Користувацький вхід

Заняття для старшого дошкільного віку з пріоритетом патриотичного виховання "Калинонька - червона красуня "

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

КАЛИНОНЬКА – ЧЕРВОНА КРАСУНЯ

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: ознайомити дітей із народним символом – калиною, її значенням , її лікарськими здібностями; продемонструвати дітям красу калини, розмаїття її зображення у народній творчості (усній, зображувальній, пісенній); розвивати мовлення, пам’ять, уміння виразно декламувати вірші, вміння розповідати, складати вірш за схемою; збагачувати словниковий запас дітей словами – ознаками; розвивати інтерес до народної творчості та національних традиціях; виховувати любов до рідного краю, бажання вивчати українську мову.

ОБЛАДНАННЯ:комп’ютер , аудіо записи пісень, кетяги калини, відеоролики, матеріал для аплікації: бісер, серветки та пшоно коричневого та червоного кольору, схема по сінквейну, мнемо-таблиця, серветки, іграшка відеокамера.

ХІД ЗАНЯТТЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Добрий день! Дружно і радісно скажіть Добрий день! Вліво, вправо поверніться , Один одному всміхніться: Добрий день!

ВИХОВАТЕЛЬ: Діти, сьогодні до дитячого садка надійшов електронний лист з країни Нідерландів, в якому діти розповідають за красиву квітку – тюльпан. Тюльпан в цій країні - народний символ країни. А хто знає народні символи нашої країни? (Відповіді дітей). Ось послухайте пісню і відгадайте про який наш народний природній символ співається у пісні.

(звучить фрагмент аудіо запису народної пісні «Ой є в лісі калина!)(додаток 1)

ВИХОВАТЕЛЬ:Діти, так про який символ співалося у пісні? (Відповіді дітей)

А давайте і ми з вами створимо відеоролик про калину і відішлемо його дітям інших країн, щоб вони теж дізналися про нашу чудову, красиву рослину. Що цікавого ми можемо розповісти?

Відповіді дітей: Ми розповімо про калину вірші, прислів’я ,а ще про те, як ми нею милуємось в різні пори року, покажемо, що навіть в іграх пригадується ця рослинка, а ще вона має цілющі властивості.

( Діти вибирають кінорежисера, який буде знімати)

ВИХОВАТЕЛЬ: А давайте ми з вами відправимось у віртуальну подорож і розглянемо калину в різні пори року.

(відеоролик за комп’ютером картинок калини в різні пори року у супроводі з аудіо записом описанням)

Гра – інтерв’ю

ВИХОВАТЕЛЬ: Що ви можете розповісти про неї.

1. Калина – це дуже красива рослина. Листя в неї широке, багато тонких стовбурів.

2. Калина любить вологу землю ,тому вона і росте біля річок, криниць, будинків. А у нас на майданчику вона теж росте, тому що ми її щедро поливаємо.

3. Навесні вона цвіте білими квітами і схожа на наречену.

4. Коли квіти відцвітають, на їх місті з являються зелені ягідки, які восени червоніють.

5. Калиною прикрашають крашанки, вишиванки, рушники.

6. З неї варять варення.

ВИХОВАТЕЛЬ: Звідки з’явилася ця рослина? Послухайте уважно легенду.

(звучить аудіо запис легенди) (додаток 2)

ВИХОВАТЕЛЬ: А тепер давайте ми складемо вірш про калину. Вірш не простий. Ось погляньте на схему і давайте складати вірш.

( складання вірша про калину по сінквейну)(Додаток3)

ВИХОВАТЕЛЬ:А ось наші діти ще прислів’я знають про калину і зараз нам розкажуть.

– Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина.

– Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте.

– Червона калина – символ України.

– Весною калина білим цвітом квітує, а восени червоним.

– У лузі калина з квіточками, неначе мати з діточками.

--Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, нема в світі ріднішого, як мати дитині.

ВИХОВАТЕЛЬ: Діти погляньте на схему, давайте спробуємо розгадати .

(розповідання вірша Т. Шевченка «Тече вода з – під явора» за мнемо-таблицею)(додаток 4)

ВИХОВАТЕЛЬ: Ось ми вже багато розповіли про нашу калину ,але ще забули про її цілющі властивості. Ми вже сказали , що з калини варять варення ,але ще готують напій. Він лікувальний. Його застосовують при застуді, а також він зміцнює імунітет. А ви бажаєте спробувати приготувати цій чарівний напій і покращити своє здоров’я . Тоді проходьте в нашу міні – лабораторію . Тепер ви - лаборанти. А хто це такі ви знаєте?(Відповіді дітей)

Робота в лабораторії

Дітям пропонується наступний алгоритм : 1 – блюдце накривається шматком марлі 2 – за допомогою ложечки взяти ягоди з тарілки 3 – викласти ягоди на блюдце, накрите марлею 4 – вичавити сік 5 – вилити сік у склянку 6 – протерти вологою серветкою руки.

ВИХОВАТЕЛЬ:А поки наш цілющій напій настоюється давайте трішки пограємо.

(проводиться народна гра «Калина»)

ВИХОВАТЕЛЬ: А у подарунок ми з вами зробимо калину власними руками і відправимо разом з відеороликом. Проходьте в нашу майстерню.

АПЛІКАЦІЯ «КАЛИНКА»

1 підгрупа: аплікація із бісера;

2 підгрупа: аплікація з фарбованого пшона;

3 підгрупа: аплікація з кольорових серветок.

ВИХОВАТЕЛЬ: Ми гарно попрацювали і наш напій вже готовий , йдемо смакувати.

(розпивання напою)

Тече вода з-під явора

Тарас Шевченко

Тече вода з-під явора

Яром на долину.

Пишається над водою

Червона калина.

Пишається калинонька,

Явір молодіє,

А кругом їх верболози

Й лози зеленіють

Додаток 1

Слова "Ой у лузі червона калина" (С.Чарнецький, музика народна)

Ой у лузі червона калина похилилася,

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Марширують наші добровольці у кривавий тан

Визволяти братів-українців з ворожих кайдан.

А ми наших братів-українців визволимо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Не хилися, червона калино, маєш білий цвіт.

Не журися, славна Україно, маєш вільний рід.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Гей, у полі ярої пшениці золотистий лан,

Розпочали стрільці українські з ворогами тан!

А ми тую ярую пшеницю ізберемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Як повіє буйнесенький вітер з широких степів,

Та й прославить по всій Україні січових стрільців.

А ми тую стрілецькую славу збережемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Додаток 3

? ?

☺♀ ☺♀ ☺♀ ▐__ __ __

Додаток 4

Ο

Легенда про калину Колись давним-давно в одному селі жила привітна і ласкава дівчинка. Звали її Калинкою. Навесні калинка пішла до лісу. Нелегко було їй сюди дістатися. Довгий шлях був від села до лісу. Обабіч ні деревця, ні кущика. - Дай, думає Калинка, - посаджу тут щось, нехай росте. Так і зробила. Викопала в гущавині лісу тонісіньке стебельце й посадила край шляху. А щоб прийнялося воно, Калинка аж від своєї хати з криниці воду носила та поливала. Звеселилося стебельце. Швидко розрослося у великий крислатий кущ. Іде якось шляхом подорожній. Стомився, піт витирає. Бачить – рясний кущ. Підійшов ближче, усміхнувся, сів перепочити. - Спасибі тим роботящим рукам, що цей кущ посадили, і тому доброму серцю, що його викохало! – сказав подорожній. Тут увесь кущ немов од сну стрепенувся. Гіллячки напружилися, листячко поширшало, і весь він ураз укрився білим-білим цвітом. Обсипався цвіт, а замість нього ягоди червоні, як намистинки, виблискують, а в кожній намистинці – заховане зернятко, схоже на маленьке серце. Прийшла й Калинка до свого кущика. І не впізнала його. Здивувалась, звідки такі зернятка. А кущ нахиляється до неї шепоче: - це на згадку про твоє добре серце. А щоб люди тебе не забули, подаруй мені своє ім’я, Калинко. От відтоді й називають той кущ калиною.

Автор: 

КЗ "Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) № 13 "Ромашка", вихователь,Сосніна Наталія Юріївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі