Користувацький вхід

Розробка тренінгу «СТОП-булінг»: профілактика булінгу як форми насилля над дітьми

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Профілактика і подолання будь-яких проявів насильства щодо дітей та молоді є однією з актуальних проблем сучасного українського суспільства. На сьогодні актуалізується ситуація, коли педагоги та соціальні педагоги стикаються з дітьми, які пережили жорстоке поводження, медики та психологи відзначають поширеність дитячих психологічних травм, які є наслідком насилля над дітьми .
Проблема насилля над дітьми посилюється тим, що на сьогодні недостатньо відпрацьований механізм збору статистичних даних із цієї проблеми; більшість випадків завдання психічної та фізичної шкоди здоров’ю залишаються незареєстрованими з багатьох причин: страх дітей, мовчання батьків, соціальна прийнятність насильства тощо.
Соціально-психологічна діяльність в зазначеному напрямі спрямована на організацію консультаційних та роз'яснювальних робіт з сім'ями і дітьми; на організацію заходів щодо виявлення фактів насилля, з’ясування причин; усунення наслідків насилля, попередження, переорієнтації взаємодії соціально і педагогічно дезадаптованих дітей, створення програм індивідуально-профілактичного впливу на категорію дітей з виразно вираженими ознаками девіантної поведінки і такими, які мають схильність до неї; поліпшення системи правового інформування учнів, психологічного супроводу тощо.

Автор: 

Мерцалова Юлія Павлівна, учитель української мови та літератури Приватного закладу «Харківський приватний ліцей „Ангстрем“ Харківської області»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі