Користувацький вхід

Права та обов'язки учня (учениці)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Права та обов’язки учня (учениці)
Мета:
• формування предметних компетентностей: учити дотримувати правил для учнів і знати свої обов'язки; поглиблювати й систематизувати знання школярів про права та обов'язки; розвивати вміння аналізувати, ухвалювати правильне рішення; розвивати спостережливість; виховувати бажання дотримувати високих морально- етичних норм, прагнення виробляти у собі кращі громадянські риси;
• формування ключових компетентностей:
загальнокультурної: створити умови для самовираження та організації комунікативного спілкування;
соціально-громадянської: навчати робити свідомий вибір; сприяти опануванню етики громадянських стосунків;
інформаційної: сприяти опануванню нових інформаційних технологій, використанню джерел інформацій для власного розвитку.
Тип уроку: комбінований.
Міжпредметні зв'язки: літературне читання, трудове навчання.
Обладнання: картки; презентація до уроку; прислів'я; орфографічний словник.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Організаційний момент
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав!
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно.
Не крутитись на уроках,
Як папуга та сорока.

ІІ РОБОТА НАД ТЕМОЮ ТА ДЕВІЗОМ УРОКУ
-Дивлячись на девіз уроку, скажіть яким буде наш урок? (метод «Мікрофон»)
ПРО СЕБЕ ТРЕБА ЗНАТИ,
ПРО СЕБЕ ТРЕБА ДБАТИ,
СЕБЕ НЕ ОБРАЖАТИ
ТА Й ІНШИХ ПОВАЖАТИ.
-Сьогодні ви пригадаєте та доповните свої знання про права та обов’язки школярів. Ви виконуватимете завдання, після яких на чарівній галявині з’являться квіти.

ІІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Тренінг свого «Я»
Відповідно до девізу можна сказати, що урок буде про нас всіх і про кожного нас окремо. Пропоную кожному з вас допомогти скласти сонечко, яке буде давати світло і тепло нашим квітам-знанням, щоб вони не загинули, а були постійно з нами.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.Робота з картками
1) Читання тексту «Основні правила школяра»
— Прочитайте основні правила школяра і поділіться своїми думками щодо прочитаного.
— Які правила були вам знайомі? Про які правила ви дізналися?
— Розгляньте малюнки. Які правила виконують діти?
— Які правила ви виконуєте?
2) Читання вірша Є.Бандуренка «Дуже хочуть тишини»
— Прочитайте вірш Євгена Бандуренко «Дуже хочуть тишини».
— Як ви вважаєте, чи справді діти хотіли тиші? Доведіть свою думку. Розкажіть, коли і як ви домагаєтеся тиші у своєму класі.
— Яких правил поведінки треба дотримуватись у школі під час перерви?
— Розгляньте малюнок. Які правила порушують учні?
3) Читання тексту «Списав задачу»
-Чому ж Павлик опустив голову?
-Як слід йому було зробити?
-То що ж виявляється. У дітей є не тільки права а й обов’язки.
4) Читання тексту «Обов’язки учнів»
-Чи всі обов’язки ви виконуєте?
-Які обов’язки вам важко виконати? Чому?
2.Фізкультвилинка
3. Анкетування
А тепер проведемо анкетування. Є 8 запитань. На кожне з них треба відповісти так (+) чи ні (-). За кожну відповідь так – 1бал.
1) Якщо мені треба когось покликати, я не кричу на весь клас.
2) Не ображаю менших.
3) Мирно граюся з друзями,
4) Поважаю працю чергових.
5) Завжди вітаюся з товаришами.
6) Не гніваюся, коли програю у грі
7) Чемно розмовляю з однокласниками.
8) Готовий допомогти товаришеві.
-Скільки ви набрали балів?
6-8 Чемний, чесний, дотримується обов’язків.
4-6 Не завжди чемний, чесний, дотримується обов’язків
2-4 Чомусь не чемний, чесний, дотримується обов’язків
0-2 Ой-ой-ой!
4.Правова задача
-Ми вже багато вивчили. Тому, сподіваюся, що ви допоможете мені розв’язати задачу, що була написана у листі від черепахи. А ще, можливо підкажете з якої казки прийшов до нас цей лист.
Карабас Барабас порушував права своїх артистів 64 рази, а права бідних громадян – 36 разів. Скільки разів можна назвати його негідником, якщо вживати це слово один раз за кожне порушення прав.
-То з якої ж казки ці герої?
5.Пошта казкових героїв
-На адресу нашого класу прийшли якісь незвичні листи. З вашого дозволу я відкрию один, і ми разом дізнаємось, від кого він.
1.«Я Зайчисько, я маленький, хатку мав собі гарненьку, та прийшла коза рогата, і нема у мене хати. Ой, хутчіш допоможіть, мої права ви підкажіть».
-З якої казки цей лист? («Коза-дереза».)
-Чиї та які права були порушені? (Право на родинну оселю.)
-Але ж листів так багато, спробуйте розібратися з ними в парах, а потім представники кожної пари повідомлять нам свої висновки. (Кожна пара отримує лист, обговорює його та звітує за узгодженою схемою.)
Телеграма 1.
Вельмишановні діти! Допоможіть!
Вовк хоче з'їсти моїх козенят!
(Кізонька – мати, «Вовк і 7 козенят», - право на життя)
Телеграма 2.
Мудрим школярам! Рятуйте!
П'єро та Мальвіну ображає Карабас Барабас.
(Буратіно. «Золотий ключик», - жорстоке ставлення, насильство)
Телеграма 3.
Я зайчисько, я маленький, хатку мав собі гарненьку,
Та прийшла коза рогата, і нема у мене хати.
Ой, хутчіш допоможіть, мої права ви розкажіть.
(«Коза-дереза», право на родинну оселю)
Телеграма 4.
Роботи багато!
Не встигну ніяк!
Та й що одягну я!
Це ж свято! Це бал!
А, може, мені допоможете ви
Так хочу сьогодні на бал я піти.
(«Попелюшка», - на відпочинок, на дозвілля, на свободу і особисте життя, на свободу думки і слова, на володіння і користування своєю власністю)
Телеграма 5.
Діти! Прошу у вас я допомоги! Як бути?
Що робити? Не в силі я уже терпіть.
Гидким мене всі називають,
всі ображають та щипають.
(«Гидке-каченя», - право на гідність, повагу.)
Телеграма 6.
Благаю у вас я допомоги!
Сиджу на дереві старому.
А зла Змія Яга його вже майже догриза.
Як не поможите мені,
мене засмажать у печі.
(«Івасик-Телесик»,- право на життя.)
Телеграма 7.
Любі друзі! Поможіть!
Дід з бабою спалили моє гніздечко!
Як мені бути?
(«Кривенька-качечка», - право на особисті речі, на життя)
-Діти, а в яких ще казках були порушені права казкових героїв?
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Право чи обов′язок»
(Учитель називає перелік прав і обов′язків. Коли називаються права, діти плескають в долоні; коли обов′язки – крокують на місці).
1. Берегти шкільне майно.
2. Лікуватися.
3. Відпочивати.
4. Безкоштовно навчатися.
5. Старанно вчитися.
6. Допомагати рідним.
7. Жити у сім′ї.
2. Гра «Будь уважним»
Вивчили усі права
І тепер в нас буде гра.
Якщо право є в Законі –
Дружно плескаймо в долоні.
А якщо його нема –
Буде в класі тишина.
• Кожна дитина має право на любов і піклування.
• Кожна дитина має право їсти тільки сухарики, чіпси, морозиво.
• Всі діти рівні в своїх правах.
• Всі діти мають право на повноцінне харчування.
• Жодна дитина не повинна мити посуд.
• Всі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
• Всі діти мають право на освіту.
• Всі діти мають право на медичну допомогу.
• Жодна дитина не повинна бути ображеною і приниженою.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Бесіда
- Чи сподобався наш урок?
- Чи знання в майбутньому вам пригодяться?
СПИСАВ ЗАДАЧУ
Павлик прийшов до школи стурбований. Дома він не міг розв'язати задачу. Прийшов, щоб у когось списати. Бо працювати сам не любив.
Прийшла відмінниця Зіна. Павлик попросив у неї списати, бо мовляв, у самого не вийшло. Зіна дала Павлику свій зошит.
Павлик почав списувати. В третій дії він помітив у Зіни помилку. Там, де треба було написати 23, Зіна написала 32.
В своєму зошиті Павлик написав правильно, а Зіні не сказав, що у неї помилка.
Наступного дня вчителька принесла зошита після перевірки.
— У Павлика — п'ять, — сказала вчителька. — Молодець, Павлику, добре попрацював над задачею. А в тебе, Зіно. — чотири. Помилку впустила...
Зіна зблідла. Вона глянула на Павлика. Павлик почервонів і схилив голову над партою.
Василь Сухомлинський.

ОБОВ’ЯЗКИ УЧНІВ:
• знати Статут школи, правила, поведінки, єдині педагогічні вимоги для учнів і дотримувати їх;
• систематично й глибоко здобувати знання, підвищувати свій загальнокультурний рівень;
• сумлінно виконувати завдання вчителів, дотримувати зразкової поведінки на уроках, перервах і громадських місцях;
• дотримувати правил внутрішнього розпорядку школи;
• поважати дорослих, бути коректними у спілкуванні з ними;
• поважати молодших учнів, допомагати їм;
• поважати працю співробітників школи;
• бережливо ставитися до майна й обладнання, навколишнього середовища;
• раціонально використовувати вільний час, відвідуючи гуртки, клуби, секції;
• дотримувати правил техніки безпеки під час навчання і практики, позакласних заходів;
• дотримувати встановленої учнівської форми в школі, бути охайними; дотримувати моральних, етичних норм співжиття.

Автор: 

Вчитель початкових класів Центральної ЗОШ І-ІІІ ступенів Прокопенко Людмила Василівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі