Користувацький вхід

8 КЛАС УРОК №9 - Створення, редагування символів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.




--------------------------------

Урок №9.Створення, редагування та форматування символів, колонок, списків в текстовому документі. Недруковані знаки.

Цілі:

навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити додавати в докумен недруковані знаки, створювати, редагувати симоли, колонки та списки;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: MS Word 2007

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення раніше вивченого матеріалу

1. Які способи виділення тексту ви знаєте?

2. Які операції редагування символів та абзаців тексту ви знаєте? Як вони здійснюються?

3. Які операції форматування символів і абзаців тексту ви знаєте? Як вони виконуються?

4. Яке призначення маркерів на горизонтальній лінійці?

Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні ми навчимось форматувати текст за допомогою списків, Познайомимось з нумерованими та маркованими списками. Навчимось розвивати сторінку на колонки.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Текстовий процесор Word 2007 дає змогу вводити в текст символи, які відсутні на клавіатурі. Для цього використовують список таких символів, який відкривається вибором однойменної кнопки на вкладці Вставлення в групі Символи. Також у текст можна ввести різноманітні маленькі малюночки, вибравши для цього спеціальні шрифти MS Outlook, Webdings, Wingdings тощо.

До прихованих (недрукованих) символів належать символи, які вводяться користувачем з клавіатури, але не виводяться на папір під час друкування, і, зазвичай, не відображаються на екрані - пропуск, кінець абзацу, табуляція тощо. Для відображення цих символів у тексті потрібно виконати Основне => Абзац => Відобразити всі символи.

Абзаци тексту можна оформити у вигляді маркованих, нумерованих або багаторівневих списків, які використовуються для наочного подання переліку об’єктів. Для цього слід виділити фрагмент тексту з кількох абзаців і в меню кнопок Маркери чи Нумерація вибрати потрібний вид списку.

Під час редагування списків можна додати нові елементи списку, видалити зайві, впорядкувати за зростанням чи спаданням. Під форматуванням списку розуміють встановлення відступів маркерів від поля, відступів тексту від маркерів, зміну формату номерів та виглядів маркерів, початкового номера списку тощо.

Також можна розмістити фрагмент тексту в кілька колонок. Для цього слід виділити потрібний текст, виконати Розмітка сторінок => Параметри сторінки => Колонки => Інші колонки, встановити у вікні Колонки кількість колонок, ширину кожної з них, відстань між окремими колонками, наявність розділювача

V. Фізкультхвилинка

VІ. Усвідомлення набутих знань

VII. Формування вмінь та навичок

Практичне завдання

Створити дану організацію даних в MS Word 2007

Результат відображення прихованих символів

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VIII. Підбиття підсумків уроку

1. Як вставити у текст символи, які відсутні на клавіатурі (математичні, латинські, графічні)? Як здійснюється їх редагування і форматування?

2. Які символи називають прихованими (недрукованими)? Наведіть приклади таких символів. Для чого їх використовують?

3. Списки яких типів можна створити у текстовому документі Word 2007?

ІХ. Домашнє завдання

Опрацювати параграф 3.1

---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі

Автор: 

Цупа Василь
Сайт VsimPPT

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі