Було прохання від користувачів додати розділ "бібліотека"
Методичний портал насправді вже є інтерактивною бібліотекою.
Розглянемо, як буде виглядати ця бібліотека з часом для користувачів і в чому її інтерактивність.
Справжню інтерактивну книгу ми отримуємо на перетині кількох категорій.
Як це робиться?
На кожній сторінці праворуч знаходиться меню. В меню кілька розділів - "Предмети", "Класи", "Жанри" та інші.
Основним розділом вважаємо "Предмети", оскільки Методичний портал призначений для вчителів-предметників (хоча крім предметів до нього додано категорії "Позакласні заходи" та "Виховна робота").
Обираємо категорію з розділу "Предмети" (тобто натискаємо мишкою відповідний пункт меню, наприклад "Українська мова").
Отримуємо велику віртуальну книгу з української мови з сотнями сторінок (тобто всі матеріали, позначені терміном "Українська мова"). Добре, але незручно, оскільки всі матеріали з української мови змішані в одну кучу, а нам потрібні тільки матеріали для 10 класу.
Бачимо на нашій віртуальній книзі вгорі кілька полів для фільтрації. Знаходимо "За класом", обираємо з випадаючого списку "10 клас". Тиснемо "Застосувати". Отримуємо віртуальну книгу з української мови для 10 класу. Чудово, але нам потрібні тільки контрольні роботи.
Знаходимо у фільтрі вгорі поле "За жанром", обираємо з випадаючого списку "Контрольні роботи". Натискаємо "Застосувати". Отримуємо віртуальну книгу з української мови для 10 класу з контрольними роботами. Саме те, що шукали!
Інтерактивність нашої бібліотеки якраз і полягає в тому, що зміст віртуальної книги змінюється за бажанням користувача.
А унікальність нашого порталу в тому, що аналогічні, вже існуючі проекти використовують лінійну категоризацію матеріалу (тобто до відповідної сторінки можна перейти послідовно заглиблюючись з однієї категорії, цей принцип використовують усі звичайні бібліотечні картотеки). А наш проект використовує таксономію, перехресну категоризацію (кожна сторінка знаходиться на перетині кількох категорій і потрапити на неї можна переходячи з різних розділів).
Дуже зручно шукати матеріал на сайті, дякую за вашу роботу. Не знала, що це перехресна категоризація.Вік живи - вік учись.
Важливо не застосовувати багато фільтрів одночасно. Оптимально - один-два.