Користувацький вхід

Конспект заняття з математики для молодшої групи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з математики для молодшої групи, що навчить дітей новим кольорам, закріпить уміння ділити за кольором предмети. Орієнтуватися у виконанні різних завдань за допомогою лепбука

Мета : Формувати уміння обстежувати площинні геометричні фігури - круг, квадрат,трикутник руховим і зоровим способом. Продовжувати вчити дітей порівнювати групи предметів за кількістю, користуватись словами «більше», «менше», «порівну». Закріпити знання кольорів. Розвивати зосередженість,уважність, кмітливість, активність. Виховувати самостійність, вміння слухати і розуміти запитання вихователя, викликати інтерес до занять з математики.
Обладнання: лепбук «кольорова країна», різнокольорові повітряні кульки, відерця жовтого та червоного кольорів, кошик, площинні геометричні фігури – круг, трикутник, квадрат; картки із стрічками; стрічки жовтого кольору; конструктор Lego: жовтого та червоного кольорів, різнокольорові олівці та папір, лялька Оленка.

Хід заняття
Вихователь: - Малята, сьогодні до нас надійшов лист від ляльки Оленки (відео - привітання від ляльки), давайте з нею привітаємось(діти вітаються).
Оленка вже вивчила кольори, як і ми з вами, але сказала мені по секрету, що плутає їх, і просить вас що б ви їх нагадали які бувають кольори. Ось подивіться що в мене тут є(вихователь дістає корзину з повітряними кульками). Це – повітряні кульки. А вони всі однакові?(Відповіді дітей). Якого кольору ця кулька? А ось ця? (вихователь по черзі достає кульки і діти називають їх кольори) Ви справжні молодці! Всі кольори правильно назвали(червоний, жовтий, зелений, синій). А зараз давайте пограємо у дуже цікаву гру.
Вихователь: - До нашої Оленки в гості приходили подружки, і грались з нею конструкторами, але неправильно їх поскладали. Ось подивіться6 тут є два відерця – жовте і червоне. Але в жовтому відерці є червоні конструктори, а в червоному – жовті. Давайте допоможемо Оленці правильно їх скласти за кольорами. Червоні конструктори – у червоне відерце, а жовті конструктори – в жовте(під час виконання роботи, вихователь запитує у дітей індивідуально якого кольору конструктор у нього в руках і куди його потрібно покласти). Ви справжні молодці! Дивіться як гарно ми виконали завдання. Тепер Оленчині конструктори всі в порядку.
Тож, любі малят пропоную вам виконати фізкультхвилинку , і трішки перепочити від виконаних завдань.
Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали
Будемо відпочивати
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись
Покрутились, повертілись
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали
Раз – присіли, другий – встали
Всі за столи посідали.
Вихователь: Подивіться на площині розташовані незвичні предмети.Наша Оленка не здогадується, що це?. А давайте дізнаємось з вами, що це за предмети ( вихователь зачитує загадки про геометричні фігури)
Я без сторін і без кутів,
Як звуся, відгадай.
І на малюнках дітлахів
У сонечку впізнай.
(Круг)

Олівці Петрусь узяв,
Швидко щось намалював.
Хоч крути, а хоч верти,
Має тільки три кути.
(Трикутник)

В мене ось такі кути,
Вони схожі, як брати.
І чотири сторони
Однієї довжини.
Отже, треба нам, малята,
Усе знати про …
(Квадрата)
Вихователь: - Молодці, ви впорались із загадками, а зараз переходимо до занять. Викликати по черзі 3-х дітей, які обстежують і розказують про площинні геометричні фігури – круг, трикутник, квадрат.
А щоб нам було веселіше ми зробимо сонечко із стрічок. Якого кольору стрічки? Які стрічки за довжиною?. Діти роблять круг і викладають промінці різні за довжиною. На яку геометричну фігуру схоже сонечко.
Візьміть карточки зі стрічками. Якого кольору верхня стрічка, нижня стрічка? Викласти на верхню стрічку всі трикутники, а на нижню – всі квадрати.
Скільки трикутників? (3) Скільки квадратів? (3) Чого більше? Чого менше? (Порівну). Один трикутник подаруємо Оленці, (в кошик) вона побудує собі будинок. Скільки трикутників? Скільки квадратів? Чого більше? А чого менше?
Чи зможе Оленка побудувати із трикутника ось такий будинок? (показати на дошці) Які геометричні фігури потрібні ще йому? (два квадрата, один більший, один менший).
Для чого? (один для стіни, другий для віконця)
Покажіть, який квадрат для стіни? Більший чи менший? А який для віконця? (менший). А зараз ми Оленці покажемо, як можна побудувати будиночок із геометричних фігур.
Лялька Оленка дуже вдячна нам за допомогу, і принесла нам незвичайний подарунок: ось подивіться яка незвичайна книжка! Вона називається лепбук. В ній знаходяться кишеньки в яких заховані цікаві ігри. Давайте сядемо за стіл і гарненько їх роздивимось(вихователь показує дітям лепбук, по черзі дістає картки з завданнями з кишеньок і розповідає як виконувати завдання: «підбери за кольором шапочку для грибочка», «посади квіточку в горщик», «підбери пензлика до банки з фарбою», «знайди рукавички до шапочки», « з якої чашки частинка» - всі ігри на повторення кольорів. ).
Вихователь: Діти, вам сподобалось гратись незвичайною книжкою?(відповіді дітей). Оленці теж дуже сподобалось з вами гратись, вона дуже рада що вам сподобався її подарунок. Але їй вже час додому. Оленка запам’ятала всі кольори і ніколи їх не плутатиме. Давайте скажемо їй: «До побачення!».(діти прощаються з лялькою до наступної зустрічі).
Вихователь підбиває підсумки заняття.

Автор: 

Кириллова Ганна Миколаївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі