Користувацький вхід

Відкритий урок з математики

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Математика 4 клас

Тема. Закріплення множення й ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Розв’язування задач на вивчений матеріал.

Мета: закріплювати вміння учнів ділити і множити багатоцифрові числа на одноцифрові. Розвивати мислення і пам'ять. Виховувати охайність, працелюбність.

Обладнання: роздатковий матеріал (сигнальні картки, індивідуальні завдання),ІКТ.

Тип уроку. Закріплення знань.

Хід уроку

І. Організаційна частина.
1. Привітання : Добрий день, добрий день, доброго здоров’я!
2. Психологічна адаптація
- З яким настроєм ви прийшли на урок?

Червоний
Жовтий
Синій
Білий

Добрий
настрій
Задовільний
настрій
Поганий
настрій
Складно
cказати

ІІ. Станція «Перевірка»
Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань
Завдання на визначення рівня розвитку та узагальнення вивченого.
1. Завдання
а) Продовж ряд (ще 3 числа) (усно, запис на дошці)
3, 6, 9, 12, … 15, 18, 24.
100, 150, 200,… 250, 300, 350.
4, 6, 8, … 10, 12, 14.
б) За якою ознакою дібрали числа?
10, 20, 30, 40, 50.(круглі числа)
15, 5, 20, 35, 45 (всі діляться на 5)
1, 13, 25, 17, 9 (непарні числа)
в) Завдання по рядах
1 ряд 2 ряд
4200∙2 = 250 : 5=
8400: 4 = 50∙2 =
2100-1100= 100+900 =

2. «Морський бій»

A B C D E

1 945 1.234 6 2.890 1.543

2 108 96.753 509 1.000 8

3 44 82.743 7.146 99.001 1.968

4 2.009 5.691 32.567 122 42

5 42.800 22 333 2.010 4

Відшукати: А – 5 (42.800) С – 3 (7.146) Е – 1 (1.543) В- 2 (96.753)
1група – розкласти на розрядні доданки число 96.753
2 група – записати сусідів числа 7.146

ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні у нас цікавий урок - подорож у країну Математики. Засобами математичних обчислень ми здійснимо захоплюючу подорож. Дружба з такою точною і необхідною наукою, як математика допоможе здійснити цю подорож.
Вашими друзями повинні стати уважність, кмітливість.
Наш девіз:
Думай, пробуй і шукай,
Буде важко – не зітхай.

V. Індивідуальна робота
К- № 1 (по 4 бали за правильну відповідь)
І варіант
1) 70.000:100= а)70 б) 7.000 в)700
2) 210:7= а)300 б) 30 в)3
3) 848:8= а)106 б)16 в)160
4) 100∙4= а)4 б)40 в)400
5) 321∙3= а) 363 б)369 в)963
6) 250∙2= а) 50 б)500 в)5000

Яке із рівнянь не можна розв’язати?
а) х∙6=3600 б). 6:х=12 в) 300+х=330

Задача.
Якщо на одній базі відпочинку в липні відпочивало 440 туристів, а в серпні у 2 раз менше, то за два місяці відпочивало …. чоловік.
а.) 660; б) 220; в) 442.

К- № 1 (по 4 бали за правильну відповідь)
ІІ варіант
1) 60.000:100= а)60 б) 6.000 в)600
2) 280:7= а)400 б) 40 в)4
3) 455:5= а)901 б)91 в)19
4) 600∙4= а)2.400 б)240 в)24
5) 231∙3= а) 639 б)693 в)963
6) 440∙2= а) 80 б)800 в)880

Яке із рівнянь не можна розв’язати?
а) х∙5=3500; б) 32:х=8; в). х+354=534.

Задача.
Якщо в першому цеху працює 330 робітників, а в другому – у 2 рази більше, то в обох цехах працює …. робітників.
а.) 990; б) 660; в) 332.

Перевірка виконаної роботи.
Фізкультхвилинка ІКТ
Що це ви засумували?
Нумо, швидше повставали!
Вгору добре потяглись
І навшпиньки піднялись.
Опустились легко вниз,
І подув в обличчя бриз.
Як дерева захитало;
Вправо-вліво, вліво-вправо.
Біля парти всі присіли,
Потім встали й полетіли.
В боки руки узяли,
На всі боки повели,
Рученята опустили
І за парти тихо сіли.

Вміння розв’язувати прості задачі

К- № 2 (по 4 бали за правильну відповідь)

І варіант
1. Олень рухався зі швидкістю 15 км/год , а ластівка – у 6 разів швидше. З якою швидкістю летіла ластівка?
а.) 90 км/год; б) 60 км/год; в) 9км/год . (15∙6=90 км/год )

2. З Тернополя до Києва виїхав автобус. Одночасно назустріч йому з Києва виїхав другий автобус. Перший автобус їхав зі швидкістю 60 км/год, другий – 62 км/год. Через 3 год вони зустрілися. Яка відстань між містами?
а) 36 км; б) 122 км; в.) 366 км. ( (60+62)∙3=366 км )

3. Трьома косарками за 7 год скосили траву з площі 42 га. З якої площі скосить траву одна косарка за 4 години? (42:3:7∙4=8га)
1)
2)
3)
4)

К- № 2 (по 4 бали за правильну відповідь)

ІІ варіант
1. Теплохід, рухаючись зі швидкістю 30 км/год, був у дорозі 6 год. Яку відстань подолав теплохід?
а) 36 км; б.) 180 км; в) 18 км . (30∙6=180км)

2. Велосипедист за вітром їхав зі швидкістю15 км/год і проїхав 45 км. Цю відстань проти вітру він проїхав зі швидкістю 9 км/год. На скільки більше часу витратив велосипедист, коли їхав проти вітру?
а.) 2 год; б) 4 год; в) 5 год . (45:9-45:15=2год)

3. Три однакові жатки за 5 год роботи скосить 60 га жита. Скільки гектарів жита зможе скосити одна така жатка за 8 год роботи? ((60:3): 5∙8 = 32га )
1)
2)
3)

Перевірка виконаної роботи
К- № 3
І варіант
8127: 3 1632 : 8 3104 2043
7 5

К- № 3 (по 4 бали за правильну відповідь)
І варіант
432 : 8 15378 : 3 5017 12027
7 3

Робота в групах
1 група
Доведи правильність чи неправильність суджень

- Число 70 менше від 20.
- Мати старша за сина.
- У трикутнику всі кути прямі.
- Лютий коротший від березня.
- Рік має 12 місяців.

2група
- Столиця України місто Городище.
- Тиждень складається з 5 днів.
- Місяць лютий не завжди має 28 днів.
- Усі директори шкіл – чоловіки.
- Місяць – супутник землі.

Фізкультхвилинка

Диференційовано ( по бажанню учня)

К- № 4 (на 10 балів) Порівняй вирази і постав знаки <, > або =

9 м 12 см …. 912 см 2 кг 20 г …. 1кг 640г
2 доби … 46 год 1600:4 … 1600:8
К- № 4 (На 7 балів) Яка з нерівностей є правильна <, > або =
1936 < 7654 36.240 > 36.024
40:2 …> 80 120:6 = 40: 2
V І. Підсумок уроку
Визначення кількості зароблених балів
Прізвище та ім’я №1 №2 №3 №4

Високий рівень – 48- 40 балів.
Середній рівень – 36- 28 балів.
Низький рівень – 24 – 16 балів.

Гра «Закінчи речення»
- На уроці я вчився...
- Я дізнався...
- Найбільше мені сподобалося...
- Я зрозумів...
- Урок закінчую з... настроєм.

V ІІ. Домашнє завдання . Диференційовано по карточках.

Автор: 

Муха Катерина Анатоліївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі