Користувацький вхід

Урок на тему: Практичне уявлення про немовні звуки. Складання речень за малюнками і поданими графічними схемами.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок на тему: Практичне уявлення про немовні звуки. Складання речень за малюнками і поданими графічними схемами.
Мета: формувати в учнів уміння слухати ,сприймати текст на слух; дати дітям уявлення про немовні звуки; вчити правильно інтонувати питальні та окличні речення; розвивати мовлення,мислення школярів; виховувати працелюбність,повагу та любов до членів своєї родини.
Обладнання: малюнки літака,трактора,курей,гусей,собаки;аудіо запис шелесту вітру,дзюрчання джерела,співу пташок,звук дзвіночків.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II.Актуалізація опорних знань.
Робота над загадками.
•Рогата, хвостата,
гуляє біля хати
«Ме-ме-ме» співає,
весело стрибає. (Коза)
•«Як ти звешся?» — я спитав.
Відповів мені: «Гав-гав». (Собака)
•Всіх запитує: «Му-му,
Дати молочка кому?» (Корова)
• Сірі і біленькі
Всі такі гарненькі,
«Гур-гур-гур» вуркочуть,
мабуть, хлібця хочуть. (Голуби)
III.Вивчення нового матеріалу.
1. Формування уявлення про немовні звуки.
— Що допомогло вам відгадати загадки? (Звуки, характерні для кожної тварини.)
Прослуховування аудіозапису «Голоси птахів».
— Голоси яких птахів ви почули? Як ви розрізнили птахів? (За звуком.)
— Заплющьте очі і відгадайте звуки на слух: плескання у долоні, шурхіт паперу, дзеленчання ложечки у склянці тощо.
— Усе це — звуки природи. Вони звучать по-різному, але їх можна розрізнити на слух.
Фізкультхвилинка
Трава низенька-низенька,
Дерева високі-високі,вітер дерева колише гойдає
то вправо ,то вліво нахиляє,
то вгору,то назад,то вниз нагинає.
Птахи летять відлітають,
а учні тихенько за парти сідають.
1.Читання вчителем розповіді А.Конельського”Як Івасик братика колисав” (Буквар,с.10).

-Як звали хлопчика ,про якого я вам прочитала?
3.Аналіз змісту.
-Що доручила мама Івасикові?
-Про кого співав Івасик пісню?
-Що завадило Андрійкові заснути?
-Як засигналили машини?
-Що загуркотіло за вікном?
-Озвучте ,як їхав трактор?
-Хто зчинив галас у дворі?
-Зараз ми відтворимо те,що діялося на вулиці.Перший ряд вітворить звуки курей,другий-півнів,а третій-гусей.
-А чому вони всі кричали?
Вчитель виставляє малюнок песика.

-Як гавкає песик?
2.Гра «Хто що промовляє?»
Учитель починає, а діти продовжують.
Учитель Учні
Зозуля кує: «Ку-ку, ку-ку, ку-ку!
Голуб воркує: «Гу-гу, гу-гу, гу-гу!»
Півень кукурікає: «Ку-ку-рі-ку! Ку-ку-рі-ку!»
Сова кричить: «Угу-угу, угу-угу, угу-угу!»
Риба: мовчить, ні пари з вуст.
Після виконання цієї вправи-гри учні займають свої місця за партами.
2. Формування уявлення про звуки людського мовлення.
— Усе, що ми тільки-но чули — звуки. Вони звучать по-різному, але ми їх упізнаємо на слух. Зараз я говорю, і ви також чуєте звуки. Це звуки людського мовлення, їх ми вимовляємо за допомогою органів мовлення: губ, язика, зубів.
— Послухайте скоромовку. Які звуки найчастіше в ній зустрічаються?
Миші милом миску мили, Миші мило загубили. Може, мило в річку впало? Може, мило жаба вкрала? І маленьких жабенят милить милом аж до п'ят?
3.Робота з Букварем(с.8-9).
-Розгляньте великий малюнок.Що на ньому зображено?Складіть речення за малюнком
та графічною схемою.
-Розгляньте другий малюнок.З якими словами Івасик звернувся до машин? Складіть речення .Що стоїть в кінці речення?З якою інтонацією слід його вимовляти?(Аналогічна робота проводиться з іншими малюнками).
IV. ПІДСУМОК УРОКУ.
— Про які звуки дізналися на уроці?
— Наведіть приклади немовних звуків.
— Назвіть органи мовлення.

Автор: 

Кашуба Леся Вікторівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі