Користувацький вхід

Конспект заняття з грамоти за методикою Зайцева.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з грамоти за методикою Зайцева.
Мета: Вчити дітей читати слова та речення з 5-6 «складів Зайцева». Закріплювати вміння пізнавати і називати на кубиках і таблицях букви та склади. Вправляти в читанні «складами Зайцева». Розвивати зорову пам’ять, фонетичний слух, увагу, мислення. Виховувати дисциплінованість, організованість, зосередженість, уміння самостійно виконувати завдання, оцінювати відповіді товаришів.
Попередня робота: Знайомство з кубиками Зайцева, читання назв знайомих казок, на кожному занятті з художньої літератури та розвитку мовлення грали в дитячих іграх: «Кубик із-зі ширми», «Поїзд», «Звіринець»; загадки: «Хто до нас прийшов?», «Виставка квітів», «Якого кубика не вистачає?», «Щоб я хотів з’їсти?», «Чудернацькі слова», «Зебра».
Матеріал: кубики, таблиці, складові картинки, дрібні іграшки, художня література, маски, корзина, фарби, пластилін, пензлики.
Хід заняття.
- Діти ви любите казки? А героїв казок пам’ятаєте? Ось цей герой з якої казки?
До якої казки ці ілюстрації?
- Послухайте грамзапис і скажіть, з якої казки?
В мене є загадка про казку, слухайте уважно:
Сидит в корзине девочка у Мишки за спиной,
Он, сам того не ведая, несет ее домой,
Ну, отгадал? Тогда скорей ответь
Названье єтой сказки.
(Стук в двері, забігають троє поросят).
- Рятуйте, допоможіть нам! За нами женеться вовк!
- Заспокойтесь, поросятка, ми не дозволимо вовкові вас з’їсти!
- Діти, з якої казки до нас прийшли поросята? Прочитайте, як їх звали?
- любі поросята, а ви хочете навчитися читати? То ж сідайте разом з дітками. Діти, познайомте поросят з кубиками. (Золотий, дерев’яно – золотий, залізно – золотий).
- В кожного кубика є свій будиночок в таблиці, то пограємо в гру «Де живе кубик» (Після гри дати дітям кубики).
- Кожен будинок на таблиці чимось цікавий. Ось, наприклад, живуть дві балакучі бабусі, сердитий дідусь і бабуся, яка любить тишу.
- А ще по таблиці можна співати, як сміється, співає вода, комар…
- По таблиці можна прочитати своє ім’я мами, бабусі…
Гра «Натисни».
- Діти, ви були в зоопарку? В нашій кімнаті також є зоопарк. Прочитайте, що написано на воротах?
- Послухайте діти, ніби хтось плаче? Це звірята плачуть. Вийшли погратись на галявинку, а тепер не можуть потрапити в свій будиночок, допоможіть їм.
- Діти, придумайте ім’я зайчику; викладіть його кубиками.
- А що полюбляє їсти ведмідь, починається це слово на літеру «М», викладіть кубиками. (Стук в двері, забігає вовк).
Вовк. – Діти, ви бачили товстеньких, веселих, рожевих порося? Я хочу з ними погратися. І ображати їх не буду, я хочу з ними потанцювати.
(Фізкульхвилинка під музику)
- Скажіть будь – ласка. Вовк, ти любиш загадки? А вмієш їх відгадувати? От послухай, як наші діти вміють їх читати відгадки по таблиці.1. Найрідніша, наймиліша всіх вона нас тішить.
Завжди скрізь буває з нами. Відгадайте, хто це?
2. Уночі гуляє, а вдень спочиває.
Має круглі очі, бачить серед ночі.
3. Хто на собі ліс носить?
4. Відома звіку рідина, усяк її вживає,
Буває хмаркою вона, пушинкою буває,
Буває наче скло тверда,
Звичайна, підкажіть….
5. У нашої бабусі сидить гість у кожусі.
Проти печі гріється, без водички миється.
6. Дуже товсті ноги маю, ледве їх переставляю
Сам високий я на зріст, замість рота в мене хвіст.
7. На дереві все грається, угору піднімається,
Кривляється, чіпляється, на хвостику гойдається.
8. Я руда, низького зросту, хитра я і довгохвоста.
На курей я дуже ласа –
В них таке смачненьке м’ясо.
9. Стало біло навкруги – я розтрушую сніги,
Наганяю холоди, воду сковую в льоди.
В дружбі з дітьми я всіма, а зовуть мене…
Завдання: Прочитати назви зимових місяців, днів тижня.
Вовк: - Я знайшов такі чудові картинки, а що тут написано не знаю, бо не вмію читати. Прочитайте будь – ласка, діти.
- Вовчику, а ти любиш казки, як називається твоя улюблена казка?
- Діти наші теж полюбляють казки і зараз прочитають назви своїх улюблених казок (викладають на кубиках).
Вовк: Діти, а ось у мене є книжечка, а що це за книжки я не знаю…. Прочитайте мені, будь-ласка.
- А тепер, діти, я пропоную вам зліпити або намалювати казкових героїв з ваших улюблених казок.
(Самостійна робота дітей).
- Любі поросята і вовк, сподобалось вам як читали наші діти? А ви хочете навчитися читати по кубиках? Ось вам кубики, будете в своїй країні казок вчитися читати. До побачення. Приходьте до нас ще.

Автор: 

Комар Ніна Василівна,
вихователь ДНЗ №5 "Золота рибка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі