Користувацький вхід

Останні публікації

Виховна година "Життя - це мить, зумій його прожити"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

2

ЖИТТЯ – ЦЕ МИТЬ, ЗУМІЙ ЙОГО ПРОЖИТИ.
Мета: формувати у дітей поняття про життя як найвищу цінність і неповторність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя.

Обладнання: картки , ватмани , олівці ,плакати з висловами відомих людей, технічні засоби , фонограми пісень та мелодій, відеоматеріали.

Епіграф : «Памятай , життя – це подарунок, і той ,хто його не цінує , на цей
подарунок не заслуговує»
Леонардо да Вінчі
Хід уроку
І Організація класу до уроку.
Учитель. Доброго дня, любі діти! Я прошу Вас хвилинку постояти. Хай першими сядуть уважність та щирість, другими – сердечність та чуйність, а згодом – доброта та милосердя. Ви завагалися? А чому? Я не випадково зупинила Вас. Кожен на хвилинку замислився над чистими джерелами своєї душі
Поверніться, будь-ласка, один до одного, покладіть долоні своєму товаришу. Ви відчуваєте тепло його руки. Це тепло його серця і тепло душі. Воно зігріває Вас, так як і багатство Ваших душ може зігріти ближнього.
Розпочинається година доброти,
Тож прошу Вас серця свої відкрити,
Щоб зрозуміти і запам’ятати,
Лише з добра усе бере початок!
Про що ми будемо говорити сьогодні на уроці ви дізнаєтесь , послухавши вірш Лариси Шевчук:
Життя твоє – безцінний дар.
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями стожар,
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті чи в селі,
Подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі –
То треба гарний залишити.
- Які слова у цьому вірші найголовніші?
- Сьогодні ми з’ясуємо, в чому цінність людського життя та його неповторність. Епіграфом до уроку будуть слова Леонардо да Вінчі «Пам’ятай, життя – це подарунок; і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує».
- На світі немає нічого більш цінного, ніж життя і здоров’я. І треба жити так, щоб не завдавати страждань рідним і близьким. Треба завжди піклуватися про себе, адже, коли людина здорова, вона може здолати всі труднощі життя.
ІІ Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
1. Робота в групах. (Учні об’єднуються в групи згідно карток, на яких зазначено їх назви та виконують запропоновані завдання).
«Фантазери». Дібрати прикметники до слова «життя». (Щасливе, веселе, цікаве, творче, важке, безрадісне).Життя буває різне і кожному хотілося б , щоб воно було щасливе , цікаве , що ж для цього треба? Ми дізнаємося у наших психологів
«Психологи». Розмістити слова за порядком їхньої важливості у твоєму житті. (Великий будинок, гроші, любов, працьовитість, друзі, впевненість у собі, освіта, здоров’я, дружна сім’я, гарна зовнішність).-
«Мислителі». Довести, які чинники і як впливають на життя людей?
- мир між членами сім ї; дах над головою ;освіта ; міцне здоровя ; прибуток ; стабільність; життя без конфліктів ; настрій ; емоції; здоровий спосіб життя.
Що ж про життя говориться в літературі?
«Літератори». Складіть розрізані прислів’я і поясніть їхній зміст.
Життя прожити – не поле перейти
Було б здоров’я – все інше наживеш.
Мудрим ніхто не вродився, а навчився
Вправа «Закінчити думку»: виводити з себе , бути доброзичливим , бути скромним , коли б ваша ласка.
Запамятайте , щоб люди вас поважали , дотримуйтесь золотого правила : «Ставитися до людей треба так ,як би ви хотіли , щоб ставилися до вас»
( Звучить пісня старої Шапокляк )
На сцені з`являється старуха Шапокляк .
Шапокляк : І хто тут у нас такий розумний, такий чемний, ввічливий ? Навіщо вам усе це треба ? Ось послухайте мої поради :
Ніколи не мий руки, шию, обличчя, вони знову стануть брудними, навіщо витрачати свій час. Стригтися теж необов’язково , бо як постарієш, голова облисіє. Вранці зовсім необов’язково зав’язувати шнурки на черевиках, банти на косах, бо вони протягом дня порозв’язуються
Учитель : Вам сподобалися такі поради ? Чи можна ними скористатися ?
Шапокляк : Що ? Не бажаєте таких порад ? Ну тоді слухайте ось такі :
На уроки можна трохи запізнитися, сон – це головне, а вранці він такий солодкий , домашні завдання можна не готувати , а краще на комп’ютері пограти , смакуй на перервах чіпсами , сухариками , цукерками та жуйками …
Уч Ну і поради! Діти , як ви думаєте якщо ми будемо жити за правилами Шапокляк , то чи зможемо ми досягти в житті щастя?
- Ні ми будемо слабкими і кволими.
- - Народна мудрість каже: «Без здоров’я немає щастя. І найбільше в світі багатство – це здоров’я».
- - Як ви розумієте цю мудрість? (Відповіді дітей).
- - Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго здоров’я! Будете здорові – будете щасливі й радісні.
- - А як же берегти своє здоров’я? (Думки дітей).
- - Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.

У Умови здорового способу життя - виставка малюнків, Поради Шапокляк
Робота з Конституцією України
А в Конституції - Основному Законі нашої держави - ось що говориться про життя.
Розділ І, стаття 3: «Людина, її життя і здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю»...
Розділ ІІ, стаття 27: «Кожна людина має невід'ємне право на життя.
Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави - захищати життя людини.
Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань».
Найцінніше, що є у людини, — це її життя. Во¬но дається їй тільки раз і кожній — своє. Довге чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожи¬ти двічі.
Один східний володар захотів пізнати всю історію людства. Мудрець приніс йому 500 томів. Зайнятий державними справами, цар відіслав йо¬го, наказавши викласти все це в більш стислій формі. Через 20 років мудрець повернувся. Історія людства займала тепер 50 томів, але цар був уже занадто старий, щоб подолати стільки товстих книг і знову відіслав мудреця. Пройшло ще 20 років, і постарілий, посивілий мудрець приніс володарю один-єдиний том, який вміщав усю премудрість світу, яку той прагнув пізнати. Однак цар лежав на смертельному одрі і у нього не залишилось часу, щоб прочитати навіть одну цю книгу. Тоді мудрець виклав йому історію людства в одному рядку: людина народжується, старіє і помирає.
Тож для чого людина приходить у цей світ? Щоб помучитись, постраждати і безслідно піти у забуття? Який смисл у цьому всьому? В чому сенс життя?

(по черзі на сцену виходять шестеро дівчат. У руках вони тримають свічки, що символізують народження дитини, підлітковий вік, юність, молодість і зрілість)
1-а дівчина. Коли дитина народжується, її свічка починає горіти. Тремтливий вогник поступово розгоряється, але він може згаснути будь-якої миті від легенького вітру, як дитина від хвороби. Тому батьки прикривають це полумя долонями, щоб їхня дитина мала шанс на довге життя.
2-а дівчина. Виростаючи, дитина стає підлітком. Вогонь ще тріпотить, не маючи змоги заспокоїтися, наче характер підлітка. Підлітковий вік – особлива пора людського життя, коли ти вже торкнувся притягальної сили землі, а легенькі крила дитинства ще піднімають тебе у небо, де живе казка, де панує мрія.
3-я дівчина. Пізніше людина переходить в юність. Частина свічки згоріла, вогонь заспокоївся, але його колір постійно змінюється, так само, як змінюються думки та емоції в головах юних людей. Юність – це період нашого життя, коли ми робимо найвеличніше своє відкриття – відкриваємо самих себе. У цих пошуках глибокий зміст: кожен може розкрити свої реальні, досі незнані можливості.
4-а дівчина. Після юності настає молодість. Людина на землі живе для щастя, добра і любові. Вона шукає вічне кохання, мріє про взаємність, боляче переживає прикрощі та шалено радіє, коли на це є причина, здобуває освіту, влаштовується на роботу, створює сімю, виховує дітей. Тому її свічка дає вже стабільну кількість світла і тепла.
5-а дівчина. Згоріла вже чимала частина свічки. Людина починає підбивати підсумки, думає про те, що вона зробила за той час, доки горів її вогонь.
6-а дівчина .На своєму останньому етапі свічка горить найяскравіше. Це тому, що людина стає мудрою. Вона ділиться своїм теплом з оточуючими, передаючи їм свій досвід, а коли віск закінчується – гасне.
Учень. Життя людей – то наче свічки,
Які горять в нічній пітьмі,
Течуть, неначе воску річка,
Кудись прожиті роки й дні.
Життя — це шанс кожного. Доля при¬хильна до тих, хто здатний триматися на плаву, навіть потрапляючи у вир.
Мати Тереза, лауреат Нобелівської премії, гро¬мадянка світу в найвищому розумінні цього слова, залишила тим, хто вступає на життєвий шлях, духовний заповіт, у якому сказано:
Життя — це шанс. Скористайся ним.
Життя — це краса. Милуйся нею...
Життя — це мрія. Здійсни її.
Життя — це виклик. Прийми його.
Життя — це обов'язок. Виконай його.
Життя — це цінність. Цінуй його.
Життя — це любов. Насолоджуйся нею
Життя – це тайна .Пізнай її.
Життя – це удача .Шукай цю мить .
Життя таке чудове .Не марнуй його.
Це твоє життя. Борони його.

Відеоролик Заповіт матері Терези
Відсьогодні у нашому класі буде поряд з Вами жити «дерево добрих справ». Воно допоможе нам планувати важливі справи, які ми запишемо на листочках. Весною і влітку дерево буде зеленим, восени – жовтим, а взимку – білосніжним. Надворі зараз осінь, і наше дерево доброти сьогодні вперше одягнеться у жовте вбрання. Я пропоную кожному взяти один листочок і записати , що ж для вас є життя , як треба жити , щоб потім не жалкувати про марно витрачений час. Беріться до роботи.

( Учні пишуть свої задуми ЗВУЧИТЬ ФОНОГРАМА «Є тільки мить»)
Що найціннішого є у житті,
І найдорожчого за все на світі,
То – доброта, запам’ятайте діти,
І хай вона крокує по землі.

А ми сьогодні, поєднавши руки,
Запалюємо свічку доброти,
Її вогонь освітлює стежину
Й допомагає впевнено іти.

Любіть життя, несіть в долонях світло,
І відкривайте душі для добра,
І буде янгол щиро Ваш радіти,
І доторкнеться вашого плеча.

Пісня «Людина починається з добра» (передача свічки)
Учитель. Ну що ж, любі діти. Підходить до завершення наша виховна година. Я вірю в те, що від сьогодні стала добрішою кожна дитина. Я вірю, що запалений вогник доброти поселиться у ваших серцях і з ним ви будете іти по житті до своєї мети. Ну і, звичайно, я щиро дякую шановним гостям, які були сьогодні з нами.
Нехай любов земна і доброта сердечна
Завжди крокують поруч з Вами у житті.

Автор: 

Бут Лариса Степанівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі