Користувацький вхід

Розробка уроку з математики 2 клас "Таблиця ділення на 9"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Таблиця ділення на 9
Мета: скласти таблицю ділення на 9, вправляти у засвоєнні таблиці, вдосконалювати
вміння обчислювати вирази на дії різного ступеня; розв’язувати задачі на
зведення до 1; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до
математики.
Обладнання: таблиці для усного рахунку, таблиця на множення, малюнки вівці,
качки, гуски.
Хід уроку

I. Ознайомлення з планом роботи
Привітання з учнями.
Сьогодні на уроці ми будемо працювати за таким планом:
1.Усний рахунок
2. Таблиця ділення на 9
3.Обчислення виразів
4.Задачі
5.Геометричний матеріал
6.Підсумок

II. Усний рахунок
Біля дошки працюватимуть 3 учні, завдання записані на дошці.
1.Вставити відповідний знак і число:
56=8 32=4 8=72 6=24
2. З’єднати вираз і його значення
22
85−9•5 40 54:6+48
9•4−14 57 7•9+17
80
3. „Хмаринки-краплинки”
Заповнити краплинки числом - діленим на 7
○:7 ○○○○○○○○○○
( Вчитель нагадує, як виконувати завдання. Діти мовчки працюють.)

4. Клас разом зі мною проведе усні обчислення за таблицею
( Таблиця від 1до 100 прикріплена на дошці)
- Знайти частку чисел (показую на таблиці) 24 і 8, 40 і 8, 56 і 8
- Знайти добуток чисел 7 і 6, 6 і 4, 9 і 4
- Назвати множники до чисел 49, 28, 63, 14
- Збільшити у 6 разів 7, 3, 5, 8, 9
- Зменшити у 8 разів 24, 40, 72, 64
- Знайти суму, різницю(показую числа на таблиці)
- Відгадайте, яке це число: збільшити його у 3 рази, то буде 18,
у 5 разів - буде 30, у 9 разів - 54.

5. На дошці записано ряд чисел, що діляться на 6:
6 12 15 18 24 26 32 42 48 54 30 36 60
- Назвіть „зайві” числа.

6. Задача
А зараз попрацюємо над задачею.
( На дошці прикріплені малюнки вівці, качки, гуски і відповідно їх маса:
35кг, 5 кг, 2кг)
- Дивлячись на малюнки, порівняємо масу тіла тварин.
- У скільки разів маса гуски менша від маси вівці?
- Якою дією дізнаємося? (Діленням)
- Чому? ( Бо запитання у скільки разів ....?)
- У скільки разів масам вівці більша від маси гуски і качки разом?
- Як дізнатися? ( Спочатку дізнаємося масу гуски і качки разом: 5+4=7(кг),
а потім порівняємо дією ділення: 35:7=5(р.)
- На скільки кілограмів більше важить вівця, ніж гуска, ніж качка?
- Як дізнатися? (Треба від 35 відняти 5, від 35 відняти 2)
- Чому віднімаємо? (Бо запитання звучить так: На скільки кілограмів .....?)

Отже, порівняємо числа дією ділення, якщо у питанні є слова: у скільки разів? Порівнюємо дією віднімання – коли питання звучить так: На скільки...?

7. А зараз перевіримо, як учні справилися із завданнями, записаними на дошці.(Перевіряємо разом з учнями, якщо є помилки учні виправляють)
Питання учням, які працювали біля дошки:
- Як називаються числа при додаванні, відніманні, множенні, діленні?
- Збільшити у 3 рази: 4, 9, 8, 7, 5, 2, 6
- Зменшити у 6 разів: 12, 24, 42, 48, 54
- Знайти ¼ від чисел: 12, 40, 24, 28, 32, 4, 16

III. Хвилинка каліграфії
Продовжуємо роботу в зошитах.
На хвилинку каліграфії записати число, яке у 6 разів більше , ніж 5,
на 10 менше від 40.
- Яке це число?
- Так, це число 30.Запишіть його.

IV. Математичний диктант
Запишемо математичний диктант по варіантах:
1 варіант - відповіді, одержані при дії множенні
2 варіант - відповіді, одержані при дії ділення
- 7 збільшити у 3 рази,
- 20 зменшити у 4 рази,
- 6 збільшити у 5 разів,
- 56 зменшити у 7 разів,
- частка чисел 18 і 2, 31 і 4,
- добуток чисел 7 і 7, 6 і 9.
Перевіряємо .(Спочатку зачитує учень 1 варіанту, а потім - учень 2 варіанту.)
- Чому ви виконували обчислення дією множення?(Бо завдання було: збільшити у, знайти добуток)
- Чому ви виконували обчислення дією ділення?(Бо завдання було: зменшити у, знайти частку)

V. Вивчення нового матеріалу
Повідомлення теми уроку
Сьогодні на уроці ми будемо складати таблицю ділення на 9.
- З якої таблиці ми будемо складати таблицю ділення на 9?
- Так. З таблиці множення на 9.(На дошці прикріплена таблиця множення на 9.)
- Діти, подивіться уважно на таблицю множення на 9 і зараз колективно з коментуванням складемо таблицю ділення на 9.(Учні коментують і записують її в зошит та на дошці)
- А тепер попрацюємо в парах: запитуйте один в одного цю таблицю.
- Хто зможе сам розказати таблицю?( Учні розказують)

VI. Обчислення виразів
Продовжимо роботу над виразами з використанням таблиці ділення на 9
1. №427 с.63
Коментує вчитель, учні записують на дошці і в зошити, пояснюючи порядок дій.
2. Завдання на вибір (На дошці прикріплені малюнки яблук із завданнями)

27+27:9 36:9•7 23+(30+42):9
81: 9-9 18:3•9 65-27: 9+18

Завдання виконуєте на вибір: на жовтому яблуку- найлегше завдання, на зеленому - середньої важкості, а на червоному - найважчі обчислення.
(Коли діти виконують завдання, то біля кожного виразу на дошці записують його результат. Так перевіряють правильність виконання.)

VII.Робота над задачею
1. Зараз нас чекає робота над задачами №428 с.64
- Прочитайте задачу самостійно.
- Що означає число 9? 72? 48?
- Поєднайте числа відповідно змісту задачі. Діти прикріплюють числа:
9 ц. – 72 к.
? ц. – 48 к.
- Який це вид задачі? (На зведення до 1)
- Про що спочатку можна дізнатися?(Скільки коштує 1цукерка)
- Якою дією?(Ділення)
- Вираз? 72:9=8(к.)
- Про що будемо дізнаватися далі?(Скільки цукерок можна купити на 48 к.)
- Якою дією? 48:8=6(к.)
- А тепер самостійно запишіть розв’язок задачі.(Один учень пише на дошці)
- Який вираз буде до задачі? 48:(72:9)=6(к.)
- Запишіть вираз та відповідь повністю до задачі.

2. Складання (усно) виразів №429с.64
- Діти, що означає знайти половину, третину, чверть?
( Потрібно поділити на 2.3.4)
- Так, але для цього треба добре знати таблицю ділення.
- І ось в №429 с.64 ми маємо виконати такі завдання.
Усно складаємо вирази і обчислюємо.
- А як знайти дев’яту частину?(Поділити на 9)

VIII. Геометричний матеріал
(На дошці прикріплено малюнок людини, складений з геометричних фігур)
- Які геометричні фігури зображені?
- Що можна сказати про квадрат?(Учні показують)
IX. Підсумок уроку
- Діти, подивимося на план роботи на уроці (Написаний на дошці)
- На початку уроку ми його читали. Що ми виконали і що залишилося ще зробити?
- Так, треба підвести підсумок уроку.
- Що нового ми вивчили?
- Що найбільше запам’ятали?
- Чи сподобався урок? Чим?
(Далі оцінюю роботу учнів)
- На цьому наш урок закінчено. Дякую за роботу на уроці.

Автор: 

Глечик Ніна Костянтинівна, вчитель початкових класів, Броварська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі