Користувацький вхід

Урок природознавства у 2 класі "Чому восени добре ростуть гриби?"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема. Чому восени добре ростуть гриби?
Мета: формувати уявлення про різноманітність і значення грибів у природі, про цінність їх для людей, про необхідність охорони грибів; формувати вміння розрізняти поширені у своїй місцевості їстівні та отруйні гриби, уміння узагальнювати; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, допитливість; виховувати обережну, без загрози для здоров’я, поведінку у природі, естетичні почуття.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Закінчи речення»
- Триває пора року… осінь.
- Яку народну мудрість знаєте про осінь? (Осінь іде, за собою дощі веде)
- Осінь – це…(шлях, який проходить природа від літа до зими)
- Три періоди осені – це… рання, золота та підзимок.
- Це такі осінні місяці… вересень, жовтень, листопад.
- Триває місяць… листопад.
- Здавна листопад у народі називали… напівзимник, грудкотрус.
- Сьогодні ми вивчимо прислів’я про листопад – листопад вересню онук, жовтню - син, зимі – рідний брат.
2. Хвилинка синоптика.
Продовжимо урок природи
із повідомлення погоди.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Загадка
Гриби – це окреме особливе царство природи. Вони дивують своєю незвичайністю. Ви дізнаєтеся, д е шукати гриби та навчитеся розпізнавати їстівні та отруйні гриби.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя.
Гриби – діти лісів, а боровик – цар грибів. Коли ви чуєте слово «гриби», ви, напевне, уявляєте кошик, наповнений грибами або пеньок з опеньками. Гриби ростуть протягом усього життя і досить швидко збільшуються в розмірах. Гриби – живі організми. Вони дихають, живляться, розмножуються, ростуть, відмирають.
2. Будова гриба.
• Шапинка;
• Ніжка;
• Грибниця.
3. Розмноження грибів.
• Грибницею;
• Спорами (маленькі насінинки, які містяться у спеціальних трубочках, які знаходяться під шапинкою)
4. Ростуть гриби по всій планеті.
5. Гриби виділяють речовини, які розчиняють залишки рослин, тварин, деревини, папір. Поглинаючи ці залишки, гриби ростуть і підвищують родючість ґрунту.
6. «Грибний» дощик.
Пройшов теплий дощик і час збиратися у ліс за грибами, адже дощик грибний.
Чимало грибів отримали назви від дерев, поряд з якими вони ростуть.
Грибами ласують миші, лосі, білки, кабани.
7. Класифікація грибів.
• Їстівні;
• Отруйні;
- Коли їстівні гриби можуть стати отруйними?
• Коли ростуть поблизу доріг;
• Коли порушені правила зберігання;
• Старі гриби, незрілі.

8. Загадки про гриби.
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Робота з підручником. С. 54.

2. Робота в зошиті

3. Правила збору грибів.

* Збирай тільки відомі тобі гриби.
* Не бери старих, незрілих грибів.
* Не виривай гриб з грибницею.
* Не воруши мох, землю із хвоєю навколо.
* Не збивай шапинки грибів, які здаються тобі непотрібними (особливо мухомори – ними лікуються деякі звірі.

4. Гра «Упіймай їстівний гриб». (сигн. картки)

5. Аналіз казки «Під грибом».

VІ. Підсумок уроку.

Автор: 

Кобилецька Марина Олександрівна, учитель початкових класів Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Стрельченка

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі