Конспект уроку розвитку зв’язного мовлення для 2 класу.
Складання розповіді за серією картинок на тему "Цирк! Цирк! Цирк!"
Урок 12
Цирк! Цирк! Цирк!
Складання розповіді за серією малюнків
Мета.
Тип уроку.
Урок розвитку зв’язного мовлення.
Провідний метод уроку.
Комунікативний, комунікативно – діяльнісний підхід.
Матеріали і обладнання.
Медіапрезентація уроку. Малюнки дітей «Циркова вистава»; зошит з розвитку мовлення.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
II. Психологічний настрій учнів на урок.
Вітаю вас, мої любі
У світлій затишній оселі.
Нехай урок наш для вас буде,
Як пісня – дзвінкий та веселий.
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів.
1.Сьогодні на уроці ви спробуєте проявити свої творчі здібності, кожен з вас стане творцем, а кольорова паличка яка зараз опиниться у ваших руках перетвориться на чарівну і буде вашим надійним помічником.
( Кожен учень обирає собі паличку).
Час уроку вже настав,
Не лінуйтеся, будь ласка,
Гра оркестр,гремлять фанфари,
До нас в гості їде….
ЦИРК! ЦИРК! ЦИРК!
Під час підготовки до уроку ви ознайомилися з цирковими професіями, дізналися, як вони називаються і навіть намалювали ілюстрації (перегляд виставки малюнків)
2.Вчитель пропонує розглянути виставку малюнків і розказати дітям про фрагмент циркової вистави, який вони намалювали.
2.1 Хто виступає на арені цирку?
2.2 Який номер показують артисти?
2.3 Чи сподобався виступ глядачам?
Певно, усі ви були у цирку. А сьогодні ми будемо складати текст-розповідь за серією малюнків.
3. Стратегія «Кубування» (повторення видів текстів)
Завітав сьогодні в клас
На урок знову до нас
Кубик,діти, не простий,
Кубик,діти,чарівний.
Він доріжку прокладає,
Знання наші перевіряє.
Увага! Аналізуємо знання «Чарівного кубика».
- Які види текстів знаєте?
- Текст-опис – це…?
- Текст – розповідь – це…?
- Текст – міркування – це…?
- Пригадайте будову тексту.
- Який тип тексту найбільше підходить для того, щоб поділитися враженнями від циркової вистави ?
IV. Актуалізація опорних знань учнів
1. «Гронування»
- Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте словосполучення цирк?
Щось не хочеться сидіти, Вище руки підніміть
Треба трохи відпочити. І спокійно опустіть.
Руки вгору, руки вниз, Розведіть їх в сторони.
На сусіда подивись. Плесніть, діти, кілька раз.
Руки вгору, руки в боки За роботу! Все гаразд.
І зроби чотири кроки.
V. Основна частина уроку.
1. Робота в групах. Вправа «Кути»
Діти, ви побували на цирковій виставі, побачили виступи циркових артистів. Уявіть себе на мить теж артистами і приєднайтесь до циркового кута.
1 група (кут)– клоуни(жовті)
2 група(кут) – жонглери (зелені)
3 група (кут)– дресирувальники (червоні)
- Прошу пригадати і розказати , що сподобалось вам у власних виступах?
2.Робота за малюнками.
Куди прийшли діти з батьками у неділю?
1група.
- Хто звеселяв людей своїми жартами?
2 група.
- Які вправи виконували гімнасти?
3 група.
3. Складання розповідей за малюнками. Добір заголовку.
Слухання розповідей дітей. (Представники груп).
Самостійна робота.
4. Складання і запис трьох речень про цирк.
Орфографічна підготовка: дресирувальник,клоун,жонглер, акробат, циркова вистава.
5. Перевірка самостійної роботи.
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.
Підготуйте розповідь про те, як ви ходили до цирку.