Користувацький вхід

Методична розробка семінарського заняття з дисципліни «Основи філософських знань» за темою: «Феномен людини та особистості в філософії та історії»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Проблема пізнання в філософії - одна з головних. Але головний предмет пізнання - це людина. Людина досягла дуже великих успіхів в галузі науки, техніки, культури, інших сферах життєдіяльності, але найбільшою таємницею в світі залишилась сама людина. Однією з найбільших таємниць в людині є свідомість, а саме — її походження, роль в долі кожного. З цього приводу в філософії існує дуже багато точок зору, які приписують природу свідомості Богу, космічному впливу і т.д.
Практично всіх філософів всіх часів хвилювало питання - сутність людини.
Наприклад, Арістотель вбачав в людині лише політичну істоту, що реалізує себе лише в державі;
Фома Аквінський наголошував на божественній суті людини;
Мішель Монтень піднімав ідею рівності всіх людей в суспільстві. і
Але якщо спробувати систематизувати підходи всіх філософів всіх часів і народів, то сукупним результатом буде визначення людини в її загальних характеристиках, які зображені на таблиці.
Людина - мисляча істота. Вона свідомо ставиться до свого буття, пізнає світ. Свідомість - виключно людська ознака.
Людина - соціальна істота. Вона входить у свій природно-предметний світ разом з іншими. Спілкування формує мислення, мову, почуття.
Людина - природна істота, бо вона живе в природному середовищі.
Людина - предметна істота. В предметах, що є результатом її діяльності, людина втілює своє розуміння світу, інтереси, потреби і т.д. Світ, що оточує людину — це світ створених нею предметів. В предметах людина відтворює свій внутрішній світ.
Людина - діяльна істота. Завдяки її діяльності вона виготовляє засоби для існування. Завдяки діяльності людина вирізняється з природного середовища.

Автор: 

Лютий Олександр Олександрович, викладач вищої категорії МК ДДМА м.Краматорська Донецької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі