Користувацький вхід

Розробка уроку з математики «Закріплення знань. Складання й розв’язування прикладів і задач. Побудова відрізків, порівняння їх довжин»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Математика
Дата:
Тема: «Закріплення знань. Складання й розв’язування прикладів і задач. Побудова відрізків, порівняння їх довжин».

Мета. Узагальнити одержані знання та вміння усної та письмової нумерації в межах 10, у розв’язуванні прикладів та задач на додавання і віднімання, збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розвивати логічне мислення, увагу, творчі здібності учнів. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тварин, інтерес до математики.
Обладнання: Предметні малюнки, лічильний матеріал.
Тип уроку: Урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організація класу.
Продзвенів уже дзвінок,
Всіх покликав на урок,
От і ми часу не гаєм,
А урок свій починаєм.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
- Спочатку краса – а потім сила.
Який у нас зараз урок?
А хто така математика? (Цариця наук)
Так, це точна наука.
IІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Отже, зараз урок математики. Тема нашого уроку «Закріплення знань. Складання й розв’язування прикладів і задач. Побудова відрізків, порівняння їх довжин».
Сьогодні на уроці ви маєте показати одержані знання та вміння усної та письмової нумерації…
А тепер скажіть чи потрібно нам вміти додавати чи віднімати, розв’язувати задачі(коли ми підемо в магазин, потрібно вміти порахувати гроші; щоб бути розвиненими, розумними, ці знання нам пригодяться, коли ми будемо поступати).
Девіз уроку:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
Обіцяємо бути:
Уважними, старанними, активними, дисциплінованими!
IIІ. Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
Сьогодні я йшла на урок і зустріла дуже цікаву тваринку. Вона захотіла до нашого класу прийти, побачити чого ми вже навчилися і сама хоче дізнатися багато чого нового. Це лісова мешканка. Кого я зустріла, ви дізнаєтесь, коли розв’яжете ось такі приклади: (приклади на картках. Підійти, взяти розв’язати і перевернули карточку, а ззаді буква велика. От і прочитали слово «Білочка»
2+1 4+2 6-1 8-2 10-0 5+5 3+3
Б І Л О Ч К А
А хто відгадає ось таку загадку.
Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає.
Хоч мала вона на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто оченята…
Хто це? Можете вгадати? (Білка)
Правильно. А ось і сама Білочка завітала до нас на урок. Вона приготувала для вас різні цікаві завдання, які ви маєте виконати.
Для тих, хто буде гарно працювати, наша Білочка приготувала гостинці.
1. Усний рахунок.
Перше, що ви маєте виконати – це показати як ви навчилися усно рахувати.
1. Порахувати від 1 до 10.
2. Від 10 до 1.
3. Від 5 до 10.у
4.
5. Від 3 до семи.
6. Від 10 до 5.
Молодці! Хто добре попрацював, той одержує кружечки від Білочки.
2. Хвилинка каліграфії від Білочки.
Білочка побачила, що рахувати ви вмієте. А чи вмієте ви каліграфічно писати?
Відкрили свої зошити і каліграфічно записали.
(Пригадали віршик).
3. Математичний диктант.
Продовжуємо роботу в зошитах. Запишемо математичний диктант.
(Записати попереднє число 6; наступне число 9; сума чисел 5 і 3; …
Молодці! Білочка дуже за вас рада, дарує вам кружечки.
4. Робота в парах.
Наша Білочка вирішила послати привітання своїм друзям, але вона забула номера квартир. Допоможемо Білочці. (Будиночки зі складом чисел).
Фізкультхвилинка.
Діти, Білочка мені сказала, що сьогодні у зайчика День народження. Привітаємо його і подаруємо йому букет квітів.
А зараз ми підемо на лісову галявину і приготуємо квіти для букета.
Квітів багато рвати не можна, а подарувати по одній квіточці.
А скажіть, квіти до якої природи відносяться?
(Порівняння чисел: 7 і 5;…).
5. Телеграма.
Ось Білочка принесла нам телеграму. Давайте прочитаємо її.(Один з учнів читає телеграму від учнів Лісової школи).
Телеграма
Ми, учні Лісової школи, просимо учнів 1-Г класу допомогти виміряти і порівняти відрізки.
Допоможемо учням Лісової школи? Вміємо ми вимірювати довжину відрізка?
6. Гра «Мікрофон».
1, 2, 3 … 5 … 7, 8, … 10.
На дошці ряд чисел, а деякі числа пропущені.
- Які парні, непарні.
- Яке число найбільше, найменше.
Білочка зустріла в лісі Колобка. Він котився стежечкою. Вона запропонувала йому задачі і він всі розв’язав.
Колобок задачі всі розв’язав, а тепер хоче побачити чи ви їх зможете розв’язати.
7. Білочка наносила в дупло листочків та налетів сильний вітер і листочки всі зірвав, порозкидав.
Давайте ми їх позбираємо. Але ці листочки незвичайні – із завданням, вітер не хоче їх нам так віддавати, доки не виконаємо завдання. Приклади із буквами.
3+6=9(І) 9-6=3(С)
0+6=6(И) 7-6=1(С)
2+6=8(Б) 5-3=2(П)
8-5=3(А)
ІV. Підсумок уроку.
- Ось і підійшов до закінчення наш урок.
- Що вам найбільше сподобалося на уроці? Що навчилися робити?
- Білочка дуже вам вдячна. Вона хоче пригостити всіх горішками, грибочками.

Автор: 

Муренко Світлана Станіславівна
вчитель початкових класів
КЗ «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі