Користувацький вхід

Останні публікації

Програма «Майбутнє починається сьогодні» - одна з основних форм організації навчально-виховного процесу для усвідомлення підлітками цінності здорового способу життя

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Переяслав – Хмельницький
районний методичний кабінет

Програма
«Майбутнє починається сьогодні» - одна з основних форм організації навчально-виховного процесу для усвідомлення підлітками цінності здорового способу життя

Виступ на семінарі. Підготувала : вчитель основ здоров’я Виповзького НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Товмач Л.І.

Проблема здоров'я належить до глобальних проблем, вирішення яких зумовлює ефективний подальший розвиток нашої держави. Особливої уваги потребує молодь, проблеми усвідомлення нею цінностей здоров'я, розуміння визначної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки на цих засадах.
Сучасна національна освітня система перебуває у процесі пошуку більш адекватних вимогам сьогоденного життя орієнтирів і форм організації виховання. Сучасних підлітків вже не влаштовує роль слухачів, вони прагнуть до реалізації своїх знань на основі їх практичного застосування.
Просвітницька робота з формування у дітей навичок здорового способу життя — це спосіб передавання педагогом-тренером достовірної, соціально значимої інформації для усвідомлення молодими людьми необхідності інтелігентного ставлення до власного здоров’я.
Однією з оптимальних форм залучення молоді та підлітків до профілактичної роботи є впровадження інноваційних програм виховання та організація і проведення тренінгових занять.
Однією з таких програм є програма «Майбутнє починається сьогодні». Ця програма розроблена для організації роботи з учнями старшого шкільного віку та грунтується на теоре¬тичних знаннях підлітків.
За даною програмою наше НВО працює уже кілька років. Навчання за даною програмою є провідною ланкою просвітницької діяльності, сутність його полягає в досягненні того, щоб здобуті знання стали реально діючими мотивами поведінки. Головні завдання, які повинні бути реалізовані у процесі навчання, полягають у наданні підлітку достовірної інформації, а надалі створенні умов переходу цих знань в його особистий досвід, формуванні навичок прийняття рішень, підготовці підлітків до поширення достовірної інформації серед однолітків. Робота за даною програмою сприяє формуванню у підлітків відповідальності за власне здоров'я та поведінку (спрацьовує принцип „навчаючи - вчуся"). Учні самі проводять тренінги, ігри, покази відеоматеріалів з метою формування моральної чистоти, валеологічної культури, негативного ставлення до тютюнопаління, алкоголю, наркоманії у підлітків-однолітків та інших учнів свого навчального закладу.
Метою програми є сприяння формуванню у підлітків навичок здорового способу життя, відповідального ставлення до власного здоров'я. Відповідно, до поставленої мети у своїй роботі намагаюся виконати ряд завдань:
- інформувати учасників про сутність понять: здоровий спосіб життя та фактори, що негативно впливають на стан здоров'я людини;
- виявити причини вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і показати негативні наслідки їхньої дії на організм підлітка;
- навчити підлітків оцінювати ситуації ризику, приймати відповідальне рішення та протистояти соціальному тиску;
- розвивати у підлітків уміння і навички ведення здорового способу життя.
- формувати активну життєву позицію.
Методи і форми, які використовую під час проведення занять, ґрунтуються на активності кожного учасника, прагненні самостійно приймати рішення, здійснювати вибір, а також на співіснуванні різних точок зору.
У роботі застосовую такі методи та форми навчання: робота у групах, демонстрація відео-матеріалів, аналіз конкретної ситуації, індивідуальні та групові завдання, рольову гру.
Для успішного здійснення навчання підлітків дотримуюсь таких принципів:
- доступності: у процесі передавання інформації передбачається врахування індивідуальних та вікових особливостей підлітків;
- активності, що сприяє набуттю активних рис характеру;
- гласності, відкритості, що сприяє поширенню правдивої інформації.
- відповідальності - це розвиває здатність вихованців приймати самостійні і відповідальні рішення у певних життєвих ситуаціях.
Про результативність роботи за даною програмою свідчать ті факти, що кожен учень Виповзького НВО, за даними анкетування, має позитивну мотивацію до здорового способу життя.
За чотири роки роботи за програмою навчання пройшли 30 учнів.
Відомий російський письменник Л. Толстой говорив: «Виховання – це вплив на серця тих, кого ми виховуємо»
Тож бажаю вам достукатись до кожного серця ваших вихованців!

Автор: 

Товмач Лідія Іванівна
вчитель основ здоров’я Виповзького НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі