Користувацький вхід

КОНСПЕКТ ПРОГУЛЯНКИ – СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДО ГОДІВНИЦІ В ІІ МОЛОДШІЙ ГРУПІ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

КОНСПЕКТ ПРОГУЛЯНКИ – СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДО ГОДІВНИЦІ В ІІ МОЛОДШІЙ ГРУПІ
Тема: «Наші пернаті друзі ».
Мета:продовжувати розвивати у дітей пізнавальний інтерес до природи. Уточнити знання дітей до зимуючих птахів, викликати співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам. Вчити правильно підбирати корм для птахів, впізнавати пернатих сусідів за зовнішнім виглядом , голосом
Розвивати мовлення, увагу, мислення, пізнавальний інтерес до життя птахів взимку. Викликати бажання спостерігати за поводженням птахів , виховувати бажання піклуватися про птахів взимку.
Попередня робота: щоденне спостереження за зимуючими птахами: синичкою, горобцями, вороною, голубами, розгляд альбому «Птахи», читання оповідань, загадок, легенд про птахів,
Матеріал: корм - зерно різного виду, шматочок сала,варені овочі, годівнички, іграшкова пташка – горобчик.
Хід заняття:
Діти виходять на майданчик до годівнички.
Організаційний момент.
Вихователь:
- Сьогодні до нас в гості прилетів горобчик, як ви думаєте чому ? Як ми можемо йому допомогти
- Діти, сьогодні наша прогулянка обіцяє бути не тільки цікавою, але й корисною. Як ви думаєте, яку корисну справу ми збираємося зробити? Давайте влаштуємо їдальню для птахів. Зверніть увагу, діти, нас уже чекають , як ви гадаєте хто?
Бесіда про зимуючих птахів.
- Так, саме птахи. Яких птахів можемо побачити взимку на нашому майданчику?(горобчиків, синичок, ворон, голубів, сорок). Як ми називаємо цих птахів? (зимуючі)

Хто морозів не боїться і живе серед людей
На зиму не відлітає , під карнизом проживає,
По дворах стрибає , крихти підбирає .
Хто вгадав той молодець . Ця сіренька пташка (горобець )

Ох , який великий птах . Важно ходить по садах .
Чорний птах не мовчить . Розмовляє – « кар» кричить ( ворона)

Невеличка сіра й біла пташка біля нас живе.
Дуже добра; ніжна , мила , крихітки вона клює.
Кожен з вас цю пташку знає , ЇЇ назву відгадає ( голуб )

- Зима – це пора року, коли вся природа поринула у глибокий сон. Єдине,що нагадує нам про те, що природа жива – це птахи, які своїм голосом звеселяють холодний пейзаж за вікном. Але це тільки для нас, людей , птахи взимку – радість. Для самих же птахів наступає найважчий період їхнього життя.
- Що птахам страшніше – холод чи голод? ( голод)
- Так , саме голод – найбільша небезпека для пташок взимку. І сьогодні ми зробимо для птахів їдальню.
Розгляд годівнички.
- Давайте роздивимось ближче годівничку,що зробили діти
. Це справжнісінька їдальня для птахів.
- З чого вона зроблена? ( з дерев’яних дощок). Таку годівницю не буде розгойдувати вітер, а отже птахи не будуть полохатися. А ще у неї є дашок. Для чого він? (що сніг не замітав їжу). Ця годівничка висить у нас ще спочатку зими і птахи не бояться до неї прилітати.
Читання вірша.
- В день зимовий серед гілля
- Щедро діти стіл накрили,
- Але він не для людей:
- Для крилатих для гостей –
- Ворон і горобців,
- Сизих голубів,
- Сороки та синиці….
- Повісим годівниці
Спостереження за птахами.
Дитактична гра « Кого не стало»

Дидактична гра «Хто що їсть?»
1.Хто любить не смажене насіння соняшника? (снігурі, синиці)
2. Насіння конопель? (цим насінням смакують всі птахи)
3.Овес, пшеницю? (для горобчиків)
4.Насіння кавуна та ясеня? (улюблені ласощі снігурів)
5.Ягоди горобини і калини, що залишились на дереві? (для снігурів, дроздів, омелюхів)

Діти разом з вихователем розвішують годівнички, які виготовили із картонних коробок,пластикових пляшок.

Вихователь:
- Як на людському так і на пташиному столі повинно бути розмаїття. Насиплемо у годівнички корму, щоб допомогти вижити у голодний і холодний час тим птахам, які восени не залишають рідні краї , а залишаються зимувати і будьте впевнені – птахи сповна віддячать нам влітку за нашу турботу.
Вихователь:
- Лети, лети , горобчику, скликай усіх своїх друзів до дитячого садка, до пташиної їдальні. А ми, діти, давайте перейдемо на інший майданчик, щоб не турбувати та не лякати птахів і пограємо в рухливу гру «Горобчики – стрибунці».

Автор: 

Корнюшенко Людмила Костянтинівна , вихователь днз

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі