Користувацький вхід

Особистiсно зорiєнтований урок

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Три стани води:сніг, лід, водяна пари. Зміна стану води за нагрівання та охолодження
Мета:
• формувати природознавчу компетентність, уявлення дітей про зміну стану води за нагрівання та охолодження;
• Розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, уміння робити висновки;
• Виховувати ціннісне ставлення до водних ресурсів планети та свого рідного краю, етичне ставлення до природи .
Обладнання:підручник, проектор, глобус, фізична карта України, картки.
Хід уроку
1.Етап організації
Пролунав й затих дзвінок,
Ось і розпочавсь урок!
Інтерактивна вправа «Будиночок долоньками»
2. Орієнтація в навчальному матеріалі.
• Прогноз погоди
• Пригадай і розкажи (Перевірка домашнього завдання)
- Які ви знаєте водойми?
- Діти, а чому нашу Землю називають «голубою планетою»?Звертаємося до карти глобусу)
- Які водойми є в нашій місцевості?
- Чи давно ви там були? Які зміни відбуваються з водоймою восени? Чому?
3 Етап ціле покладання.
- Давайте думками повернемося в літо і допоможе нам у цьому Краплинка (малюнок на дошці ), подорож якої розпочалася влітку.
- Уважно послухайте і запам’ятайте, що відбувалося з Крапелькою під час її подорожі
• Читання казки вчителем
• Бесіда
- Як змінювалася Краплинка впродовж подорожі?
- Чому тигренятко не побачив та не відчув Краплинки ?
4. Етап «Проектування наступної діяльності»
- Чому Краплинка була і крапелькою,і хмаринкою,і сніжинкою? Що вплинуло на її зміни?
- Ви бажаєте про це дізнатися?
- Пропоную переглянути мультфільм.
5. Етап організації виконання плану діяльності.
- Які є три стани води?
- Що впливає до зміну стану води?
• Робота з підручником (с.22-23)
- Зверніть увагу на зміну температури повітря за вікном.
- Що допомагає визначити температуру повітря?(Термометр)
- Як ви вважаєте підвищилась чи знизилась?
Висновок:При нагріванні рідина в термометрі піднімається вгору отже розширюється .
- А вода у водоймі стала теплішою ?Чому?
- Взимку що станеться з водоймою?
- Чому?
Висновок: При охолодженні вода стискається
Фізкультхвилинка (Крапелька і Сонечко)
6.Етап контрольно оцінювальний.
• Робота в групах
7.Етап завершальний
-Які пригоди трапилися з нашою Краплинкою?
-Чому вона була і краплинкою, і хмаринкою,і сніжинкою?
-Де ми вдома можемо побачити три стани води?
-Вдома з батьками здійсніть пригоди справжньою краплинки.

Автор: 

Ворона Олена Вiкторiвна,вчитель початкових класiв, Красноградський НВК №2

Джерело: 

Пiдручник з природознавства за 2 клас Т.Г.Гiльберг

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі