Користувацький вхід

Урок Природознавства-3клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок природознавства, проведений в 3 класі вчителькою початкових класів Маркевич Аллою Василівною
Тема: Кругообіг води в природі. Охорона води в природі.
Мета: Формувати уявлення про умови перетворення води з одного стану в інший, про кругообіг води в природі, удосконалювати вміння спостерігати за явищами природи, робити висновки, виховувати прагнення любити і берегти природу.
Обладнання: презентація «Кругообіг води в природі, роздатковий матеріал( схеми), картки з завданнями, карта світу, чайник, скло, склянка, аркуш паперу.
Хід уроку
1. Усний календар природи.
- Як змінилася природа за цей тиждень? Які нові природні явища відбулися?
(Перевірка ведення Календарів природи»).
2. Перевірка домашнього завдання.
2.1. Загадки
Жовтий котиться клубок,
Та клубок цей без ниток.
Ані його розмотати,
Ні нового намотати.
Спершу піднімається,
Згодом опускається.
(Сонце)
Сиві воли все небо затягли.
(Хмари)
Всі його чекають, а як прийде утікають.(Дощ)
2.2. Запитання для опитування.
- Сонечко, Хмаринка і Дощик приготували для вас завдання.

Значення води
Стани води
Властивості води
3. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
3.1. Досліди. Закип’ятити воду і над чайником тримати скло. Що помітили? Чому так відбувається?
3.2. Робота з картою світу.
-Приблизно такий, але набагато масштабніший процес відбувається в природі. Цей процес називається
Кругообіг води в природі.
4. Перегляд презентації «Кругообіг води в природі».
5. «Мозковий штурм».
- Чи відбувається кругообіг взимку?
6. Початкове закріплення. Робота в парах.
Скласти схему з карток на парті.
7. Фізкультхвилинка.
Діти-«краплинки» виконують дії.
8. Робота з підручником.
9. Гра «Добре-погано».
- Оцінити значення кругообігу. Коли він може мати негативні наслідки?
10. Бесіда про охорону водойм.
10.1. Читання вірша З.Кучерявої «Не шукай- мене більше нема…»(ст..56). Природа захворіла з нашої вини.
10.2. На 100 л солоної води лише 2 л прісної. Тому воду треба берегти. Поміркуємо, як саме?
10.3. Робота з прислів’ям.
Чому кажуть, що вода дорожча за золото?

11. Хвилинка-цікавинка.
Фокуси «Гнучка вода» (Натерти олівець шерстяною тканиною і підносити до струменя води), «Склянка з водою»(Повну склянку з водою накрити аркушем паперу і перевернути, вода не виллється), «Веселка у склянці».
12. Підсумок уроку.
13. Домашнє завдання
- Придумати казку «Вода-мандрівниця» від імені Сонечка, Дощика, Хмаринки. Намалювати малюнок в зошиті.

Автор: 

Маркевич Алла Василівна

Для отримання сертифікату - необхідно поставити галку навпроти "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал".

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі