Користувацький вхід

Урок української мови, 2 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок української мови
2 клас
Тема : Головні слова в реченні. Складання речень.
Мета : - формувати поняття «головні слова в реченні»,
закріплювати знання про речення, його види;
розвивати логічне мислення, мовлення учнів, інтерес до
мовних явищ ;
виховувати почуття прекрасного, любов та повагу до своїх
родин.

Хід уроку
І. Каліграфічна хвилинка.

- Сьогодні на подіумі буде красуватися буква... Яка ? Розв’яжіть приклад і дізнаєтесь:
10 + 12 + 4 – 4 + 4 – 4 + 4 - 4 = ? (22)
Отже, сьогодні королева – буква С. Вона позначає звук ...?
В написанні цієї букви немає нічого зайвого. Вона вклоняється голівкою і трішечки піднімає ногу, крокуючи по подіуму.
С с сім сле ас сі
-Які слова на букву «ес» ви знаєте ?
Відгадайте ребус : 7’ Я.
Звуко – буквенний аналіз слова сім’я.
Коли ви чуєте це слово, що у вас відразу з’являється перед очима? Хто головний в сім’ї ?Яка має бути сім’я ?
Я маю велику дружню сім’ю. (коментоване письмо біля дошки).
В яких словах звуків більше, ніж букв ?

ІІ.Повідомлення теми. Мотивація учбової діяльності.
- У реченні, як у сім’ї, є головні слова.
Слова, які означають про що говориться в реченні, відповідають на запитання хто ?, що?
Слова, які означають, що про них говориться, відповідають на запитання що робить ? що робив? що буде робити ?
Відшукайте головні слова у нашому реченні.

ІІІ.Осмислення нового иатеріалу.

- Сім’ю мають і люди, і слова,і тварини, і рослини. Ми побуваємо в кожній з них.
Зараз минають останні осінні дні.Згадаємо золоту осінь. Яка ж вона красуня!
Назвіть основну ознаку осені, яка кидається в очі кожному. Так, це різнобарвне листя.

Складіть речення про те, що зробила осінь з деревами за такою схемою :

-Яке це речення за метою висловлювання ?
Запишіть це речення, підкресліть головні слова.

ІV. Усвідомлення матеріалу.

-Дерева восени пістряві, золоті. Все довкола аж горить, іскриться.... Але раптом....(звучить музика»Дощ»)
-Що сталося ? Дощик позбивав осінні листочки і вони тихо падають на землю, «немов сліди качиних лапок...»
( На дошці з’являються листочки зі словами : впадає, запаси, зимову, в, зиму, готує, на, сплячку ).
- Складіть з цих слів речення. Чого не вистачає ?
? ?
впадає готує
- Ось вітерець прошепотів мені, що деякі листочки залетіли до вас у зошити.
( у зошитах листочки зі словами білочка, ведмідь )
- Діти, у яких червоні листочки, запишіть речення, у якому головне слово відповідає схемі – 0 – = 0 =.
- У кого листочки зелені, - змініть речення про білочку на питальне. У кого оранжеві, - запишіть спонукальне речення про допомогу пташкам взимку.
- (Учні повторюють правило про види речень за метою висловлювання).
V. Фізкультхвилинка.

Сонечко сяє, сопілочка грає.
Річка тече, човник пливе.
Праве весло загрібає,
Ліве весло загрібає.
А тепер двома руками
Ми поїдемо до мами.
VІ. Закріплення матеріалу.

На дошці з’являються малюнки сонечка, річки, човника.
- Що за малюнок у нас вийшов ? (пейзаж)
- А річка тече з-під явора, яром на долину..
- Чого не вистачає в цьому пейзажі ? (Калини)
- Доповніть цей пейзаж реченням з вправи 162. (Тихесенько вітер віє,)
- Чим це речення відрізняється від речення про сонечко, сопілочку, річку, човника ?
Запишіть речення про човника, підкресліть головні слова.
VІІ. Підсумок уроку.

- У вигляді чого можна зобразити сім’ю ? (Дерева)
Гілки – тата й мами. А квіточки ?(Діти).

На дошці з’являється уквітчане дерево.
- Як квіти змінили дерево ? Отже, ви, діти, - окраса життя.
- В реченні є головні слова, але якщо додати інші слова, то речення стане ще кращим.В сім’ї головні тато й мама, а ви – діти – квіти. Будьте уважними до своїх батьків.
- На згадку про це я дарую вам квіточки. Вони нагадуватимуть вам, якими ви маєте бути.Вдома на пелюстках квіток напишіть,що ви робите для того, щоб бути кращими, щоб життя наше було кращим.
- Наприклад ви напишете : я лінуюсь, сварюся, ненавиджу... Так?
- Ні.( Я працюю, дружу, бережу...)

Людина починається з добра.
Посієш вчинок – виросте звичка.

- Тож давайте сіяти добро – воно вічне !

Автор: 

Зубашевська Світлана Степанівна, вчитель початкових класів, гімназія №30 "ЕкоНад"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі