Користувацький вхід

Розробка уроку з української літератури «Леся Українка, драма-феєрія «Лісова пісня» (уривок)»

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:b38d64081a1f630ccf54731acfb932ca' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Тема: Леся Українка, драма – феєрія «Лісова пісня» (уривок)<br />\nМета: Познайомити з містом першої дії твору, вчити виразно читати, працювати над змістом, точно і змістовно відповідати на запитання, складати усні невеликі розповіді описового характеру про прочитане.<br />\nРозвивати звязне мовлення, збагачувати і поповнювати словниковий запас учнів.<br />\nВиховувати любов до природи рідного краю, звичаїв і вірувань свого народу.<br />\nОбладнання: ІКТ, презентація до «лісова пісня», тести, ілюстрації до твору.<br />\nХід уроку<br />\nІ. Організаційний момент.<br />\n1. Привітання<br />\nПролунав дзвінок.<br />\nПочинається урок<br />\nПрацюватимемо старанно,<br />\nЩоб почути у кінці,<br />\nЩо у нашім дев’ятім класі<br />\nДіти – просто молодці. </p>\n<p>ІІ. Актуалізація опорних знань.<br />\n1. Вправа «Мікрофон».<br />\nБесіда з учнями.<br />\n- Який зараз урок?<br />\n- Творчість якої української поетеси ми вивчаємо?<br />\n(На столі лежать предмети: сопілка, віночок, гілочка верби)</p>\n<p>- Діти, як ви думаєте, чому в мене лежать ці предмети?<br />\n- Які почуття викликають вони у вас?<br />\n- Хто грав на цій сопілці?<br />\n- Як ім’я дівчини, що одягала цей віночок?<br />\n- Чому лежить гілочка верби?<br />\n- Це символи якого твору?<br />\nКоли і де була написана п’єса?<br />\nЗ кількох частин складається п’єса?<br />\nЩо послужило для її написання?<br />\nЧому вона називається драма – феєрія?<br />\n2. Перегляд презентації «Лісова пісня».<br />\n3. Читання учнями уривка з драми «Лісова пісня» в особах.<br />\n4. Читання діалогу Мавки і Лукаша (напам’ять).</p>\n<p>5. Робота над змістом.<br />\n- Чому дядько Лев і Лукаш прийшли до лісу?<br />\n- Як їх зустріли лісові істоти?<br />\n- Чому? Як ви гадаєте?<br />\n- Чому Лісовик ставився з довірою до дядька Лева?<br />\n- Що пробудило Мавку від зимового сну?<br />\n- Про що попереджав Мавку Лісовик?<br />\n- За яких обставин відбулася перша зустріч Мавки з Лукашем?<br />\n- Чому не дозволила Лукашеві наточити соку із берези?</p>\n<p>ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.<br />\nСьогодні ми продовжимо вивчати уривок з цього твору Лусі Українки. </p>\n<p>ІV. Повідомлення теми і мети уроку.<br />\nЛеся Українка, драма – феєрія «Лісова пісня» (уривок)</p>\n<p>V. Навчальна діяльність.<br />\n1. Слово вчителя.<br />\nУ лісовій пісні зображено два світи – світ природи та істот (міфічних) і світ реальний, з постатями звичайних людей.<br />\n2. Читання вчителем другої частини першої дії.<br />\n3. Словникова робота.<br />\nЛісовик – дух лісу.<br />\nВодяник – старий довгобородий дід, який панує над русалками.<br />\nРусалки – це переважно духи померлих дівчат, які пішли життя передчасно.<br />\nПерелесник – це літаючий дух, який заманює дівчат та жінок, кохається з ними, забирає сили та вроду.<br />\n4. Вияснення змісту прочитаного.<br />\n- Про що розмовляли Лукаш з Мавкою?<br />\nVI. Фізкультхвилинка<br />\nVІІ. Усвідомлення знань учнями.<br />\n1. Читання п’єси учнями.<br />\n- Мовчазне<br />\n- Голосне<br />\nVІІІ. Узагальнення і систематизація знань.<br />\n1. Відповіді на запитання з елементами вибіркового читання.<br />\n- Чи сподобався Мавці Лукаш?<br />\n- Чому Мавка зажурилася?<br />\n- Мавка запитала, чи люди паруються надовго? (вибіркове читання)<br />\n- На що поскаржилася Мавка? (вибіркове читання)<br />\n- Чим закінчується перша дія драми – феєрії?<br />\n2. Тести до драми «Лісова пісня» (вибрати правильну відповідь)<br />\nВкажіть роки народження Лесі Українки:<br />\nа) 1814-1816рр;<br />\nб) 1838-1918рр;<br />\nв) 1856-1916рр;<br />\nг) 1871-1913рр;<br />\nд) 1864-1913рр.</p>\n<p>Вкажіть який новий жанр драматургії розвинула в український літературі Леся Українка:<br />\nа) трагедію;<br />\nб) комедію;<br />\nв) водевіль;<br />\nг) драматичну поему;<br />\nд) інтермедію.</p>\n<p>За жанром «Лісова пісня» Лесі Українки це-<br />\nа) соціально-побутова поема;<br />\nб) казка;<br />\nв) роман у віршах;<br />\nг) драма-феєрія;<br />\nд) лірична драма.</p>\n<p>ІХ. Підсумок уроку.<br />\n Чого навчає нас твір Лесі Українки?<br />\nЛюбити природу, пізнавати її закони, по-хазяйськи ставитись до її багатств. Що є особливо актуальним сьогодні.</p>\n<p>Х. Домашнє завдання.<br />\n Читати другу частину першої дії.<br />\nСкласти усну невеличку розповідь описового характеру про прочитане.<br />\nСкласти і записати характеристики Лукаша і Мавки.</p>\n<p>ХІ. Оцінювання (мотивоване).</p>\n', created = 1738494262, expire = 1738580662, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:b38d64081a1f630ccf54731acfb932ca' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:c1b49713533a3ae9cf75899ba22dfc9e' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Войтович Валентина Григорівна<br />\nвчитель-дефектолог<br />\nкомунального закладу Київської обласної ради «Мостищенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів»</p>\n', created = 1738494262, expire = 1738580662, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:c1b49713533a3ae9cf75899ba22dfc9e' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738494263, expire = 1738580663, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738494263, expire = 1738580663, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738494264, expire = 1738580664, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Леся Українка, драма – феєрія «Лісова пісня» (уривок)
Мета: Познайомити з містом першої дії твору, вчити виразно читати, працювати над змістом, точно і змістовно відповідати на запитання, складати усні невеликі розповіді описового характеру про прочитане.
Розвивати звязне мовлення, збагачувати і поповнювати словниковий запас учнів.
Виховувати любов до природи рідного краю, звичаїв і вірувань свого народу.
Обладнання: ІКТ, презентація до «лісова пісня», тести, ілюстрації до твору.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання
Пролунав дзвінок.
Починається урок
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дев’ятім класі
Діти – просто молодці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Вправа «Мікрофон».
Бесіда з учнями.
- Який зараз урок?
- Творчість якої української поетеси ми вивчаємо?
(На столі лежать предмети: сопілка, віночок, гілочка верби)

- Діти, як ви думаєте, чому в мене лежать ці предмети?
- Які почуття викликають вони у вас?
- Хто грав на цій сопілці?
- Як ім’я дівчини, що одягала цей віночок?
- Чому лежить гілочка верби?
- Це символи якого твору?
Коли і де була написана п’єса?
З кількох частин складається п’єса?
Що послужило для її написання?
Чому вона називається драма – феєрія?
2. Перегляд презентації «Лісова пісня».
3. Читання учнями уривка з драми «Лісова пісня» в особах.
4. Читання діалогу Мавки і Лукаша (напам’ять).

5. Робота над змістом.
- Чому дядько Лев і Лукаш прийшли до лісу?
- Як їх зустріли лісові істоти?
- Чому? Як ви гадаєте?
- Чому Лісовик ставився з довірою до дядька Лева?
- Що пробудило Мавку від зимового сну?
- Про що попереджав Мавку Лісовик?
- За яких обставин відбулася перша зустріч Мавки з Лукашем?
- Чому не дозволила Лукашеві наточити соку із берези?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми продовжимо вивчати уривок з цього твору Лусі Українки.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Леся Українка, драма – феєрія «Лісова пісня» (уривок)

V. Навчальна діяльність.
1. Слово вчителя.
У лісовій пісні зображено два світи – світ природи та істот (міфічних) і світ реальний, з постатями звичайних людей.
2. Читання вчителем другої частини першої дії.
3. Словникова робота.
Лісовик – дух лісу.
Водяник – старий довгобородий дід, який панує над русалками.
Русалки – це переважно духи померлих дівчат, які пішли життя передчасно.
Перелесник – це літаючий дух, який заманює дівчат та жінок, кохається з ними, забирає сили та вроду.
4. Вияснення змісту прочитаного.
- Про що розмовляли Лукаш з Мавкою?
VI. Фізкультхвилинка
VІІ. Усвідомлення знань учнями.
1. Читання п’єси учнями.
- Мовчазне
- Голосне
VІІІ. Узагальнення і систематизація знань.
1. Відповіді на запитання з елементами вибіркового читання.
- Чи сподобався Мавці Лукаш?
- Чому Мавка зажурилася?
- Мавка запитала, чи люди паруються надовго? (вибіркове читання)
- На що поскаржилася Мавка? (вибіркове читання)
- Чим закінчується перша дія драми – феєрії?
2. Тести до драми «Лісова пісня» (вибрати правильну відповідь)
Вкажіть роки народження Лесі Українки:
а) 1814-1816рр;
б) 1838-1918рр;
в) 1856-1916рр;
г) 1871-1913рр;
д) 1864-1913рр.

Вкажіть який новий жанр драматургії розвинула в український літературі Леся Українка:
а) трагедію;
б) комедію;
в) водевіль;
г) драматичну поему;
д) інтермедію.

За жанром «Лісова пісня» Лесі Українки це-
а) соціально-побутова поема;
б) казка;
в) роман у віршах;
г) драма-феєрія;
д) лірична драма.

ІХ. Підсумок уроку.
Чого навчає нас твір Лесі Українки?
Любити природу, пізнавати її закони, по-хазяйськи ставитись до її багатств. Що є особливо актуальним сьогодні.

Х. Домашнє завдання.
Читати другу частину першої дії.
Скласти усну невеличку розповідь описового характеру про прочитане.
Скласти і записати характеристики Лукаша і Мавки.

ХІ. Оцінювання (мотивоване).

Автор: 

Войтович Валентина Григорівна
вчитель-дефектолог
комунального закладу Київської обласної ради «Мостищенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі