Урок №1.Об’єкти та події.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити розрізняти учнів залежні та незалежні події;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Events
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні на уроці ми поговоримо про об’єкти, властивості та події
IV. Вивчення нового матеріалу
Змінення значень властивостей об’єкта відбувається в результаті дій інших об’єктів або в результаті того, що відбуваються певні процеси,
З об’єктом відбувається подія, якщо цей об’єкт утворюється, або якщо він припиняє існування, або якщо змінюються значення його властивостей.
Якщо настання однієї події є причиною настання іншої події, то друга подія вважається залежною від першої.
Якщо настання певної події не спричинено настанням іншої події, то ці події вважаються незалежними одна від одної.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
Отже, ми трішечки розім’ялись і прийшов час свідомо та наполегливо попрацювати.
Відкрийте свій зошит на сторінці 4
(Робота з робочим зошитом)
VII. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Виконайте подвійне клацання на значку програми Events (англ. events - події), розташованому на Робочому столі. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Виберіть мене у вікні із заставкою програми (рис. 1.5). Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Подія 1 у вікні програми (рис. 1.6). Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Подія 1 ще раз. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Подія 2 у вікні програми. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Подія 2 ще кілька разів. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Подія 3 у вікні програми. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Виберіть кнопку Подія 3 ще кілька разів. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Уведіть у поле число 12. Залишіть у зошит, які події відбулися.
Уведіть у поле число 958. Залишіть у зошит, які події відбулися.
Уведіть у поле число 1534. Запишіть у зошит, які події відбулися.
Запишіть у зошит кілька пар подій з тих, що відбувалися, які е незалежними одна від одної.
Закрийте всі відкриті вікна програми Events.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. Що може бути причиною змінення значень властивостей об’єктів?
2. У яких випадках говорять, що з об’єктом відбулася подія?
З. Коли вважається, що подія є залежною від іншої події?
4. Коли вважається, що події є незалежними одна від одної?
ІХ. Домашнє завдання
Виконати завдання 1,2,3,6,8,9,10 в зошиті
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі