У гості до Лісовичка
Мета. Погиблювати знання про геометричні фігури. Продовжувати вчити визначати кількість предметів шляхом перелічування, співвідносити число з цифрою. Закріплювати вміння порівнювати множини за кількістю, користуючись словами «більше»,«менше», «порівну». Уточнити знання про диких тварин.Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу. Виховувати старанність, організованість, почуття взаємодопомоги, турботливе ставлення до рідної природи.
Матеріал. Лист від Лісовичка;дидактична гра «Склади картинку»(зображення хатинки, дуба, ялинки, сонечка,травички); індивідуальні картки для порівняння множин, ромашки, дзвіночки; картинки із зображенням 5білочок, 4грибочків, 3горішків, 2шишок, 1кошика; індивідуальні картки із зображенням геометричних фігур, зображення м’ячика, книжки, пірамідки; предмети декору(лісова галявина), подарунки для Лісовичка.
Хід заняття
Діти сідають на лавочки.
Вихователь. Сьогодні, любі діти, до нас прийшов лист від Лісовичка. Давайте його прочитаємо.
(читаю лист)
Дорогі малята!
Пише до вас Лісовичок. Сьогодні я святкуватиму свій День народження. Хочу серед гостей бачити і вас, дітей групи «Дзвіночок». Буду з нетерпінням чекати вас за адресою: Казкова лісова галявина, хатина біля зеленої ялинки.
З повагою ваш друг Лісовичок
ВиховательОтже, саме сьогодні у Лісовичка день народження, і він чекає нас в гості. Тож, давайте збиратися в дорогу. Але скажіть, що нам необхідно взяти з собою(подарунки). Звичайно, подарунки, тому що ми йдемо на день народження. Давайте подаруємо Лісовичку свої малюнки, роботи з аплікації.
Час вирушати до казкового лісу(діти йдуть під музику і співають)
У гості нас чекає
Наш друг Лісовичок
Стежинкою ідемо
До нього всі разом.
Ля-ля-ля (2)
Нам дорога не страшна
Пісеньку співаємо
Звірів зустрічаємо
Перешкоди всі здолаємо.
- Ось ми і потрапили до казкового лісу. Подивіться, як тут гарно! А ви пам’ятаєте як треба себе вести в лісі?(Діти розповідають)
(З’являється зайчик)
- Добрий день! Хто це? Де він живе?Що ви ще знаєте про зайчика?
- Ми із дітками йдемо на день народження до Лісовичка. Чи не підкажеш як нам знайти її?
Зайчик. З радістю допоможу
Вам хатинку покажу,
Бо збираюсь в гості я ,
Друзі, до лісовичка.
- А ось вам моє завдання «Склади картинку»(дає завдання дітям)
Вихователь. Вам потрібно викладати картинку за моєю вказівкою, але спочатку ми розглянемо що мене є (розглядають).
- Поставте хатинку посередині, ялинку справа від хатинки, сонечко – вверху, травичку – внизу, берізку – зліва.
- Де росте берізка? Ялинка? Де росте травичка? Де світить сонечко?
Зайчик. Гарно ви попрацювали. Молодці!
Вихователь. А нам час вирушати далі
(діти мандрують далі наспівуючи пісеньку)
(зустрічають Лисичку)
- Хто це? Де вона живе? Що ви ще знаєте про Лисичку? (Лисичка починає плакати)
Вихователь. Що трапилось Лисичко? Чому ти плачеш?
Лисичка. Я сьогодні рано встала
Не гуляла – працювала
Поспішала в гості я,
В гості до Лісовичка.
Хоч ступала тихим кроком
Підсковзнулась ненароком
Розгубила всі я квіти.
Допоможіть, мені діти!
Вихователь.Не плач, лисичко, ми з дітками тобі допоможемо.
(робота з роздавальним матеріалом)
- Викладіть на верхню смужку всі дзвіночки, а на нижню – дві ромашки.
- Скільки у вас дзвіночків?
- Скільки ромашок?
- Чого є більше? Чого менше?
- Що потрібно зробити щоб їх стало порівну? Скільки тепер ромашок і дзвіночків?
Лисичка. Дуже вдячна вам малята за допомогу.
Вихователь. Дітки, нам час вирушати далі?
(вистрибує білочка)
Вихователь. Хто це? Де вона живе? Що ви ще знаєте ще про білочку?
- Білочко, покажи нам будь ласка дорогу до лісовичка?
Білка. На горбочку під ялинкою
Я розклала свої картинки
Цілий день я працювала
Все картинки рахувала.
Рахувала, лічила втомилась -
Та нічого не добилась!
Прошу вас, допоможіть -
Всі картинки полічіть!
Вихователь. Наша Білочка не може полічити предметів на своїх картинках, давайте її допоможемо.
- Полічіть, скільки подружок-білочок є у нашої білочки?(5)
- Скільки грибочків зображено?(4)
- Скільки горішків?(3) Поставте цифру, яка позначає дану кількість.
- Скільки шишок?(2) Доберіть цифру.
- Скільки кошичків є у Білочки?
Лисичка. Дякую, вам діти! Я сама б ніколи не справилась.
Вихователь.А нам час йти далі. ( Діти далі йдуть, співаючи.)
(Зустрічають Їжачка.)
- Хто це? Де він живе? Що ви ще знаєте про їжака?
- Їжачку, допоможи нам потрапити до Лісовичка.
Їжачок. Добрий день, малята!
Буду вам допомагати,
І хатинку Лісовичка
Вам можу показати.
Та спочатку ви мені
Теж допоможіть.
Вихователь. Вам потрібно дібрати предмети відповідно даної фігури. У вас є картинки на яких є звірята. Хто там зображений? (мишка, лисичка, їжачок)
- Що є у звіряток?(геометричні фігури)
- Яка фігура є у мишки? Лисички? Їжачка?
- Які предмети є у вас?(пірамідка, м’ячик, книжка)
- Кому дамо пірамідку? М’ячик? Книжку?
Їжачок. Дуже вдячний вам малята! А он і хатинкаЛісовичка!
Вихователь. Йдемо туди. (на зустріч виходить Лісовичок)
Лісовичок. Добрий день, вам, любі друзі!
Радий бачити усіх.
Я чекав вас з нетерпінням,
І дорослих, і малих.
Я, старанно готувався
Спік для вас смачний пиріг.
Усіх щиро я вітаю
Бо найкращих друзів маю.
Вихователь. Лісовичку, наші дітки щиро вітають тебе із твоїм святом – з днем народження, і дарують тобі цей подарунок. По дорозі ми зустрічали звіряток, які теж поспішали до тебе у гості. А ось і вони. (Приходять всі звірята.) А зараз ми всі разом заспіваємо тобі пісеньку «Коровай».
(Діти співають пісню «Коровай»)
- Діти, давайте розкажемо які завдання ми виконували щоб потрапити до Лісовичка (діти розповідають)
(Лісовичок пригощає гостей)