Користувацький вхід

Сценарій свята для старшої групи "Козацькі розваги"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Тема: Козацькі забави
Мета: розширити знання учнів про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї. Виховувати шанобливе ставлення до запорожців, спонукати до наслідування їх кращих рис характеру:
добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу.
Розвивати фізичні якості дітей, спритність, кмітливість, активність.
НАРОДНІ ЗВИЧАЇ
За станом погоди на Покрову дехто «передбачав», якою буде зима: якщо вітер з півночі, то зима буде холодною, якщо з півдня – теплою. Коли не випаде сніг, то не буде його і в листопаді, якщо журавлі ще не відлетіли у вирій, то холод притримається. Покрова багата й на прислів’я і приказки: хто лежить до Покрови, то продасть усі корови; до Покрови молока давали корови, а після Покрови пішло молоко в роги корові; хто сіє по Покрові, той буде виводити взимі по корові…
У цю пору всі масово одружувалися. Після 14 вересня починалися сватання, й після всіх обрядових дійств молоді, попросивши благословення Богородиці ставали на шлюбний рушничок. Неодружені дівчата на Покрову особливо старанно просили Богородицю про омріяне заміжжя
ПРИЙДЕ ПОКРОВА – ЗАРЕВЕ ДІВКА, ЯК КОРОВА
Вважалося, що оселя, утеплена до Покрови, краще зберігатиме тепло взимку. Тому господині до свята підмазували та підбілювали свої хати, а вдосвіта робили перше пропалювання печі, бо тоді протягом холодів тепло буде добре триматися в печі оселі. ДЕНЬ КОЗАЦТВА
Певно, не випадково 14 жовтня святкують і День козацтва. У новому січовому таборі найперше будували Покровську церкву, а для воєнних походів використовували її похідний варіант з іконою Пресвятої Покрови. Перед важливою подією чи походом козаки завжди молилися своїй святій покровительці. У покровські дні запорожці обирали нового отамана.

1. Сценарій план розважального конкурсу
В1: Як відомо людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією, і сьогодні ми перегорнемо одну із сторінок нашого славного минулого у день такого гарного свята- Покрови Святої Богородиці.
В2:Покрова святкується в нас не тільки як народнорелігійне, а й національне свято. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва.
Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від нападів турків і татар. Козаки були сміливими,дисциплінованими, витривалими, гордими і вільними людьми.
В1:Вважають, що слово козак походить від слова “коза”.Козаки були спритні, як кози, вдягалися в казячі кожухи. Можливо, слово “кайзак” , що означає “вільний чоловік”. В запорозьких козаків було 265 островів. Найбільший острів називався Січ. Там козаки жили постійно; вчилися військової справи, готувалися до воєнних походів.Посередині Січі стояла церква Святої Покрови знадвору дуже скромна, а всередині повна золота і срібла. Частину своєї здобичі призначали на церкву і купували щороку нові ікони. Січчю командував кошовий, його всі називали батьком. До військової старшини належали ще військовий суддя і писар.
Отож, запрошуємо наших славних козаків!
Музика - марш
(під марш хлопці шикуються, проходять коло і стають на сцені)
1 козак
Що говорить вам козак,
це крилате горде слово.
Чом завжди буває так,
що світлішає від нього?
Разом:
Козаки - це вільні люди.
Козаки безстрашні всюди.
Козаки - борці за волю,
За народну щастя й долю.

2 козак
Козак – це людина чесна і смілива
Найдорожче йому – Батьківщина!
Козак – слабому захисник.
Цінити побратимство звик!
3 козак
Козак – усім народам друг.
Міцний, лицарський в нього дух!
Козак – це той, хто за освіту,
Хто любить пісню і молитву!
4 козак
Козак вкраїнську любить мову,
Додержить завжди свого слова!
ПІСНЯ КОЗАКІВ
В1. Кожен козак повинен знати і виконувати заповіді козаків. А ну-мо писарю, зачитай їх нашим козачатам.
Писар. (читає з Грамоти)
Заповіді козаків
1.Честь і добре ім’я для козака дорожчі за життя.
2.По тобі судять про все козацтво і народ твій.
3. Будь працьовитий, не ледарюй.
5.Дотримуйся слова. Слово козака багато важить.
7.Поважай старших, шануй старість.
8.Тримайся віри предків, живи за звичаями свого народу.
9.Загинь, а товариша виручай.
10.Бережи свою сім’ю. Служи їй прикладом
В2. Сьогодні ми і перевіремо, чи наші козаки сміливі та сильні. Пропоную влаштувати змагання. А поки козаки ходили в походи, боролися, їх вдома чекали дівчата та матері. Ось наші козаки будуть налаштовуватися на змагання, а дівчатка побажають їм перемоги.
ТАНОК АБО ПІСНЯ ДІВЧАТ.
Види змагань
а) "Захист фортеці"
- Як відомо, козаки мусили обороняти фортеці. То наше перше завдання матиме назву "Захист фортеці".
У центрі кола - "фортеця" - м'ячі і кеглі. Біля "фортеці" - захисник. Учні, які стоять у колі, передають м'яч один одному і кидають його, намагаючись влучити у "фортецю". Захисник намагається відбити м'яч руками чи ногами. Переможе той курінь, чий захисник найдовше протримається захищаючи свою "фортецю".
б) "Сильна рука"
- Щоб мужньо боронити свій народ, свою рідну неньку Україну козаки повинні перетворювати труднощі, мати неабияку силу в руках. У наступному змаганні візьмуть участь щонайсильніші.
Буде боротьба”Сильна рука” . Взаємно захопивши руками великі пальці силою нагнути руку суперника не відриваючи ліктя від столу. Суперники бореться один проти одного. Перемагає курінь, члени якого здолали найбільше суперників.
в) "Перетягування канату"
- Перетягування канату курінь на курінь по черзі. Канати посередині помічені стрічкою яка перебуває над лінією. Курінь якому вдалося перетягнути стрічку від лінії на один метр, перемагає і бореться з наступним.
г) "Метання ядра"
- По одному учаснику з команд кидають ядро. Чий учасник найдальше кине, того курінь перемагає.
д) "Влучити в ціль"
- Участь в цьому змаганні беруть по одному членові з кожного куреня. Перемагає той курінь, представник якого найточніше попаде з лука в ціль.
є) "Затягти у коло"
- Всі учасники кожного з куренів стоять перед накресленим колом і беруться за руки. Вони розташовуються через одного з різних куренів. За сигналом намагаються втягнути один одного в коло.
Перемагає курінь, членом якого вдалося втягнути у коло найбільше суперників.
- Доки журі обговорюють результати і підбивають підсумки ми готуємось до наступного
завдання.
Види змагань:
а) "Козацька бійка"
- Щоб перемогти ворога козакам потрібно було бути не лише сильним, але і спритними.
Наступний конкурс вже другого туру "Козацька бійка". За допомогою палиці, на якій надіто з обох боків боксерські рукавички, збити суперника з колоди.
б) естафета "Стрибки в мішках"
- Бувало, що козаки потрапляли в полон до ворога. Але завдяки своїй силі, спритності та витривалості вони вміли, долаючи перешкоди, непомітно втекли звідти. Отож почали!
в) "Кидання кілець на стовпчик"
- Перед лініями стоять у колонах по одному учасників різних команд. На відстані 5-6 м від них - стовпчики, на які вони почергово накидають кільця з фанери або гуми. Кожен має по 3 спроби. Перемагає той курінь, члени якого зробили найбільше влучних кидків.
- Наступний конкурс такий: з кожної команди по одному учаснику повинні якнайшвидше з'їсти яблуко підвішене на нитці. Перемагає найшвидший.
г) "Хто дістане і зїсть цукерку в тарілці з мукою без допомоги рук".
- А зараз дуже цікаве завдання. По одному з кожного куреня змагаються у такому виді змагань: учасник конкурсу повинен дістати і з'їсти цукерку з тарілку з мукою без допомоги рук.
з) "Хто швидше наносить ложкою води"
- Беруть участь з кожної команди по 1 учаснику.
- А тепер журі підбивають підсумки 2 туру.
VI. Заключна частина.
- Після сьогоднішніх наших змагань в нас залишається світла пам'ять про славні подвиги наших предків-запорожців. Отож, пам'ятаєте, дорогі діти, що ви є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен з вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!
(Команди з піснею "Доки буде Україна" маршовим кроком виходять з місця проведення Козацьких забав)

Автор: 

Смородіна Вікторія Вікторівна, вихователь ДНЗ № 2 "РОМАШКА", місто Фастів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі