Користувацький вхід

Закріплення вмінь правильно позначати на письмі м’якість приголосних звуків буквами я, ю, є, ї. Звуко-буквенні зіставлення у словах з буквами я, ю, є, ї

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Закріплення вмінь правильно позначати на письмі м’якість приголосних звуків буквами я, ю, є, ї. Звуко-буквенні зіставлення у словах з буквами я, ю, є, ї
Мета:
• формування предметних компетентностей: закріплювати вміння учнів пра¬вильно артикулювати слова з м'якими звуками перед я, ю, є, і, ь, розрізняти на слух тверді—м'які приголосні, вправляти у правильній вимові та правильному напи¬санні слів із цими звуками; розширювати словниковий запас школярів; розвивати фонематичний слух, уважність; виховувати повагу до родини;
• формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;
комунікативної: розвивати навички усного мовлення, уміння говорити чітко, ви¬разно, дотримувати пауз;
інформаційної: удосконалювати навички самостійної роботи з підручником;
здоров’язбережувальної: розвивати навички відновлення працездатності під час роботи.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: схема-опора; картки з реченнями; предметні малюнки із зображенням Колобка — героя української народної казки.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Емоційне налаштування
2.Прийом «Очікування»
-Прочитайте на дошці тему уроку.
-Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
-Діти, сьогодні ми помандруємо казковою Країною м’яких приголосних, де пригадаємо все, що вчили про м’які приголосні звуки, повчимося правильно вимовляти і записувати слова. Допомагати нам буде добрий і веселий герой. Відгадайте, хто це!
Я – клубок не простий.
Я – клубок чарівний.
Я тобі допоможу
І дорогу покажу.
Я від баби утікав,
І від діда утікав.
— Сьогодні ми мандруємо з Колобком. Згадаймо, де з’явився наш Колобок у казці. (Відповіді дітей.)
— Так, у хатинці діда з бабою. Він був схожим на золоте кругленьке со¬нечко.
— Мандрувати ми будемо ось таким маршрутом:
1. «Каліграфічна хвилинка»
2. Зупинка «Веселинка»
3. Зупинка «Повторялочка»
4. Зупинка «Плутанка»
5. Зупинка «Фізкультхвилинка для очей»
6. Зупинка «Тренувальна галявина»
2. Узагальнення й систематизація знань
1) Каліграфічна хвилинка.
Сс Со Схо Сі Все
Сонечко, слово, суничка, своя, світить.
Всім діткам світить ясне сонечко.
2) Зупинка «Веселинка».
Фізкультхвилинка «Зайчик під сосною»
Вихідне положення: ліва рука — вказівний і середній пальці витягнути вгору, мізинець і підмізинний — притиснути до долоні великим пальцем («зай¬чик»), права рука — пряма долоня («сосна»).
Під час виконання вправи слід змінювати положення рук: права рука, що знаходиться у положенні «сосна», накриває ліву руку, що знаходиться у поло-женні «зайчик».
Потім потрібно змінити положення рук: права рука — «зайчик», ліва рука — «сосна».
Повторити 3-4 рази, промовляючи такі рядки:
Скаче зайчик перший
Під високою сосною,
А під другою сосною
Скаче зайчик другий.
3)Зупинка «Повторялочка».
— Колобок утік від баби та діда й ускочив у халепу. Допоможімо йому!
а) Вправа «Мозковий штурм».
— Як звати твою маму?
— Як звати твого тата?
— Ким тобі доводиться мамин тато? (Дідусь)
— Ким тобі доводиться татова мама? (Бабуся)
— Яким одним словом можна об’єднати цих людей?
— Утворіть від цього слова інше, щоб воно відповідало на запитання який?.
б) Робота за підручником.
— Розгорніть підручники на с. 40 (вправа 1).
— Прочитаймо разом вірш.
— Ким може бути бабусина дочка для внучат? бабусин зять?
— Яким словом можна назвати «рід»? (Родина)
— Назвіть усіх членів великої родини, вимовте слова з м’якими приголос-ними.
— Вимовте м’які приголосні звуки у підкреслених словах.
— Назвіть букви, що позначають м’якість попереднього приголосного.
— Спишіть питальне речення. Виконайте завдання за підручником. (Ро¬бота в парах. Взаємоперевірка.)
— Дайте поради Колобкові, як необхідно поводитись у великій родині, щоб не вскочити у халепу?
4) Зупинка «Плутанка».
Робота за підручником (с. 40, впр. 3)
— Складіть речення. Поясніть прислів’я.
— Спишіть одне речення, що найбільше сподобалося, підкресліть букви, якими позначають м’якість приголосних звуків.
5)Зупинка «Фізкультхвилинка для очей».
6)Зупинка «Тренувальна галявина».
а) Робота за підручником (с. 40, впр. 2,1 абзац).
— Прочитайте перший абзац, уставляючи пропущені букви.
— Назвіть букви, що позначають м’якість попередніх приголосних.
— Дайте поради Колобкові, як йому діяти далі, щоб зберегти своє життя.
б) Самостійна робота учнів (диференційовані завдання — на картках).
І рівень
Картка 1
-Підкресли букви, якими позначені м’які приголосні звуки.
Сяду, сяду на пеньок, з’їм пиріжок.
Ніна і Олеся ходять до художньої школи.
Картка 2
-Підкресли букви, якими позначені м’які приголосні звуки.
На перехрестях вулиць рухом керує світлофор.
Легковажній людині ніколи не доручають серйозних справ.
ІІ рівень
Картка З
-Встав букви, якими позначені м’які приголосні звуки. Поділи ці слова на склади для переносу.
Хл..поче син.. р..чка—
Ой р..чка, ой р..ка!
Юрба нас невеличка,
Зате ж бо гом..нка.
Картка 4
-Встав букви, якими позначені м’які приголосні звуки. Поділи ці слова на склади для переносу.
Не дзвен.. ть в садочку
Пташин., голосочки.
Сн.. ться зораному пол..
Кв..ти й колосочки.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1.Рефлексія
— Дайте поради Колобкові, як йому діяти далі, щоб зберегти своє життя.
— Розкажіть йому про урок (за схемою-опорою).
• Я знав...
• Це мені дуже сподобалося...
2.Домашнє завдання від Колобка
— Спишіть 2-й абзац вправи 2 на с. 40. У підкреслених словах зробіть аналіз приголосних звуків за зразком.

Автор: 

Прокопенко Людмила Василівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі