Користувацький вхід

Останні публікації

Всеукраїнській семінар «Абетка харчування» — перша сходинка у формуванні навичок здорового способу життя». Прес-реліз

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.Прес-реліз


29 лютого 2012 року у Києві відбувся Всеукраїнській семінар

«Абетка харчування» — перша сходинка у формуванні навичок здорового способу життя», присвячений формуванню в школярів розуміння важливості ролі раціонального харчування,

та здорового способу життя.


«Абетка харчування» — інноваційна модульна освітньо-виховна програма, розроблена та впроваджена в Україні за ініціативою Nestlé в Україні. Зміст програми відповідає глобальної ініціативі Nestlé Healthy Kids «Здорові діти» та спрямований саме на формування в дитини культури харчування як складової здорового способу життя. Координатором проекту на теренах нашої країни є компанія соціального маркетингу «О ДВА», яка третій рік поспіль реалізує програму в освітніх закладах України.

За цей час досвід викладання програми «Абетка харчування» підтвердив її актуальність, доцільність та ефективність, що дозволило отримати відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, схвалення Міністерства охорони здоров’я України, численні позитивні відгуки фахівців.

«Абетка харчування» розроблена таким чином, що за бажанням учителя може викладатися як окремий варіативний предмет або ж інтегруватися з навчальними курсами «Я і Україна», «Основи здоров`я» тощо. Навчальні та методичні матеріали створені так, щоб зробити процес засвоєння знань максимально цікавим для дітей: школярі опановують принципи правильного харчування, основи етикету, знайомляться з властивостями продуктів у захопливій ігровій формі.

На особливу увагу заслуговує той факт, що всі робочі зошити, методичні рекомендації щодо уроків та наочні матеріали для проведення тематичних ігор під час вивчення певних тем надаються безкоштовно, засвідчуючи відповідальне ставлення до виховання наймолодших громадян нашої країни.

Сьогодні учасниками програми «Абетка харчування» є 60 шкіл із 14 регіонів України. Варіативність, іноваційність і модульність курсу дозволяє вчителям по-різному підходити до викладання матеріалу, застосовуючи власні ідеї, напрацювання та досвід. Кожен з уроків «Абетки» в кожному класі є унікальним, тому цілком природним є бажання вчителів — учасників програми поспілкуватися з колегами, поділитися досвідом, відчути себе частиною важливого соціального проекту. Саме це спонукало до проведення Всеукраїнського науково-практичного семінару «Абетка харчування» — перша сходинка у формуванні навичок здорового способу життя».

29 лютого у конференц-залі «Панорама» зібрались усі причетні до успішної реалізації проекту «Абетка харчування»: представники навчальних закладів — учасників програми, керівники та викладачі з усіх куточків України, а також співробітники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, керівництво Nestlé в Україні, автори варіативної програми початкової школи «Абетка харчування», регіональні координатори – методисти ОІППО зі всіх регіонів України, представники ЗМІ.

Концепція програми «Абетка харчування» розроблена Nestlé в Україні. Генеральний директор Nestlé в Україні і Молдові Мауріціо Патарнелло нагадав, що подібні до «Абетки» програми діють більш ніж у 60 країнах світу. «Створення спільних цінностей (Creating Shared Value) — глобальна ініціатива нашої компанії, спрямована на вирішення нагальних соціальних проблем. Вона є невід’ємною складовою частиною бізнес-стратегії Nestlé, як лідера у сфері раціонального харчування та здорового способу життя. Створення спільних цінностей, спрямованих на покращення якості харчування, збереження водних ресурсів та виробництва продуктів харчування, — це запорука тривалого розвитку бізнесу Nestlé», — підкреслив Мауріціо Патарнелло.

Звертаючись до учасників заходу, завідувачка сектора науково-методичного забезпечення змісту початкової і дошкільної освіти ІІТЗО МОНСМС України Галина Древаль відзначила важливість програми «Абетка харчування» у вихованні в підростаючого покоління розуміння важливості здорового способу життя, натурального харчування, екологічної безпеки, етикету; а також іноваційність курсу, унікальність змісту і структури. «Абетка харчування» багато в чому є зразком успішної реалізації сучасних підходів до навчання школярів. Уроки цього курсу подобаються всім — учням, їхнім батькам, учителям. Це найкращий приклад і стимул для шкіл усієї України приєднатись до програми», — наголосила пані Древаль.

«Компанія соціального маркетингу «О ДВА» пишається тим, що наші фахівці вже третій рік поспіль працюють та успішно втілюють у життя такий значущий соціальний проект разом з Nestlé. Ми працюємо над «Абеткою харчування» з початку її створення, постійно вдосконалюємо її, підтримуємо та розширюємо коло учасників проекту», — підсумував Гліб Лісовський, директор компанії «О ДВА».

Однією з головних подій семінару стало анонсування унікальної складової програми  — сайту Інтернет-спільноти «Абетка харчування». Веб-ресурс, як дієвий та сучасний підхід до розширення аудиторії програми присутнім представили Оксана Чорновіл, співавтор програми «Абетка харчування», керівник IT відділу ТОВ «О ДВА», та Октябрина Лісовська, директор з розвитку ТОВ «О ДВА». Наразі портал проходить тестування і про його офіційний запуск буде повідомлено окремо

«Ми маємо впевненість, що портал «Абетка харчування» буде першою і найпопулярнішою соціальною мережею для всіх, кому небайдужий здоровий спосіб життя», - зазначила координатор програми Nestlé Healthy Kids в Україні керівник у галузі нутріціології Nestlé в Україні Оксана Дерев’янкіна.

Друга частина семінару була повністю присвячена презентаціям педагогів — учасників програми, які представляли власні розробки інтерактивних уроків, проміжні та підсумкові результати реалізації програми, особливості та цікаві факти з навчального процесу. Виступи учителів завершилися змістовним обговоренням питань, що накопичились у всіх учасників семінару.

Найактивніші учасники програми «Абетка харчування» були відзначені грамотами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНСМС України та отримали подяки від Nestlé в Україні.

Усі присутні відзначили важливість подібних регулярних зустрічей задля обміну досвідом та інформацією.


Приєднуйтесь до нас, залишайтеся з нами, харчуйтеся правильно та будьте здорові!


За додатковою інформацією, фотографіями, з побажаннями та пропозиціями звертайтеся, будь ласка, до компанії «О ДВА»:

тел./факс: +380 44 257-50-58; тел.: +380 44 223-09-32

e-mail: info@o2.ua                      

http://www.o2.ua              

Контактна особа: Ольга Вікторівна Соломонюк


Довідка

Програма «Абетка харчування» розроблена та впроваджена в Україні за ініціативою компанії Nestlé Україна. Її зміст відповідає критеріям Nestlé Healthy Kids  та спрямований саме на формування в дитини культури харчування як складової здорового способу життя. «Абетка харчування» має доповнити знання учнів з основ правильного харчування, удосконалити комплексну системну роботу, спрямовану на формування здорового способу життя дітей. Програма отримала високу оцінку провідних фахівців МОНСМС України та увійшла до складу курсу «Основи здоров’я» для середніх шкіл України. Програма схвалена до використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів згідно з рішенням Науково-методичної ради з питань освіти Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОНСМС України. За подальшою інформацією прохання звертатися до Геннадія Радченка, Директора з корпоративних питань Nestlé в Україні та Молдові, тел. (044) 490 80 00.


Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі