Тема. Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»
Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника; вчити складати хронологічну таблицю; зацікавити їх твором «Тореадори з Васюківки»; розвивати навички виразного читання, переказу прозового твору; виховувати оптимізм, активну життєву позицію, розвивати почуття гумору.
Обладнання: портрет письменника, роздатковий матеріал, інтерактивна
дошка.
Теорія літератури: повість, пригодницький твір.
Хід уроку
I. Повідомлення теми та мети уроку.
II. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу.
1. Користуючись матеріалом, який висвітлений на інтерактивній дошці скласти хронологічну таблицю.
№ Дата Подія
1 Народився
2 Закінчив
3 Працював
4 Найвідоміші твори
Учні записують до літературознавчого словничка визначення «повісті».
- Які твори називаються пригодницькими?
Словникова робота
Трилогія – складається з трьох книг.
Тореадори – учасники кориди ( бою ) з биками. Корида дуже популярна в Іспанії.
Попереднє завдання. Чому повість називається «Тореадори з
Васюківки?».
Учні виразно читають уривки з твору В. Нестайка «Тореадори з Васюківки» (розділ 1) – « Метро під свинарником». «Тореадори з Васюківки. Собакевич»
III. Закріплення знань, умінь та навичок.
Гра « Визнач риси характеру героїв»
Тарасик Допитливий пропонує учням поміркувати й визначити,
які риси характеру Яви та Павлуші виявилися у першому розділі повісті? Чи правильно позначив їх сам Тарасик? Знайти помилки.
Веселі
не люблять навчатися
Кмітливі
боягузи
Розумні добрі
Неслухняні
Люблять усе живе
Несерйозні сміливі
Допитливі
покірні
Необережні недисципліновані
Дотепні Із почуттям гумору
Гра « Знайди помилки».
Тарасик Допитливий теж захотів переказати цікавий епізод з повісті « Тореадори з Васюківки», але, мабуть, не дуже уважно читав й дещо переплутав. Учням потрібно знайти помилки. Хлопці Ява та Павлуша поїхали з батьками до Києва.Там вони побували в метро.Їм дуже сподобалося. Хлопчики вирішили побудувати таке й собі, у своєму селі. Вони зайшли до Будинку проектів, попросили план будівництва і взялися до роботи. Метро вийшло на славу! Але плямиста і огидна свиня Манюня не розуміла, що метро – лише для людей. Вона захотіла покататися, та ще й без грошей, а коли не пролізла через турнікет, то дуже заверещала. За це дід Варава налаяв хлопців, наказав закрити метро біля сарая.
IV. Підсумки уроку, оцінювання результатів роботи учнів.
1. Хто зруйнував збудоване хлопцями метро?
А) Корова Контрибуція;
Б) учителька математики;
В) льоха Манюня;
Г) дід Салимон.
2. Скільки станцій метро мало бути збудовано?
А) П ять;
Б) дві;
В) три;
Г) сім.
3. Для кого проїзд у метро мав бути дорожчим?
А) Для Яришки;
Б) для родичів;
В) для вчительки;
Г) для сусідів.
4. Для чого Ява вигадує різні штуки – викаблуки?
А) Щоб повеселити людей;
Б) щоб зажити слави;
В) щоб отримати грошей;
Г) щоб роздратувати батьків.
Домашнє завдання
Навчитися виразно читати, переказувати розділ 1, аналізувати поведінку героїв, створити ілюстрації.