Користувацький вхід

Останні публікації

2024-05-21 09:25
2024-05-21 09:25

Пошук по Методичному порталу за ключовими словами

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.Пропоную створити на даному сайті пошук за ключовими словами. Це було б дуже корисно для користувачів. Застосовувати фільтр за класами та видами робіт і т.д. у більшості випадків дуже незручно.

Дякую завчасно!

Що Ви називаєте ключовими словами? Наскільки я розумію, це так звані теги, які у нас називаються категоріями.
При додаванні матеріалу, автор публікації обирає підходящі категорії (теги, ключові слова) із наявних розділів. Якщо не вистачає потрібної категорії (ключового слова), то автор публікації самостійно додає нове ключове слово в розділ «Різне», тобто, створює нову категорію.
Категорії (ключові слова) доступні у кожній публікації і є гіперпосиланнями для переходу до переліку публікацій відповідної категорії

А пошук у нас працює не тільки по ключовим словам, а й по всім словам у всіх публікаціях. Пошук працює на основі технології Google, на сьогоднішній день це найдосконаліша пошукова машина.

Можливо, я не зрозумів, що Ви маєте на увазі, пропонуючи створити пошук по ключовим словам?

Зацікавлений зробити Методичний портал максимально зручним для користувачів, тому чекаю на уточнення.

Я маю на увазі пошук по публыкаціям. Наприклад: "Контрольна робота за творчыстю Вороного, Олеся, Винниченко". Після чого тисну "ентер" і знаходжу потрібну інфформацію.
Сподіваюсь, що я зрозуміло пояснив) Дякую за увагу)

Пошук від гугла не дуже зручний. Хотілось би внутрішній)

Я маю на увазі пошук по публыкаціям. Наприклад: "Контрольна робота за творчыстю Вороного, Олеся, Винниченко". Після чого тисну "ентер" і знаходжу потрібну інфформацію.

Пошукова форма на сайті якраз і налаштована на пошук тільки по сторінках Методичного порталу (тобто на внутрішній пошук ).

Тобто, робіть як Ви описали - вводьте пошукове (ключове) слово або фразу, тисніть кнопку «Пошук» (або «Enter» на клавіатурі) і отримаєте в новому вікні результати пошуку тільки по Методичному порталу. Можете самі в цьому впевнитись - в результатах пошуку немає посилань на інші сайти.

Якщо можна, то опишіть, чим саме незручний існуючий пошук по Методичному порталу?

Відомі (мені як адміністратору) недоліки пошуку по Методичному порталу:

1. Існуюча публікація з потрібним матеріалом не потрапляє в результати пошуку
Причина - публікація містить занадто мало ключових слів.
Способи усунення:
- при додаванні файлу докладно описувати вміст файлу, інакше ніяка пошукова машина Вашу публікацію з приєднаним файлом не знайде (саме для цього я часто виношу текст з приєднаного автором файлу в зміст публікації). Презентації, відеофайли, аудіофайли, графіка повинні містити анонс українською мовою хоча б з 20-30 слів!
- при створенні публікації додавати ключові слова в назву публікації;
- виділяти підзаголовки з ключовими словами в тексті публікації;

2. В результатах пошуку містяться публікації, що не мають відношення до пошукової фрази
Причина - пошук відбувається не тільки по змісту публікації, а також по всім словам на сторінці (таким чином, в результати потрапляють сторінки, що містять ключові слова в блоках «Останні публікації» та «Популярні матеріали».
Спосіб усунення:
- прибрати вищевказані блоки з сторінок сайту (залишити блоки «Останні публікації» та «Популярні матеріали» тільки на головній сторінці - обдумую цей крок);
- застосувати пошук тільки по змісту публікацій (але відомі мені пошукові механізми, які дозволяють це зробити, некоректно працюють з кирилицею, а Гугл чудово розуміє українську орфографію)

а мне кажется не хватает блока в конце публикации "Вам это будет интересно" или "похожие публикации"

Зроблено!
Блок «Схожі публікації» створено. Знаходиться нижче публікацій, під коментарями.

Дякую, цього здається не вистачало

Сумніваюсь в корисності цього блоку з кількох причин:
по-перше релевантність результатів у блоці дуже низька, значно нижче, ніж у форми користувальницького пошуку від Гугл, і нижче, ніж у фільтрів по категоріям.

Блок «Схожі публікації» не дозволяє знайти щось конкретне. Тобто він не економить час, що витрачається на пошук необхідної інформації. Щось знайти з його допомогою можна тільки випадково.

Cаме випадковість відіграє велику роль. у розділі "укр. мови" більше 500 публікацій і не так просто всі переглянути. А якраз цей блок допоможе випадково натрапити на щось цікаве

Будь-яка точка зору має право на життя.

- При необхідності знайти конкретну інформацію, варто користуватися пошуком, комбінуючи різні пошукові слова та фрази. Докладніше про пошук засобами Google я писав тут: Методичний портал | Як ефективно користуватися пошуковиком Google?

- При необхідності переглянути систематизований список публікацій певної тематики варто користуватися системою фільтрів. Як ними користуватися описано тут: Методичний портал | Структура Методичного порталу (або інтерактивна бібліотека для користувачів)

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі