Користувацький вхід

Методичний портал - короткий підсумок за рік життя

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.



Точної дати народження у Методичного порталу немає.
Початок розробки сайту можна взнати на сторінці мого аккаунту.
Там є рядки (на сьогоднішній день):
Є учасником протягом
1 рік 2 тижні

А викладено в мережу на два місяці пізніше - в кінці лютого минулого року, тобто нам ще немає і року від народження.

Близько місяця налаштовував сайт на персональному компьютері і вивчав можливості системи створення сайтів Drupal, на якій побудовано сайт. Жодного разу не пожалкував, що обрав Drupal. Звичайно, 90% можливостей Drupal на Методичному порталі не використовуються, але при потребі можна реалізувати будь-який функціонал.
Викладено в інтернет в загальний доступ сайт було приблизно в кінці лютого минулого року. Точніше сказати не можу, тому що кілька разів міняв хостинг (пробував починаючи з безкоштовного і зупинився аж коли придбав найдорожчий).

Можна сказати, що зачато Методичний портал 3 січня 2010 року. Місяць тривала вагітність (розробляв сайт локально на компьютері), ще місяць важкі пологи (розміщення сайту у мережі), до середини серпня 2010 немовля більшість часу спало (але ж і уві сні маля росте - налаштовував сайт, випробовував різний функціонал, публікував методичні матеріали дружини). В середині серпня (коли активізувались вчителі після літніх канікул) Методичний портал почав спинатися на ноги, але уже в кінці вересня тяжко захворів (були серйозні проблеми з хостером), дякувати Богу, вижив, хоча багато і втратив, але оскільки «те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими», то багато чому і навчився. Відтоді і до сьогодні Методичний портал стабільно росте і набирається сил.

На сьогодні можна підвести короткий підсумок за минулий неповний рік існування Методичного порталу:

2011-01-18_223840.png
400 тисяч відвідувань сайту користувачами
Півтора мільйона проглянутих сторінок
Більше п’яти тисяч зареєстрованих користувачів
Більше тисячі нових публікацій.

Динаміка росту за неповний рік

2011-01-18_224024.png

На сьогодні мене, як його «батька», хвилюють дві проблеми. Обидві пов’язані з надмірною акселерацією. Перша, це та, що Методичний портал швидко виростає зі своїх хоч і дорогих, але дитячих, малих за розміром, штанців (хостер попереджав, що при відвідуваності більше 5000 унікальних користувачів на добу потужності хостинга не вистачатиме для роботи сайту). Друга проблема витікає з першої - ростемо ми швидко, апетит у нас гарний, а заробляти собі на харчі ми ще не навчилися (рекламодавців немає, наявну рекламу від Google користувачі не дивляться, а отже заробітку практично немає ніякого). Є загроза, що Методичний портал з часом залишиться без штанів (зі старих виросте, а на нові ще не заробив).

Від небайдужих користувачів іноді надходять пропозиції чимось допомогти Методичному порталу.

Оскільки сайт потрібен не стільки мені, як його засновнику, скільки користувачам, то вирішив найближчим часом створити на форумі тему, в якій буду викладати робочі моменти будівництва Методичного порталу. Можливо хтось чимось і допоможе у спільній справі.

Що означають слова: "потужності хостинга не вистачатиме для роботи сайту"? Щодо заробітку, чому не скеровуєте загрузку файлів на файлообмінники? Я вже це спробувала. При чому, провірила не один і знайшла "золоту середину". Не думаю, що ви з цим не знайомі, якщо ні-поділюсь.

Завантаження файлів через файлообмінники позбавляє зручності користування сайтом. Сам дуже недолюблюю Летітбіт і подібні ресурси. І якщо з великими файлами це виправдано, то з розробками уроків, які завантажують користувачі, я вважаю неприйнятним.

Та й заробіток (до 10$ за 1000 завантажень) не вирішить проблеми.
Якщо користувачі заробляють таким чином - це їхнє право, але це не мій шлях.

Сервер - це компьютер. Уявіть, що на Вашому компьютері крім Вас, одночасно працює більше сотні користувачів. Щоб довго не пояснювати, нижче моє питання представникам хостингу і їхня відповідь.
==========
2010/9/4 Oleg Soroka
> В связи с возникавшими летом регулярно проблемами на сервере и несмотря на то , что сейчас таких проблем меньше (иногда всё-таки страницы не грузятся - белый экран), хотелось бы узнать, какую нагрузку создаёт мой аккаунт на процессор и как использует другие ресурсы сервера.
>
> Извините, я не программист, и многого не понимаю, но оплаченный мною хостинг позиционировался как элитный, у меня должно быть не более 10 соседей по серверу. Кроме того на форумах Вас рекомендуют (вернее тариф на котором я нахожусь) как лучшего хостера под сайты на Друпал на Украине.
>
> Судя по проблемам, которые были на сервере или мои сайты очень грузят сервер (в чём я сомневаюсь) или создают огромную нагрузку мои соседи по серверу (я думаю, что проблема в этом). Хотелось бы знать их сайты для сравнения с моим - думаю, это не секретная информация.
>
> Сегодня на моих сайтах около тысячи посетителей в день, до 50 пользователей одновременно. Хотелось бы знать, что будет, как будут работать сайты, когда число посетителей возрастёт до 4-5 тысяч в сутки (надеюсь на такой рост в течении года по мере наполнения контентом сайта http://metodportal.com )
>
> Неужели под мой сайт (даже в перспективе с 5 тысячами посетителей в сутки) необходим выделенный сервер? Я так не думаю, да и возможности такой нет. Во-первых - финансово - мои проекты не коммерческие, а любительские образовательные сайты; во-вторых я не смогу полноценно поддерживать выделенный сервер, так как не являюсь специалистом в этой сфере.
>
> Прошу не ограничиться дежурным ответом, что вы работаете над проблемами и всё будет нормально.
>
> Запрашиваемая информация мне необходима для принятия решения - что делать дальше?

===========Відповідь

Приветствую, Олег!

Заранее прошу извинить за долгое ожидание ответа.

Проблемы на сервере действительно возникают в связи с периодически
возрастающей нагрузкой у ваших соседей по серверу.
Наибольшие потребители - (----------------)
Причем нагрузку они создают не столько большой посещаемостью, столько требовательными к ресурсам скриптами.
К сожалению на shared-хостинге возможности разграничить потребление ресурсов (в частности к-во дисковых операций в которые периодически упирается ваш сервер) весьма ограничены, уверен вы это понимаете.

Насколько я могу судить по наблюдениям этой недели - ваши сайты создают относительно небольшую, но постоянную нагрузку (относительно других клиентов). В "топ"-е регулярно вижу ваш сайт metodportal.com
Я бы оценил сейчас нарузку от ваших сайтов как 10-15% от общих ресурсов.

По поводу выделенного сервера - я могу практически 100% гарантировать, что при 4-5 тыс посетителях в сутки он вам понадобится. Если не выделенный, то как минимум виртуальный с 1+Гб памяти.
На будущее - у нас есть тариф "Халф", который вам должен подойти при такой посещаемости (http://hyper-v.data-xata.com/)

По поводу вопроса "что делать дальше?".
Пока - ничего не делать.
Мы вместе с "тяжелыми" сейчас планируем клиентами перенос их сайтов с вашего сервера, - нагрузка должа достаточно сильно упасть. Когда ваши сайты начнут мешать работе сервера - мы с вами точно также свяжемся и предложим альтернативы.

Надеюсь ответил на ваши вопросы, приятной работы!

Лякає не тільки тарифний план
2011-01-19_054146.png

, а й адміністрування серверу, без якого не обійтися.
2011-01-19_054339.png

О Боже мой! Учителям разве угнаться за такими суммами!!! Давайте посещать рекламы Гугла и какие там еще (не порно, пож.).Это поможет? Например, при каждом посещении Методпортала сделать вход через рекламку.

Некоректна реклама (вискакуючі вікна і т.д.) з’явиться, тільки якщо буде загроза існуванню сайту. Поки що сподіваюся на пропозиції рекламодавців. Адже Методичний портал - прекрасна рекламна площа для видавництв, книгарень, виробників педагогічних програмних засобів.

Підтримати Методичний портал можна, порекомендувавши його в якості рекламної площі для вищеназваних рекламодавців, або продивляючись вже наявну рекламу (якщо вона Вам, звісно, цікава).

Якщо б кожен користувач хоча б раз на місяць продивлявся одне рекламне оголошення, проблеми б не існувало. І можливо, з’явилися б гроші для заохочення авторів (давно мрію про конкурс на Методичному порталі на кращу розробку до уроку з призами)

https://iphoster.ru/host/?information=host_tariff
за 1$ в місяць - 1 Гб, три сайта, не обмежує трафік
Чому Ви обираєте лише український хостинг, якщо іноземний дешевший і не поступається швидкістю?

Я чудово знаю, які сайти можна розміщати на хостингу за 1 долар (Методичний портал до них не належить). І знаю, які ресурси потрібні Методичному порталу.
За один долар Ви матимете на сервері сотні сусідніх сайтів, кожен з яких в будь-який момент може завалити увесь сервер.
Ціна російського хостингу така ж, як і українського. Західний на 15-20%дешевший, але проблеми з підтримкою, тому це не вихід. Не будемо наївними. Ніхто не надаватиме свої сервера і канали зв’язку дешевше, ніж вони коштують насправді. Дешевий сир тільки в мишоловці.
А надійність - це виділений сервер (без варіантів!)

І справа зовсім не у швидкості, трафіку та кількості Гб, а у виділеній оперативній пам’яті і допустимому навантаженні на процесор (а ці параметри, до речі, зовсім не рекламуються хостерами).

Вибачте, Ваша правда, я на цьому не знаюся, але просто цікаво, наприклад сайт http://baby-best.ru/ взагалі працює на безкоштовному хостингу, а на ньому тисячі сторінок і близько 7 тис відвідувачів щодня

Вказаний Вами сайт працює на Ucoz. Це дійсно безкоштовний хостинг. Про його переваги та недоліки можно багато знайти скориставшись пошуком.
Спробую коротко викласти свою думку.
Ucoz для власника сайту - демократична в’язниця. На ньому можна робити тільки те, що Вам дозволили, а не те, що хочеться зробити. Обмеження не дуже відчуваються, поки не спробуєте зробити крок за межі дозволеного. Когось не хвилює відсутність свободи. Для інших це життєва необхідність.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі