Тема. «Добре тому жити , хто вміє дружити» (за твором Я. Стельмаха «Митькозавр із Юрківки , або Химера лісового озера»)
Мета: продовжувати опрацювання ідейно-художнього змісту твору , характеризувати вчинки і поведінку головних героїв твору, виразно переказувати цікаві епізоди повісті ;
Розвивати культуру зв’язного мовлення , логічне мислення , пам'ять; зіставляти описане з реальним життям;
Виховувати почуття любові до рідного краю, позитивні риси характеру на прикладі головних героїв.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: детективне агентство
Обладнання: підручник , ілюстрації до твору, скринька із предметами, асоціативне сонце, сенкан, дерево порад, комп*ютер, презентація, тести.
Дружба! Велике це слово- дружба!
Може, найбільше з усіх слів людських.
В. Нестайко
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель. Наше життя цікаве і розмаїте, багате на пригоди , цікаві зустрічі, приємні враження. Але ми часто цього не помічаємо, а біжимо , поспішаємо, і самі не помічаємо, як багато важливого пройшло повз нас , не відклалось у душі. Але саме письменники мають таку здатність підмічати і розповідати про це на сторінках своїх творів.
Відомий французький письменник Антуан де Сент Екзюпері сказав: « Усі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто це пам’ятає». І справжнім дитячим письменником стає лише та людина, яка зберігає у серці весь розмаїтий світ дитинства . Це можна сказати про Всеволода Нестайка, Віктора Близнеця, а також ці слова можна віднести і на рахунок Ярослава Стельмаха, творчість якого ми почали вивчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Перш ніж приступити до роботи , давайте пригадаємо вивчене на попередньому уроці .
Метод «Мікрофон»
1. Де народився Я.Стельмах?
2. Хто був батько Я.Стельмах?
3. Де навчався письменник?
4. Яку назву мала перша книга письменника
5. Як помер Я.Стельмах?
6. Який твір називається пригодницьким?
7. За жанром «Митькозавр із Юрвівки …» це…
Я бачу ви добре володієте матеріалом із попереднього уроку , а чи прочитали ви твір нам підкаже «Бюро літературних знахідок»