Користувацький вхід

Урок + презентація

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


5

УРОК-МАНДРІВКА
ДО КРАЇНИ «ЛЕКСИКА ТА ФРАЗЕОЛОГІЯ»

МЕТА: повторити та узагальнити основні відомості про лексичний та
фразеологічний склад української мови; формувати вміння встановлювати лексичне значення слова, визначати фразеологізми у тексті, розкривати їх значення, виробляти навички творення слів із переносним значенням, користуватися лексичними та фразеологічними словниками , сприяти збагаченню словникового запасу учнів; виховувати пошану до скарбниці усної народної творчості, любові до природи рідного краю, формувати почуття прекрасного.
ТИП УРОКУ: системно-узагальнюючий.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютер, мультимедійний проектор, слайдова
презентація, картки із заданнями, словники, папір для малювання,
кольорові олівці, «маршрутні листи», мікрофон, малюнки учнів.
МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ: бесіда , самостійна робота учнів, робота в
групах, інтерактивні методи («сенкан», «асоціативний кущ»,
«мікрофон», «мозковий штурм»), робота зі словниками.
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ’ЯЗКИ: українська література, російська мова,
образотворче мистецтво, музика, інформатика.
ХІД УРОКУ
1.МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ :
1. Організаційний момент.
Клас поділено на дві команди (групи).
Кожна команда має назву, отримує свій маршрутний лист.
Після вступного слова вчителя учні вирушають у подорож.
2. Вступне слово вчителя:
(СЛАЙДИ №2, №3):

А вирушаючи в дорогу – ЗАПАМ’ЯТАЙ: (СЛАЙД №4)

3. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
ОТЖЕ (СЛАЙД №5):

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ :
1. УЧИТЕЛЬ. Перша станція називається «УМА ПАЛАТА». Вам потрібно за 1 хв. дати правильні відповіді на питання (інтерактивним методом «Мозковий штурм» проводиться бліц-опитування).
(СЛАЙД №6):

2. УЧИТЕЛЬ. Давайте пофантазуємо на станції №2 «ФАНТАЗІЯ». Для кожної групи – індивідуальне завдання. (СЛАЙД № 7)

3. УЧИТЕЛЬ. Значення слова може бути прямим і переносним. Нагадайте, як проходить перенос значень.
А тепер беріть олівці і виконуйте завдання на Станції №3 «МИСТЕЦЬКА». (СЛАЙД №8)

Для чого автор використовує слова з переносним значенням? Як називаються художні засоби, основані на переносному значенні слів?
А зараз зупинка на фізкультхвилинку.

4. УЧИТЕЛЬ. У кожного з нас є якась мрія. Я вам пропоную допомогти висловити свою мрію мешканців станції «РОМАНТИЧНА», але спочатку ви повинні пригадати, що таке рима. (СЛАЙД №10)

5.УЧИТЕЛЬ: Наступна станція – «ПОЕТИЧНА», щоб відгадати її загадку, потрібно пригадати відомості про синоніми (СЛАЙД №11).

6. УЧИТЕЛЬ. А ось на станції «ГАРМОНІЯ ДУШІ» вам потрібно використати свої асоціативні здібності. Подумайте, які асоціації викликають у вас слова ОСІНЬ і ВЕСНА, і кожна група виконає своє завдання. А тим часом ми послухаємо музику П.Чайковського «Пори року». (СЛАЙД №12)

7. УЧИТЕЛЬ. Ось ми і дібрались до останньої станції під назвою «ТВОРЧА». Кожній групі – творче завдання.

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ПІДСУМКИ УРОКУ:
УЧИТЕЛЬ. Наша цікава подорож закінчилась.
1. Відомості з яких розділів науки про мову ми з вами повторили???… («Лексика. Фразеологія»). Де вам вони знадобляться?
2. А тепер проведемо САМООЦІНКУ своєї роботи (СЛАЙД №14)

IV. ОЦІНЮВАННЯ.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ :

Пов'язані сторінки: 

Дуже вдячна, спасибі!

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі