Користувацький вхід

ЦІЛЮЩІ СКАРБИ РІДНОГО КРАЮ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ЦІЛЮЩІ СКАРБИ РІДНОГО КРАЮ
(ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ З ПРІОРИТЕТОМ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ)

Мета : Продовжувати знайомити дітей з лікарськими рослинами Первомайщини, ознайомити з поняттям «зелена аптека».
Формувати вміння впізнавати та називати знайомі рослини, визначати їх необхідність та значення в житті людей, здоровий спосіб життя малюків.
Удосконалювати навички наклеювання.
Виховувати гуманне природокористування, любов до рідного краю.

Хід заняття.
( діти заходять до групи, вітаються з гостями)
Вихователь. Малята, погляньте, як багато гостей сьогодні до нас завітало! Давайте привітаємось, і подаруємо один одному і гостям тепло наших сердечок! ( психогімнастика).
( стук в двері, забігає сорока)
Сорока. Скре-ке-ке! Скре-ке-ке! Я так поспішала, так поспішала. Вихователь. Що сталося?
Сорока. Сталося, сталося: зайчик поранив лапку, у ведмедика животик болить, лисенятко застудилось.
Вихователь. Діти, що ж ми будемо робити? ( припущення дітей). Треба допомогти, вилікувати звірят.
Сорока. Добре, я полечу швидше, а ви наздоганяйте.
Вихователь. Вирушаймо на допомогу лісовим друзям. ( діти йдуть, натрапляють на хатку). Діти, в цій хатинці живе бабуся Ганна. Зайдемо, запитаємо дорогу до лісу. (підходимо до хатки, стукаємо, ніхто не виходить. Вихователь пропонує дітям сісти відпочити, а сам заходить до хатки і перевдягається в бабусю).
Бабуся. Добрий день, дітки! Чула, чула мені сорока вже все розповіла. Добре, що ви хочете допомогти звірятам, а чим же ви їх будете лікувати: уколами, пігулками? (відповіді дітей) звісно, як що тварини свійські і живуть поруч з людиною, їх лікують за допомогою ліків. Де можна придбати ліки? А дикі тварини лікуються травами, а як ви гадаєте де можна взяти трави?
Діти, а ви знаєте ,що в народі лікарські рослини також називають аптекою, але як ви думаєте, якою? (зеленою). Чому? Рослини, які мають лікувальні
можливості називають «зеленою аптекою». Ну що ж візьмемо «зелену аптеку» ( кошик з лікарськими травами) і вирушимо допомагати лісовим тваринам.
(підходимо до кущика)
Прудке зайченятко, в футбола ганяло
Поранило лапку, як гол забивало.
Чим ранку змастити, як йоду немає?
( відповіді дітей)
Ось ведмежатко ягід зелених наїлось,
Животик, бачте, в нього розболівся.
Стурбована дуже ведмедиха – мати.
Не знає, як дитинку свою лікувати.
(відповіді дітей)
Не слухалось мами , не слухалось татка
Тому й застудилось мале зайченятко.
Закутане горло, закутані ніжки, -
Весь день довелося лежати у ліжку.
( припущення дітей чим можна допомогти).

Бабуся. Після нашої подорожі я вас запрошую до моєї хати і відпочити ( діти повертаються до хати з хворими іграшковими тваринами). Звірята не знали про цілющі трави і тому захворіли. Тож давайте розкажемо їм. Д\Г «Лікарський потяг» ( у віконечку потяга діти складають з частин лікарську рослину, розповідають про неї). А цей потяг ми відправимо в ліс, щоб лісові мешканці знали і більше не хворіли. Діти, лікарські рослини – це добре, а що погано? ( біном – фантазії) ( діти висловлюють свої припущення).
- не можна зривати лікарські рослини з корінням;
- не можна самому лікуватися рослинами не спитавши лікаря;
- не можна рвати незнайомі рослини…

Бабуся. Малята, погляньте, як багато рослин я зібрала в лісі і всі ці цілющі трави ростуть у нас на Первомайщині, в нашому рідному краї. І мабуть ваші бабусі і мами теж збирають лікарські рослини, заварюють вам чаї, варять варення? (відповіді).
Тож я вам пропоную відгадати на смак варення ( малинове, з чорної смородини), за запахом і за описом траву.
Діти, а ви знаєте, що з давніх –давен дівчата вплітали в віночок рослини – обереги і лікарські рослини. Я пропоную вам зібрати свій віночок – оберіг ( з сухих трав діти роблять аплікацію).
Малята, ви добре попрацювали і на згадку про нашу зустріч я подарую вам подарунки ( мішечки з лікарськими травами).
Час мені вже вирушати до лісу, приходьте до мене ще в гості.
А зараз до –побачення! ( вихователь заходе в хату перевдягається)
Вихователь. Що вам малята, сподобалось, що запам’яталося? ( рефлексія)

Автор: 

Зубко Алла Рашидівна, вихователь ДНЗ №16

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі