Користувацький вхід

Конспект заняття для старшої групи “Бережи здоров’я змалку”

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

МЕТА: Узагальнити знання та навички дітей щодо збереження та зміцнення здоров’я, як найбільшого багатства людини; розширити поняття про те, що від здоров’я дітей залежить здоров’я нації.
Закріпити вміння стрибати через мотузку з просуванням вперед, ходити по колоді прямо з мішечком на голові та ходити на чотирьох за допомогою рук та ніг одночасно, животом доверху.
Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний і духовний стан.
Виховувати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом.
Дати дітям корисні поради щодо збереження і зміцнення здоров’я.
МАТЕРІАЛ: музичний супровід, зорові орієнтири, мішечки (маса 300г) по кількості дітей, мотузка (4 м), м’яка колода (4 м), інвентар для естафети.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
І Діти до спортивної зали заходять під марш, стають у колону.
Перешикування у шеренгу.
– З давніх – давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав
здоров’я. Що бажали люди один одному, коли віталися і прощалися?
– Дай, Боже, здоров’я!
– Доброго вам здоров’я!
– Здраствуйте!
– Бувайте здорові!
– Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.
Якщо здоровий і веселий – щастя не мине!
У народі кажуть: “Немає щастя без здоров’я”. Як ви розумієте це? (Відповіді дітей).
Отже, щоб бути щасливим, потрібно дбати про своє здоров’я. А як же берегти своє здоров’я? (Відповіді дітей).
Щоб міцне здоров’я мати, треба про нього дбати, тому сьогодні на занятті ми помандруємо у чудову країну «Здоров’ятко» і згадаємо, що для здоров’я корисне, а що шкідливе.
Ходьба звичайна(30с), ходьба на носках(30с), ходьба «змійка»(30с), ходьба з присіданням на сигнал(30с), ходьба «зигзаг»(30с). Гра «Корисно – шкідливо»: на корисну їжу – ходьба на носках, на шкідливу їжу –ходьба з тупотінням(до 1хв).
Крім знань про корисну їжу нам щодня треба робити зарядку, але спершу поміряємо пульс. Висновки. Перешиковування трійками.
КОМПЛЕКС ЗАГАЛЬНО-РОЗВИВАЮЧИХ ВПРАВ
ПІД МУЗИЧНИЙ СУПРОВІД (ПІСНЯ “ЗАРЯДКА”)
Нахили голови вгору – вниз.
В.п. – ноги разом, руки на поясі.
1-2 – підняти голову вгору.
3-4 – опустити голову вниз.
Повторити 4 рази.
Повороти голови вліво – вправо.
В.п. – ноги разом, руки на поясі.
1- повороти голови вліво.
2, 4 – в.п.
3- повороти голови вправо.
Повторити 4 рази.
«Незнайка».
В.п. – ноги на ширині ступні, руки на поясі.
1 – піднімання плеч вгору.
2 – вихідне положення;
Повторити 8 разів.
«Сонячні промінчики».
В.п. – ноги на ширині ступні, руки вниз.
1 – руки вперед;
2 – руки вгору;
3 – руки в сторони;
4 – вихідне положення;
Повторити 8 рази.
“Млинок”.
В.п. – ноги на ширині ступні, руки зігнуті в ліктях перед грудьми;
1-3 – кругові рухи руками вліво – вправо;
4 – в.п.;
Повторити 4 рази.
“Привітаємось”.
В.п. – ноги на ширині ступні, руки внизу.
1 – піднятись на носках, руки вгору, подивитися;
2 – вихідне положення;
Повторити 8 разів.
Плескання в долоні з поворотами.
В.п. – ноги на ширині ступні, руки зігнуті в ліктях перед грудьми.
1-3 – плескання;
4 – поворот.
Вправа виконується з поворотами в 4 сторони
Повторити 2 рази.
“Пружинка”.
В.п. –основна стійка, руки на поясі.
1-3 -напівприсідання;
2-4 – в.п.;
Повторити 4 рази.
Нахили тулуба в сторони.
В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі;
1-3 – нахили тулуба вправо;
4 – в.п.;
5-7 – те ж саме вліво;
8 – в.п.
Повторити 2 рази.
Стрибки з поворотами.
В.п. – ноги на ширині ступні, руки на поясі.
1-3 – стрибки на двох ногах;
4 – поворот в праву сторону.
Вправа виконується з поворотами в 4 сторони
Повторити 4 рази.
Крокування на місці.
В.п. – основна стійка.
1-3- крокування на місці;
4 – поворот в праву сторону.
Вправа виконується з поворотами в 4 сторони
Повторити 4 рази.
«Машинка».
В.п. – основна стійка.
1- перекат на правий носок;
2, 4 – в.п.
4 – перекат на лівий носок.
Перешикування в 1шеренгу. Міряємо пульс. Висновки.
ІІ. А хто знає прислів’я про здоров’я?
Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють;
Здоров’я – найбільший скарб;
Здоров’я – всьому голова;
Хвороба нікого не красить;
Бережіть здоров’я змалку;
Хто здоровий, той ліків не потребує.
– Здоров’я за гроші не купиш;
– Бережи одяг – поки новий, а здоров’я – поки молодий.
Що треба зробити, щоб бути здоровим? (Відповіді дітей). Головне, що треба запам’ятати «Не зашкодь!»
Ходьба в колоні. Під час ходьби взяти мішечки з піском.
«Навантажуємо сердечко».
Стрибки через мотузку з просуванням вперед.
В. П.: ноги разом напівзігнуті, мішечок перед грудьми в зігнутих в руках.
Довжина мотузки – 4м. Зберігати рівновагу, м’яке приземлення.
Потоковий спосіб. Повторити 3 рази.
«Тренуємо поставу».
Ходьба по колоді прямо з мішечком на голові.
В. П.: ноги разом, руки – в сторони, мішечок на голові.
Довжина колоди 4 м, вага мішечків – 300г. Зберігати рівновагу.
Потоковий спосіб. Повторити 3 рази.
«Павуки – трудівники». Ходьба за допомогою рук та ніг одночасно, животом до верху. В. П.: ноги на ширині плечей; упор долонями до землі; спина паралельно до землі; живіт догори; мішечок з піском на животі. Тримати спину паралельно до землі;
Потоковий спосіб. Повторити 3 рази.
Ходьба в колоні. Під час ходьби положити мішечки з піском.
Міряємо пульс. Висновки.
Хвилинка – здоровинка: Просимо у сонця тепла і добра (виставити долоні перед собою), Сонячний дощ уявіть, дітвора! (пошевелити пальчиками).
Промінчики сонця в долоньки візьміть…(скласти кулачки).
В голівки, в сердечка їх поселіть.(погладити по голові, долоні до серця).
Гаряче тепло розлилося по тілу…(погладити від голови до ніг).
Тепер нам під силу будь – яке діло!(штангісти).
Свій настрій і силу ми людям дамо…(посміхаємось сусіду, штангісти).
Щоб в нашій країні (пальці рук складають сердечко) все гарно було( клас!)!
Естафета «Хто швидше зварить борщ та компот?» Повторити 3 рази.
ІІІ. Елементи точкового масажу.
Для того, щоб бути здоровими і сильними необхідно, щоб кожна клітинка нашого організму була здорова. У наших долоньках сплять крихітні точки – гномики. Давайте їх розбудемо: потріть долоньки швидко – швидко. Відчуваєте? Наші долоньки стали гарячими, це гномики прокинулись і понесли здоров’я у кожну клітинку вашого організму.
А тепер пограємось з гномиками – притиснемо долоні до щічок (вдих – видих).
Розбудимо їхніх братиків у кожному пальчику:
– мізинчику – щоб краще працювало серце і легше дихалося легеням;
– безіменному – щоб краще думати;
– середньому – щоб полікувати печінку;
– вказівному – полікувати шлунок;
– великому – щоб кров добре рухалась по нашому організму .
(Діти, слухаючи ці слова, потирають пальці лівої руки правою і навпаки).
Ще не проснулись гномики у вушках та носику.
Вправа «Ліпимо варенички» – притиснути краї вуха знизу до верху;
Вправа «Ліпимо пиріжки» – притиснути вуха до голови, а потім відпустити.
Вправа «Носик танцює» – коловими рухами масажувати ніздрі вказівними пальцями.
Діти, ви знаєте, що масаж носа та вух допомагає при застуді. А які ви ще знаєте вправи для полегшення хвороби?
Так, це мудри «Черепаха», «Мушля».
Прощання з дітьми: Здоров’я –це сила!
Здоров’я – це клас!
Хай буде здоров’я у вас і у нас!
– Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють;
Здоров’я – найбільший скарб;
Здоров’я – всьому голова;
Хвороба нікого не красить;
Бережіть здоров’я змалку;
Хто здоровий, той ліків не потребує.
– Здоров’я за гроші не купиш;
– Бережи одяг – поки новий, а здоров’я – поки молодий.
– Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють;
Здоров’я – найбільший скарб;
Здоров’я – всьому голова;
Хвороба нікого не красить;
Бережіть здоров’я змалку;
Хто здоровий, той ліків не потребує.
– Здоров’я за гроші не купиш;
– Бережи одяг – поки новий, а здоров’я – поки молодий.
Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють;
Здоров’я – найбільший скарб;
Здоров’я – всьому голова;
Хвороба нікого не красить;
Бережіть здоров’я змалку;
Хто здоровий, той ліків не потребує.
– Здоров’я за гроші не купиш;
– Бережи одяг – поки новий, а здоров’я – поки молодий.

Автор: 

Євтушенко Наталія Василівна,
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі