Користувацький вхід

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У 5-му КЛАСІ ТЕМА: Речення з однорідними членами. Кома між однорідними членами.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
У 5-му КЛАСІ

ТЕМА: Речення з однорідними членами. Кома між однорідними
членами.

Мета: - повторити й поглибити знання учнів про члени речення,
одержані у початкових класах;
- сформувати поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження;
- розвивати навички пунктуаційної грамотності учнів, творчі
уміння;
- виховувати любов до рідного слова;
- підвищувати культуру усної і писемної мови.

Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.

Хід уроку
І Організаційний момент
Повідомлення результатів тематичної контрольної роботи за темою «Словосполучення і речення». Короткий аналіз допущених у роботах типових помилок. Індивідуальні завдання учням для корекції знань та умінь за вивченою темою.

ІІ Настановчо-мотиваційний етап
1. Психологічна настановка щодо роботи над темою;
2. Внутрішня мотивація навчально-розвивальної діяльності учнів з теми;
3. Оголошення номінацій:
- «Найактивніший учень уроку»;
- «Найкраще творче завдання»;
- і продовження роботи в номінації «Найактивніший учень місяця»
( передбачено призи);
4. Оцінювання роботи на уроці ( протягом уроку учні здійснюють самооцінку та взаємооцінку, виставляючи бали в індивідуальних картках, учитель в ході окремих видів робіт так і в кінці уроку коректує і визначає остаточний бал.

ІІІ Повідомлення теми, мети й завдань уроку
Залучаємо до цієї роботи учнів.

ІV Актуалізація опорних знань, умінь і навичок п’ятикласників
Нагадуємо вивчене на попередніх уроках (систематизуємо необхідний мінімум теоретичних знань для подальшої роботи).

V Сприйняття і усвідомлення учнями нового матеріалу
Робота з теоретичним матеріалом підручника (§ 19, стор. 61, впр. 120 – усно).
Нагадали свої знання, йдемо далі( вибірково перевіряю окремих учнів:
1. Що вивчає розділ мовознавчої науки «Синтаксис».
2. Що називається реченням?
3. Що таке граматична основа речення?
4. Чи може речення складатися з одного слова (приклад)?
5. Які ви знаєте другорядні члени речення(назвати)?(виставити бал)
6. Згадаймо, а що це за однорідні члени речення?
7. А як ви думаєте, чи всі члени речення можуть бути однорідними?

VІ Осмислення здобутих знань у процесі практичної роботи, удосконалення загально пізнавальних і творчих умінь з теми
1 Диктант
Підкреслити однорідні члени речення; визначити, якими саме членами речення вони є; пояснити вживання розділових знаків.

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ВОГНЮ
У лісі часто і густо виникають пожежі. Дуже легко запалюється сухе листя, хвоя, мох. Швидко спалахує хмиз, сушняк. Вогонь ненависно перекидається на кущі, ялинки, сосни і піднімається до самих верхівок.
На місці пожежі лишаються дерева, що згоріли, випалені молоді парості, лікарські рослини. На згарищах майже немає птахів, тварин. Обгорілі ліси довгі роки схожі на пустелю. Майже всі пожежі виникають від недобросовісного ставлення людини до вогню.
Бережіть ліс! Він – легені нашої планети.
Який однорідний член речення відсутній?(означення). Щоб означення не ображалося, давайте складемо речення з однорідними означеннями. Давайте подивимось у вікно.

2 Творче аудіювання:
1 Доведіть, що це текст (бесіда за змістом тексту);
- Чому виникають пожежі у лісі?
- Що треба робити, перебуваючи у лісі, щоб запобігти пожежі?
- Поясніть, про яку відповідальність кожній людині нашої країни треба пам’ятати?
- Який висновок кожен для себе може зробити?

3 Творча робота
Придумати та записати по одному прикладу до рубрики «Запам’ятаймо” (§ 19, стор. 62).
Завдання на кмітливість: підійшла одна людина до другої та й каже: «Ти мені син, а я тобі не батько?».
А хто ж ця людина? (мати)
4 Робота з підручником: впр. 122 (письмово).

5 Творче конструювання
Скласти речення за схемами (за варіантами):

,але

, і , і

6 Пошукове редагування (усно):
Прочитати речення, знайти пунктуаційні недоліки, пов’язані з опрацьованим на уроці матеріалом:
Вітер, вітер пустотливий залетів до нас у сад, оббиває груші сливи трусить яблуні підряд.
7 Самостійна робота.
Скласти твір-мініатюру (4 – 5 речень) на тему «Моє захоплення», пов’язану з життєвим досвідом, використовуючи однорідні члени речення (зачитуємо, рецензуємо).
Додаткові завдання для кандидатів на перемогу в номінації «Найактивніший учень уроку» (задають учитель і учні):
- перекласти українською мовою (стоять у доски, пригласить к столу, чемпіонат по футболу);
- із рубрики «Культура мовлення». Сказати: котра година:
11.00 – одинадцята година;
12.10 – десять по дванадцятій;
11.45 – за п’ятнадцять хвилин дванадцята,
одинадцята сорок п’ять;
- пояснити значення фразеологізмів: давати волю язикові (давати говорити зайве); держати хвіст бубликом (бути певним у собі); грати на нервах (дратувати кого-небудь).

VІІ Систематизація знань, умінь і навичок
«Мікрофон»
1. Що найважливіше із теорії за темою уроку ти запам’ятав?
2. Як знайти практично в реченні однорідні члени речення?
3. Який вид роботи на уроці найбільше сподобався?
VІІІ Підсумок уроку (мені сподобалось як більшість учнів працювали)
Виставлення оцінок; визначення переможців номінацій уроку; нагородження.

ІХ Домашнє завдання.
1. Із підручника української літератури виписати по 2 речення з однорідними членами;
2. Записати словами такий час: 9; 9.20; 9.40.

КАРТКА САМООЦІНКИ

1. Згадав, що вивчалося (теорія) 2б
2. Робота з підручником 1б
3. Диктант (підкреслити однорідні члени речення) 2б
4. Творче аудіювання 1б
5. Творча робота 1б
6. Творче конструювання 0,5б
7. Пошукове редагування 1б
8. Самостійна робота (міні-твір) 2,5б
9. Визначення мети уроку. Підсумки уроку.
Самооцінка, взаємооцінка в ході уроку. 1б

Автор: 

Дем’яненко Світлана Андріївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі