Користувацький вхід

Чи потрібні сертифікати? Обговорення

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.



Давно назріла потреба видавати сертифікати на матеріали, опубліковані на Методичному порталі.

У цьому питанні є кілька суттєвих нюансів, на які хотілося б отримати відгуки відвідувачів

1. Чи потрібні ці сертифікати? І для чого потрібні?
Адже Методичний портал - приватний некомерційний сайт.
НЕ сайт видавництва, НЕ сайт іншої офіційної організації.
Я дійсно можу надати довідку (сертифікат), що підтверджує розміщення матеріалу на Методичному порталі, але це буде неофіційний документ.

2. Видача сертифікату вимагає коштів на поліграфію та пересилання поштою.
Вартість сертифікату формату А4 + поштові витрати = 15-20грн. Запитів на видачу сертифікатів очікується близько 100 на місяць.
Потрібно 1500-2000грн на місяць.
Як вже зазначалось неодноразово відвідувачами, цінність Методичного порталу у його безкоштовності.
За рахунок чого фінансувати видачу сертифікатів?

3. Робота з сертифікатами (уточнення даних, копіювання, формування бази даних, друк, надсилання вимагатиме значних витрат часу - кілька повних робочих днів на місяць.
Хто цим займатиметься?

Мої міркування:
1 - судячи з того, що сайт працює без модератора, на одному адміні - це і є головним обмежуючим фактором. Для видачі сертифікатів понадобиться праця щонайменше 2 людей: це листування і оформлення заявок, та робота з Укрпоштою. Повірте, люди досить неуважні, десь не так вказали адресу чи індекс, переплутали ініціали в українській мові з російської і т.д. Усі нюанси можна почитати на форумі "Учительський Журнал он-лайн"
2 - кому сильно треба сертифікат про публікацію (а він потрібен тільки для одного - для атестації) може скористатися таким сервісом від видавничої групи "ОСНОВА" Учительський Журнал он-лайн: http://www.teacherjournal.com.ua/
3 - видачу сертифікатів використовують для заохочення до публікації на сайті. Думаю, що користувачі Методичного порталу і так з задоволенням діляться тим, що мають.

Згодна з попереднім висловлюванням.Дійсно,але усі сертифікати потрібні тільки для атестації, навіщо витрачати час на це.Кому потрібно- той скористається сайтами, де ця справа уже відпрацьована.Мені подобається цей сайт за те, що люди щиро діляться власними наробками, що кожен знаходить щось корисне для себе, а не женеться за кількістю публікацій

2 - кому сильно треба сертифікат про публікацію (а він потрібен тільки для одного - для атестації) може скористатися таким сервісом від видавничої групи "ОСНОВА" Учительський Журнал он-лайн: http://www.teacherjournal.com.ua/
Дякую за посилання. Мені Ваш сайт подобається більше.
3 - видачу сертифікатів використовують для заохочення до публікації на сайті. Думаю, що користувачі Методичного порталу і так з задоволенням діляться тим, що мають.
З задоволенням ділюсь тим, що маю. В планах подальша співпраця. А сертифікат все-таки потрібен.Умови видачі можна обговорити. Наприклад: видавати лише за запитом і за дійсно активну співпрацю. Судячи з наведеної статистики на Вашому сайті уже сформувався колектив постійних авторів і їх не так уже й багато. А частині з них сертифікати не потрібні. Тим же кому потрібні, думаю, будуть не проти профінасувати затрати

У нас така адміністрація, що навіть сертифікат публікації роботи в он-лайн журналі видавництва їм не підходить, давай тільки в друкованих паперових виданнях, а адмін же сказав - що такий сертифікат буде НЕОФІЦІЙНИЙ, тобто для вас, як заохочення і подяка. Якщо Вам потрібно - то і запропонуйте умови, чим і допоможите адміну вирішити це питання.

«А сертифікат все-таки потрібен.»

Сертифікати все-таки будуть. Вірніше вони вже є, але не поспішаю їх видавати, оскільки буду просто розчавлений купою нової роботи з їх оформлення.

«сайт працює без модератора, на одному адміні - це і є головним обмежуючим фактором»

pivena, цілком з Вами згоден. Тому хотів би поділитися частиною своїх повноважень. Пропоную Вам посаду модератора Методичного порталу. Буду вдячний , якщо дасте згоду, не ображусь, якщо відмовите.

Дякую за довіру. Для мене це досить неочікувано...
Якби мені трохи швидший інтернет - мабуть погодився би, а так мало часу: місяць назад у мене народився син, та і в школі навантаження 31 годину дали в цьому році - потихеньку "згораю")))).

Добрий день! Спробую ще раз відгукнутися на питання сертифікатів. По-перше, що стосується поліграфії та витрат, думаю, вони взагалі не потрібні. Варто один раз розробити шаблон такого сертифікату та лише вписувати необхідну інформацію. Розсилку сертифікатів можна робити і звичайною електронною поштою, тому і вартість його буде = 0. Що стосується Учительського журналу та виданих ним сертифікатів, то хіба вчитель може собі дозволити 30 грн. за 1 сертифікат??? Ось і виходить, що там дорого, а тут всі чомусь на нього посилаються... Я тільки ЗА!!! такі сертифікати, які можна отримати безкоштовно тут на сайті. І ще, спробуйте та побачите, який шалений успіх буде мати ваш портал і скільки матеріалів "із під полиці" дістануть вчителі! Єдине, що сертифікат потрібно видавати тільки за авторський матеріал та за грунтовну розробку, наприклад, певного уроку, теми, розділу, комплекту тестів і т.ін. варто зробити перелік і оголосити всім. Кому таке не потрібне, то нехай закачують без сертифікатів, а інші зможуть замовити цей сертифікат. Мені здається, що це 100% спрацює. Я, особисто, готова надати допомогу.

Ну по-перше - мова йшла про паперовий варіант, а не електронний. По-друге - навіщо Вам такий сертифікат? Поясніть мені будь-ласка. Я не проти роздачі сертифікатів, але комусь це потрібно просто похизуватися чи для самовпевненості, а комусь витрачати на оформлення багато часу. Якщо адмін готовий на такі жертви - обговоріть деталі отримання сертифікатів. І наголошую: сказано, що такий сертифікат є НЕОФІЦІЙНИМ! Воно Вам потрібно? 8)))

Якщо вам потрібен електронний сертифікат, то скористуйтеся фотошопом чи іншою програмою, розробіть собі чудовий шаблон, надрукуйте і радісно на нього любуйтеся!Ефект однаковий: що вам надіслали електронною поштою (без печатки, номера та підписа), що ви собі самі виготовили (ніякої юридичної сили такі "папери" не мають).
Справжній сертифікат підтверджує ваше авторське право на певну розробку.Якщо ви опублікували матеріали у певному виданні, то з вашим матеріалом працював редактор, який за своїми посадовими обов'язками повинен бути спеціалістом у цій сфері, саме його дозвіл на друк і є підтвердженням "якості" ваших матеріалів.
Коли ми надсилаємо поштою розробки до журналу, то ми власноручно пишемо заяву, де підтверджуємо наші авторські права на певну роботу.Якщо виникнуть претензії, то їх можна буде розв'язувати через суд.А як це зробити на сайті?
Що вам заважає скопіювати посилання на ваші матеріали на цьому сайті та надати їх вашій адміністрації? Адміністратор сайту не корегує наші роботи, він не може гарантувати, що ми не скористалися матеріалами іншої людини.

Насправді всі сертифікати неофіційні, крім Свідоцтва про реєстрацію авторського права, виданого Департаментом інтелектуальної власності. Але і це офіційне свідоцтво необов’язкове, оскільки Згідно Закону авторські права на твір літератури, науки, мистецтва виникають і охороняються з дати створення твору (навіть без реєстрації)

Ви штовхаєте на крамольну думку. А чи дійсно не зробити собі сертифікат Міністерства освіти за підписом Табачника? (Для атестаційної комісії) Але ж суть не в тому. Не маючи жодного матеріального заохочення, хотілось би мати хоча б ПРАВДИВЕ моральне визнання твоєї праці.

моральне визнання твоєї праці

полягає в тому, що хтось користується Вашими розробками, комусь вони сподобались (відгуки до публікації та "+") і хтось їх використовує - скачує собі. (на деяких сайтах є лічильник скільки не тільки переглянуто, а і завантажено. Якщо це технічно можливо і доцільно? - може адмін зробе і тут, для тих файлів, які залиті на сервер сайту, а не файлообмінники.)

Думаю, кількість скачувань (до речі, як і кількість переглядів) не показник якості, а свідчить тільки про інтерес відвідувачів до теми публікації.
Кожен зайвий лічильник збільшує навантаження на сервер і час завантаження сторінок сайту.
А про якість свідчить кількість відгуків і плюсів (хоча і проплюсувати якісний матеріал після скачування переважній більшості відвідувачів ліньки)
Саме ПЛЮСИ задумані як механізм для визначення корисності (якості) матеріалу.
Як варіант планував поставити оцінювання матеріалів зірочками, як тут. Але віддав перевагу плюсуванню. Можливо помилився і варто зробити зірочки.

Думаю, до зірочок усі звикли і вони мають градацію оцінки - можна поставити і 1. В цьому перевага плюсуванню - буде тільки позитив)))). Іноді школярі бешкетують - забіжать на сайт і замінусують матеріал, а автору буде неприємно. Тому навіть не знаю, що краще - мене поки що влаштовує як є. Можливо ще хтось висловить свої міркування?

Є таке, тому потрібно надавати право голосу не всім бажаючим, а тільки досвідченим вчителям (реальним педагогам). Можливо автору проекту вдасться залучити спеціалістів до модераціїї

filo_irina
Насправді нічого безкоштовного не існує. Просто платять інші :)))

«за авторський матеріал та за грунтовну розробку»

Хто оцінюватиме і прийматиме рішення, за що давати, а за що ні. Хто вказуватиме автору, що його роботу потрібно доопрацювати. Хто я такий, щоб це робити? А навіть якщо хтось і робитиме, то я йому не позаздрю :)

Сертифікат підтверджує факт публікації, а не якість матеріалу.

Вдячний буду за допомогу

Таке враження, що люди просто не розуміють того, скільки потрібно витратити часу людині( адміністратору чи модератору), яка буде цим займатися.Це титанічна праця.А для чого такі жертви?

Навіщо сертифікат? Не розумію. Хто атестується - кажете, що Ваші матеріали є на Методичному порталі. Хай заходять та дивляться. А папірець може бути і фальшивим. Все одно без опублікованих на Методичному порталі матеріалів будь-який сертифікат є непотрібний. І чи мало нам різних "папірців" у навчальних закладах? Скоро за паперами живих людей та живої праці бачити не будемо.

Можна компромісний варіант. Створити форму (бланк) сертифікату на сайті. Гарно його оформити (начальство любить різні візеруночки-кучерики). Бажаючий отримати сертифікат самостійно заповнює відповідно форму, вказуючи за який матеріал він хоче отримати сертифікат. Дані (прізвище, місце проживання, школа, посада, предмет) автоматично вносяться з бази даних авторизації. І після цього на електронну пошту відсилається сертифікат. На місці можна його роздрукувати. Проблем з кольоровими принтерами зараз нема. Для кращої якості при роздруковуванні можна використати фотопапір чи картон для друку. Знову ж таки, вдома можна буде надрукувати таку кількість сертифікатів, скільки начальства над бідним вчителем. Хай тішаться. Мені здається, автоматизувати весь процес - не така вже й складна проблема. Таким чином вбиваємо два зайці. І бажаючі отримають сертифікат, і при реєстрації будуть вносити правдиві дані.
До речі, при публікації в друкованих засобах чомусь сертифікат ніхто не вимагає, достатньо вказати назву і номер видання.

Дуже гарне рішення проблеми. Давайте так і зробіть.
Форму створити не складно, а ось зі скриптом перенесення даних на зображення треба буде повозитись, але автоматизація видання сертифікатів себе виправдає.

Хороша ідея!

Ну і до зразка сертифікату треба типу такого:
[ Видалено адміністратором ]

На днях на російському форумі НУМІ.РУ ввели дипломи учасникам. Задля інтересу і собі скачав. Там просто вводиш своє прізвище і закачуєш безпосередньо з сайту. В дипломі сказано, що така-то людина є учасником педагогічного форуму, підпис адміністратора і печатка. Правда, на форумі ведена градація учасників і диплом надсилається тільки тим, хто має статус не нижче "учасника". По перших відгуках я зрозумів, що в Росії цей диплом відіграє роль при атестації.

Дякую всім за коментарі! Вибачте, що залишив деякі без відповіді.
Василь Трохимович (berest) детально описав найпростіший алгоритм отримання електронного сертифікату. Я його спростив ще, звівши до двох дій - підтвердити авторство і обрати варіант сертифікату, після чого електронний сертифікат автоматично формується на окремій сторінці.
Таким чином автори отримують електронний сертифікат безкоштовно і миттєво.

Видачу друкованих сертифікатів взяло на себе видавництво «Шкільний світ»

Реалізував такі варіанти замовлення сертифікату:
Методичний портал | Сертифікати Методичного порталу. Умови та порядок видачі.

------

Прошу переглянути і покритикувати як сертифікат так і порядок його замовлення.

------

Реєстр заявок на електронну версію сертифікату на сторінці
http://metodportal.com/sertif/reestr-e

Реєстр заявок на друковану версію сертифікату на сторінці
http://metodportal.com/sertif/reestr-p

Як швидко формується електронний сертифікат? Розмістила 2 матеріали на сайті, а в реєестрі електронних версій записів немає.

Електронний сертифікат формується автоматично протягом хвилини після додавання матеріалу. Його можна знайти у реєстрі по даті додавання матеріалу. Якщо ви його не можете знайти - значить ви не підвердили своє авторство (галочка "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал") чи не поставили галочку "Потрібен електронний варіант сертифікату". Прочитайте уважно ІНСТРУКЦІЮ щодо отримання сертифікатів: http://metodportal.com/node/4697

Щиро дякую за допомогу. Нарешті зрозуміла.

Хочу подякувати за корисний і цікавий портал, за працю адміністратора по його підтримці, за можливість опублікування своїх робіт та можливість отримання сертифікатів для кожногоз нас. Це дійсно титанічний труд. Дякую.

Проте, маю побажання. Хочу приєднатись до користувача pivena:

"Ну і до зразка сертифікату треба типу такого:"

На шаблоні сертифіката дійсно не вистачає штампу та Вашого підпису. Коли Ваша ласка - чи не змогли б Ви додати ці елементи, тим більше що вони мають бути розміщені внизу шаблона, там де знаходиться захисний візерунок з тоненьких голубих "ниточок".

1.
Дякую і Вам за оцінку результатів моєї роботи
2.
Якщо я вмонтую свій підпис і штамп, електронна версія сертифікату не стане від цього юридичним документом. Електронна версія сертифікату залишиться всього-навсього малюнком.
Цей шлях я назвав би дешевим популізмом.

Якщо Вам так треба штамп, то просто накладіть потрібний в будь-якому графічному редакторі.

"Якщо я вмонтую свій підпис і штамп, електронна версія сертифікату не стане від цього юридичним документом. Електронна версія сертифікату залишиться всього-навсього малюнком."

Особисто я в цьому з Вами згідна.
Проте мої колеги, багато з яких люди з досвідом, поважного віку, мають іншу думку. Особливо люди, яким через поважність свого віку тяжко оволодіти комп'ютерною грамотністю, але які мають великий методичний досвід, пам'ятають всі процедури публікацій в друкованих виданнях і які довіряють саме штампу та підпису. Та й атестаційна комісія уважна до найменших дрібниць.

"Якщо Вам так треба штамп, то просто накладіть потрібний в будь-якому графічному редакторі."

Дякую за дозвіл, так і зроблю. Сподіваюсь це не буде криміналом.)))

З 1січня 2015року змінюються умови та порядок видачі сертифікатів Методичного порталу

Коротко про зміни

Сертифікати видаються редакцією Методичного порталу.

Надсилання сертифікатів - щотижня.
(раніше - раз на місяць)

Ціна - 40 грн. - за перший сертифікат, 30 грн. - за кожний наступний сертифікат у тому ж конверті.
(раніше 60 грн. - за 1-4 екземпляр, 40грн. - за кожний наступний сертифікат у тому ж конверті)

Можливо таке оголошення зробити окремо і закріпити на Головній?

Дякую, так і зробив.

Перша партія сертифікатів, що видаються редакцією Методичного порталу за новими умовами, надіслана замовникам 14 січня (з деяким запізненням, за що прошу вибачення).
Друга партія замовлених сертифікатів надіслана 17 січня.

Внесено деякі зміни в функціонал замовлення сертифікатів. Із тих що помітні користувачам - у Реєстр заявок на друковану версію сертифікату додано нове поле «Статус сертифікату».
Тепер добре видно, які сертифікати уже надіслано.

Якщо є питання стосовно замовлення сертифікатів, то їх можна задавати
- в профільній темі Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді
через контактну форму
телефон

21 січня надіслана чергова партія сертифікатів Методичного порталу.

Внесено деякі зміни в порядок надсилання сертифікатів.

Відтепер сертифікати надсилаються рекомендованим листом.

Відслідкувати відправлений лист можна за штрихкодовим ідентифікатором (13-символьним буквено-цифровим номером) поштового відправлення.
Ідентифікатор свого листа Ви можете скопіювати з останньої колонки Реєстру заявок.
А перейти на сайт Укрпошти можна натиснувши на той же номер лівою кнопкою мишки (або за посиланням https://a.ukrposhta.ua/vidslidkuvati-forma-poshuku_UA.html?barcode=). На жаль, автоматичний пошук сайт Укрпошти не підтримує - потрібно вставляти скопійований код в пошукову форму. Вже підтримує.

31січня та 2 лютого надіслано чергові партії сертифікатів.

Внесено ряд змін в дизайн сертифікату.
Тепер перейти до публікації можна не тільки за прямою адресою, а й відсканувавши смартфоном або планшетом QR-код, що вказує безпосередньо на сторінку з публікацією.

Зразок друкованої версії сертифікату

sertif-zrazok_2.jpg

З 1 вересня 2017 року змінено шаблон друкованої версії сертифікату.
Сертифікати, отримані в 2017/2018 навчальному році матимуть такий вигляд:
sertif-zrazok_2017.jpg

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі