Користувацький вхід

Нестандартні задачі з математики – шлях до творчого мислення учнів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Нестандартні задачі з математики – шлях до творчого мислення учнів

Задачі бувають простими, якщо знаєш, як їх розв’язувати, і складні, якщо не знаєш…

Творчість людини – це вміння реалізувати свої теоретичні знання і практичний досвід у розв’язанні конкретної проблеми, причому новим, оригінальним способом. Головним засобом розвитку творчого мислення учнів є розв’язування нестандартних задач або задач стандартного вигляду, які розв’язуються нестандартними методами. Активний пошук способів розв’язання задачі – це і є процес творчого мислення, що є необхідною умовою творчої діяльності.
Розв’язування будь-якої задачі – це дуже складний комплекс дій. Учень повинен мати глибокі математичні знання і вміти використовувати їх в конкретній ситуації, оперувати математичними поняттями, володіти сукупністю сформованих властивостей мислення. Під час розв’язування нестандартних задач учні оволодівають новими методами та прийомами, засвоюють нові математичні факти, які вони можуть використати під час розв’язування інших задач. Головна мета вчителя – це не кількість задач розв’язаних учнями, а формування в них розумових дій, оволодівання загальними підходами щодо пошуку способів розв’язання задачі. Нестандартні задачі корисні ще й тим, що не містять алгоритмічних підходів, потребують проведення аналізу, систематизації, висування гіпотез, стимулюють пізнавальні інтереси учнів, формують навички самостійної роботи, допомагають оволодіти дедуктивним методом.
Що ж таке нестандартна задача? З одного боку – це задача, для якої немає в курсі математики загальних підходів й алгоритмів її розв’язання. З іншого боку, одна і та ж задача може бути нестандартною для одних учнів і стандартною для інших, якщо учні володіють прийомами розв’язання такої задачі.

Автор: 

Безперстова Людмила Сергіївна, учитель фізики та математики Комсомольської гімназії імені В. О. Нижниченка

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі