Заняття з БЖД
Тема. «Безпека на дорозі»
Мета . Закріпити та розширити знання дітей про безпеку на дорозі, про світлофор, дорожні знаки та їх значення. Вчити обережно відноситись до знайдених на узбіччях та дорогах незнайомих предметів (мінно-вибухова небезпека). Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять під час дидактичних та рухливих вправ. Вчити поєднувати елементи різних видів образотворчої діяльності в одній роботі (аплікування, ліплення, малювання, конструювання). Виховувати посидючість, акуратність, вміння доводити розпочату роботу до логічного завершення.
Хід заняття
В гості до дітей приходить Їжачок та приносить лист.
Вихователь дякує їжачку та читає лист дітям.
Щоб здоровим завжди бути,
Треба добре те збагнути,
Що дорога, безперечно,
Дуже й дуже небезпечна.
Та як правила ти знаєш
І щодня їх пам’ятаєш,
То звичайно,що тоді ,
Де узятися біді?.
В-ль. - Про що ж цей лист?
- А чи знаєте ви правила дорожнього руху?
Діти розповідають правила, які знають.
Вихователь дивиться в конверт, а там ще є листок з загадками.
На дорозі він стоїть,
На дорогу він глядить.
Кольорові очі має,
Людям всім допомагає. ( Світлофор)
В-ль виймає картинку та розглядає світлофор з дітками: має світлофор три кольори: червоний значить – небезпека, жовтий – зачекай, а зелений – можна йти і не трапиться біди.
Вихователь звертає увагу на те, Що червоне око світлофора знаходиться зверху, зелене – внизу, а посередині – жовтий колір.
В – ль. Діти, а хто допомагає світлофору на дорогах? (Дорожні знаки)
Діти пізнають знайомі дорожні знаки на картинці та називають їх:
- пішохідний перехід
- проїзд заборонено
- обережно, діти
- слизька дорога
- ремонтні роботи
- головна дорога.
В-ль. А щоб більше дізнатися про те, як себе поводити на дорозі, я запрошую вас до нашого кінотеатру подивитися там цікаву передачу.
Презентація на тему «Безпека на дорозі – безпека життя».
В-ль. Діти, зараз ми з вами перевіримо, як ви засвоїли правила безпеки. Запрошую вас пограти в гру «Стоїмо – готуємось – ідемо» (вогні світлофора).
В-ль. Молодці, діти, ви гарно справились із завданням. А тепер давайте з вами подивимось, як ви запам’ятали дорожні знаки. Вам треба скласти пазли зі знаками, та назвати їх.
Дидактична гра «Склади пазли».
В-ль. Ви великі молодці, з цим завданням теж справились. Давайте повернемось до нашого кінотеатру та закріпимо всі наші знання в
телевізійній грі «Так чи ні».
В-ль.Молодці! Тепер розімнемось під веселу музику
(руханка до тижня безпеки).
В-ль. А зараз і до заняття нам час готуватись. Давайте ми з вами подивимось, що ж сьогодні будемо робити.
Пальчикова гімнастика :
В нього троє оченят – всі пальчики по черзі з ‘ єднуєм з великим пальчиком
Всі по черзі горять - всі пальчики по черзі з ‘ єднуєм з великим пальчиком
Як червоне загориться - стукаємо всіма пальчиками по столу – імітуємо ходьбу
Треба зразу зупиниться - стукаємо всіма пальчиками по столу – імітуємо ходьбу і зупинку
Як моргне зеленим світлом – згинаємо пальчики в кулачки і назад, «моргаємо».
Можна йти спокійно дітям - згинаємо пальчики в кулачки і назад, «моргаємо».
Аплікація + малювання + ліплення + конструювання «Світлофор»
(відео, показ прийомів, робота дітей).