Користувацький вхід

Підсумковий урок з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія» (українська мова, 5 клас)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

5 клас. Українська мова
Тема. «Підсумковий урок з теми «Фонетика.Графіка.Орфоепія.Орфографія»

Мета:
узагальнити знання з теми «Фонетика.Графіка.Орфоепія.Орфографія »;
повторити вивчені орфограми: вживання апострофа, м’якого знака, подвоєння та подовження приголосних;
розвивати увагу, творчу уяву, логічне мислення;
виховувати любов і повагу до рідної мови.
Тип уроку: Узагальнення вивченого, підготовка до тематичної
контрольної роботи.
Вид уроку: медіаурок
Обладнання: підручник, словники, комп’ ютер,
проекційний телевізор.
Хід уроку
1.Організація класу.
2. Оголошення теми та мети уроку ( слайд 1, 2)
3. Слово вчителя.
Любі діти, наступного уроку ви писатимете контрольну роботу з теми «Фонетика.Графіка.Орфоепія.Орфографія».

Щоб досягти кращих результатів, ви сьогодні вирушите в подорож. Я пропоную вам обрати сучасний потяг. Тож рушаймо! (слайд 3)
Ви, мабуть, помітили на слайді вже знайомих вам метеликів – вони там не випадково.
Сьогодні ці прекрасні створіння будуть для вас підказками, а чого саме – побачите.
(Метелики підказують дітям, що на слайді є помилка – учні знаходять її, той учень, який першим помітив і виправив, отримує цукерку з наклеєним метеликом)

Нашу подорож, як сонечко ясне, буде освітлювати культура мовлення ( слайд 4). Дякуючи їй, ми удосконалюємо свої знання, виявляємо повагу й любов до рідного слова.
Пам’ятайте ж, друзі, про метеликів - це перевірка вашої уваги й нагорода за спостережливість.
5. Перша зупинка - «ЕРУДИТ».
Повторення учнями теоретичного матеріалу (слайд 5)- фронтальне опитування з метою актуалізації знань.
6. Мотивація. «Навіщо? – подумаєте ви і Незнайка теж, - нам знання з орфоепії, орфографії, фонетики?»(слайд 6)
Діти у своїх відповідях самі визначають мотивацію.
7. Друзі, а якими ж словниками ми можемо скористатися, щоб перевірити свою грамотність? (слайд 7) Учні відповідають, вчитель демонструє словники.
8. Потяг прибуває на станцію «ВИБІРКОВА» (слайд 8). Про що говорять нам ці малюнки (діти розповідають про правила милозвучності – чергування у-в, й-і)
9.Виконуємо завдання (слайд 9) у зошитах , діти з місця коментують свій вибір, а два учні на дошці транскрибують виділені слова: перетруть, ярмі.
Останнє речення - синтаксичний розбір (учень з місця коментує його характеристику).
10. Щось ми забарились – час рушати. Станція «Одеса - Поїздна» сама підкаже наступну орфограму (діти помічають метеликів, виправляють помилку в слові «поїздна»,виконують творче завдання зі слайду 11. Учні працюють біля дошки.
Утворіть від іменників прикметники.
БАЛАСТ –
СЕРЦЕ –
ОБЛАСТЬ –
ПРОЇЗД –
КОНТРАСТ –
11. Станція «ПЕРЕКЛАДАЧ» чекає своїх пасажирів (слайд 12).
Прошу в зошити записати переклад з російської мови і звірити свій варіант перекладу зі слайдом 13( не забудьте про метеликів!)
12. Утома й напруження даються взнаки, тому варто
2 хв. перепочити – ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
«То не є проблема» (слайд 14)

13. Наступна станція «РОЗПОДІЛЬНА». Ви бачите, як потяги роз’їхалися різними дорогами, так і ви повинні розподілити слова у дві колонки: з м’яким знаком і без нього.
РД (розподільний диктант – слайд15)
Учитель диктує:
Неньчин, бриньчати, рибалчин, менший, доньчин, ковзкий, Васьчин, Наталчин, кінський, камінчик.
14. Звіряємо написане (слайд 16)
15. Поки ми перевіряли, наш потяг прибув на станцію
«ДВОБІЙ ДЛЯ СМІЛИВЦІВ» (слайд 17)
Клас читає завдання, згадує слова з апострофом і без апострофа. Потім ризикують сміливці – хто більше назве слів, тому й метелик з цукеркою прилетить на парту.
16. Творча робота в парах – станція «ДРУЖБА» (слайд 18, помічають помилку – замість «слідуюча» треба написати «наступна»)
Скласти й розіграти діалог «Випадок на уроці» (Чи потрібен апостроф у слові морквяний?)
17. Станція «ПІДРУЧНИК» (слайд19, учні виправляють помилку – не «відкрийте», а «розгорніть підручники»)
Працюємо біля дошки над виконанням вправи ….. на стор……
18. Станція «ДОМАШНЯ» (слайд 20)
1) закінчити вправу…;
2) скласти 4 речення з останніми
чотирма словами;
3) затранскрибувати виділене слово
19. Нарешті ми доїхали додому – станція «ВИСНОВКИ».
 Мабуть, кожен із вас може підвести підсумок уроку для себе: ОТЖЕ, СЬОГОДНІ МИ ПОВТОРИЛИ…
 Я ВЖЕ ЗНАЮ, ЩО…
 МЕНІ СПОДОБАЛОСЯ, ЯК...
 Я ЗРОЗУМІВ, ЩО МЕНІ ПОТРІБНО…
 НАПЕВНО, СЬОГОДНІ Я ЗАРОБИВ …

Автор: 

Франчук Інна Вікторівна
вчитель української мови та літератури
Петродолинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Овідіопольського району Одеської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі