Користувацький вхід

Останні публікації

Як у школі видаються підручники учням.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...


Шановні колеги, поділіться досвідом видачі підручників у школі.
Як їх видають? Класний керівник отримує всі книжки, розписується і відповідає за них протягом року.
Чи є такі школи, де підручники бібліотекар видає учню на формуляр, і учень несе відповідальність за свої книжки. Та й бібліотекар виконує свої обов'язки, а не класний керівник. Школи І ступеня це не стосується.

У нашому НВК обмін підручників відбувається у кінці навчального року, здебільшого у червні. Спочатку здають підручники учні 11 класу, потім десятикласники приносять підручники за 10 клас і відразу ж отримують підручники на 11 клас. Таким чином, комплекти підручників не розформовуються, а віддаються на руки учням. Цим процесом керує тільки бібліотекар. Хіба видача підручників входить у посадові обов'язки класного керівника?

Дякую, що Ви мені відповіли, а то в мене склалось враження, що тільки мені щось не так.
Підручники в нашій школі видаються на класного керівника. Наприклад, в класі 25 учнів, я отримую 25 комплектів (я не маю на увазі, що я їх ношу..., розписуюсь за них в журналі в бібліотекаря. В кінці року я повинна їх здати чи в бібліотеку чи передати наступному класу.
Якщо не вистачає, то в класі розбиратись треба класному керівнику, з бібліотекою я маю розрахуватись повністю.

В нас також підручники - справа бібліотекаря. Він видає, час від часу перевіряє збереження, приймає. За підручники відповідає учень, який їх отримав. Загубив - купи! Класний керівник контролює збереження підручників протягом року, але відповідальності не несе.

У Вас підручники видаються учням на формуляр чи в журналі записані на класного керівника?

В нас маленька школа. Бібліотерар складає графік отримання підручників - окремий день на кожний клас. Діти отримують підручники в кінці літніх канікул без присутності класного керівника, підручники записуються в учнівські формуляри. Для молодших школярів підручники отримують вчителі, але книжки записані на учнів. В вересні класний керівник перевіряє, чи учні підписали підручники, й протягом року стежить за збереженням, також в кожному класі є відповідальні за збереження підручників, які регулярно (більш-менш, залежно від старанності) перевіряють стан підручників класу. В кінці року учні самостійно здають. Випускники (9 клас) після здачі всіх книжок (ще до вручення свідоцтв) отримують від бібліотекаря на руки формуляр і віддають класному керівнику. Якщо хтось не розрахувався з бібліотекою, то класний керівник затримує видачу додатка до свідоцтва. Як правило, в такому випадку протягом тижня учні знаходять книжки й самостійно здають.
Протягом року бібліотекар з комісією учкому проводять рейди по перевірці збереження підручників. На основі цих рейдів визначаються кращі та гірші класи, учні; видається наказ по школі, але, навіть якщо клас зайняв останнє місце, класний керівник ніяких стягнень не отримує, кращі учні отримують якісь символічні призи.
На мою думку, нормальна система. В нашій школі багато багатодітних сімей, то попередня бібліотекар старалася, щоб підручники залишалися в сім'ї (книжки старших передавала молодшим братам та сестрам), але зараз цього не практикують. Тоді й батьки більш стежили за збереженням.

Дякую.Гарна система роботи і дуже гарна розповідь. Дуже вдячна.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі