Користувацький вхід

Методи боротьби органів МДБ (НКВС) із підпіллям ОУН-УПА в Україні (на прикладі матеріалів справи Фої Людмили Адамівни)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

Метою даної роботи є вивчення теоретичних джерел та історичних документів і узагальнення на основі отриманої інформації основних методів боротьби органів НКДБ із підпіллям ОУН.
Завданням роботи є вивчити передумови, дійових осіб, проходження та причини невдачі спецоперації органів МДБ зі створення легендованого підпілля ОУН на східноукраїнських землях у 1946-47 роках.
Обрана тема роботи актуальна тим, що розкриває деякі аспекти таємної боротьби між членами ОУН-УПА та органами МДБ (НКВС), яка розгорнулася на всій території України після завершення ІІ Світової Війни. Вона є недостатньо дослідженою науковцями, а образи членів підпілля ОУН часто спотворюються у масовій культурі та свідомості.
Опрацювавши документи, ми можемо стверджувати, що після ІІ Світової Війни робота органів МДБ із вербування агентів серед членів ОУН набула масового характеру, особливо на землях Східної України, де МДБ почувалося вільніше.
Згідно з отриманими даними, після 1945 року НКДБ планувалося остаточне знищення ОУН УПА разом з керівництвом шляхом впровадження до Центрального Проводу ОУН агентури під прикриттям легендованого Проводу ОУН на східноукраїнських землях.
Ми вважаємо підняте коло питань недостатньо висвітленим у історичних джерелах, воно вимагає грунтовного глибокого дослідження та наукового осмислення.

Автор: 

Яремчук Олег Віталійович
учень 9 класу
КЕРІВНИК РОБОТИ
Дерека Світлана Анатоліївна
вчитель історії
гімназії №191 ім. П.Г. Тичини м.Києва

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі