Користувацький вхід

Збережи де стоїш, де живеш!

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

МАРФІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

Тиждень безпеки життєдіяльності

ЗБЕРЕЖИ ДЕ СТОЇШ, ДЕ ЖИВЕШ!

(УРОК БЕЗПЕКИ У 5 КЛАСІ)

Підготувала і провела:
класний керівник
Писаренко О.В.

с. Марфівка 2010 р.

Мета: Ознайомити учнів із особливостями перебігу та наслідками техногенних надзвичайних ситуацій, розвивати вміння самостійно допомагати собі, розробляти алгоритми дій під час різних нещасних випадків, виховувати бережне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих людей.
Обладнання: музичне оформлення, картки із ситуаціями
Тип уроку: комбінований
Форма проведення: урок-гра
ХІД УРОКУ
1. Організаційний етап
Тренінг – «Стакан доброзичливості» - учні повинні передавати один до одного склянку з водою та бажати успіхів на уроці. Полити водою, зарядженою позитивом квіти.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми зібралися на гру – «Збережи, де стоїш, де живеш!», правила якої поєднують в собі правила КВК, «Поле чудес» та «Найрозумніший». Першим її етапом буде ваше домашнє завдання. За кожен вдало пройдений тур ви отримуєте зірочку. За кількістю зірочок буде переможець. Ви повинні сьогодні не лише вдало зіграти, отримати заряд позитивної енергії, а ще й познайомитися з техногенними надзвичайними ситуаціями.
3. Актуалізація опорних знань
І ТУР. Конкурс «Домашнє завдання» - учні заздалегідь підготували виступ помічників-просвітників, який показують на уроці.
Музика.
Учень: Команда
Всі разом: СВІТОЧ
Учень: Спішить на допомогу!
Учень: Ви не знаєте?
Учень: Ми розкажемо!
Учень зачитує, двоє – виконують дії під слова:

Маленька Оленка схотіла погратись,
Не стала вона у мами питатись,
На вулицю вийшла, далеко зайшла,
Матуся її заледве знайшла.
Учень виносить плакат з написом: «ПОПЕРЕДЖАЙ ДОРОСЛИХ, КУДИ ЙДЕШ!»
У Юрчика сталася інша пригода,
Пішов на ставок він, спробувать воду.
Дійшов до водойми, почали купатись,
Судома схопила! А як рятуватись?
Учень виносить плакат з написом: «КУПАЙСЯ У ВОДОЙМАХ ЛИШЕ В ПРИСУТНОСТІ ДОРОСЛИХ АБО ДРУЗІВ, ЩО ДОБРЕ ПЛАВАЮТЬ!»
Андрій було раз по полю ішов
І там ще небачену річ він знайшов,
Підняв, став трясти нею та кидати.
Йому пощастило – була то граната!
Учень виносить плакат з написом: «НЕ ПІДНІМАЙ НЕВІДОМІ РЕЧІ. ПОВІДОМ ПРО НИХ ДОРОСЛИХ!»
А Зіна схотіла порадувать мамку,
Спекти їй смачні пироги до сніданку,
Підійшла до плити, газ відкрутила…
Добре, що мама вчасно підспіла.
Учень виносить плакат з написом: «НЕБЕЗПЕЧНО ГРАТИСЯ З ГАЗОМ ТА СІРНИКАМИ!»
Іра зі школи додому ішла,
Дорога далека, широка, містка.
За нею машина на швидкості мчала –
Безпечно по вулиці Іра стрибала.
Учень виносить плакат з написом: «ДОРОГА - НЕ МІСЦЕ ДЛЯ ІГОР!»
Хлопці поважні, шановні дівчата!
Не треба з життям своїм жартувати,
Бо втрапить в халепу – то діло просте,
А здоров’я й життя тобі хто поверне!

Учні всі разом з вигуком закінчують виступ:
СВІТОЧ СПІШИТЬ НА ДОПОМОГУ!!!
4. Узагальнення знань
ІІ ТУР. «Бліц-опитування»:
- Чи виконуєте ви самі ті правила, про які щойно говорили?
- Уявіть себе на місці якогось природного явища. Що б ви зробили на його місці із землею? Починайте свій виступ словами: «Якби я був ___________, то…».
- Чи є щось більш руйнівне за природні катастрофи?
- Скільки небезпек несе за собою діяльність людини?
ІІІ ТУР. «Вгадай слово» - вгадують по літерах, переможець – хто назвав слово.
1. Це явище може трапитися на транспорті, на заводі, фабриці. Іноді воно супроводжується вибухом, пожежею, іноді викидом отруйних речовин. Слово містить 6 літер. (АВАРІЯ)
2. Це явище страшить найсміливіших людей, вбиває найстійкіших. Воно може бути природним, а може бути активоване людиною і використане нею у господарських цілях. Слово містить 8 літер. (РАДІАЦІЯ)
3. Це явище викликає нудоту, біль у шлунку, температуру, навіть смерть. Може бути через неправильно вжиту чи неякісну їжу, ліки, аромат, що є в повітрі чи речовини розприскані в ньому. Слово містить 8 літер. (ОТРУЄННЯ)
IV ТУР. «Моя ситуація» - вибираєш картку улюбленого кольору та наводиш алгоритм її розв’язку.
Синій – Ви знаходитеся в приміщенні І поверху, в якому біля дверей почалася пожежа – сильний дим. Якими будуть ваші дії?
Червоний – По радіо оголосили про викид сірчаної кислоти в повітря. Ваші дії?
Жовтий – Ви стали свідком дорожньо-транспортної пригоди. Ваші дії?
Зелений – Що потрібно робити, якщо на вулиці негода?
Блакитний – Як потрібно переходити вулицю?
Рожевий – Чим забруднюється повітря та водойми?
5. Підведення підсумків
Підрахунок зірочок, визначення переможця. Висловлювання учнів стосовно уроку.
Шановні діти! Вам жити у цьому світі і продовжувати це життя своїми діями і вчинками. Пам’ятайте, що всі техногенні надзвичайні ситуації створює людина, бо вона використовує техніку і небезпечні речовини для власних цілей, які їй же самій шкодять. Мабуть, не допустити – ефективніше, ніж боротися з наслідками. Тож, не допускайте самі і передайте іншим. І збережіть себе, природу навколо себе, оточуючих людей, бо лише спільно, гармонійно, збалансовано може існувати світ. Будьте обережними і безпечного вам життя!

Автор: 

Писаренко Олександра Володимирівна, вчитель, школа

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі