Користувацький вхід

Розробка уроку з основ здоров’я «Безпека на дорозі – безпека життя!»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Безпека на дорозі — безпека життя!
Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити уникати небезпеки на дорозі, визначати напрямок руху транспортних засобів; виховувати дисциплінованість пішохода.

Обладнання: підручник, зошити, ілюстрації, ноутбук, проектор, мультимедійна дошка, презентація

Хід уроку
І. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Пролунав уже дзвінок,
Починаємо урок!

Щоб урок минув немарно,
нам сидіти треба гарно.
Вчити правила пора
З основ здоров’я, дітвора!
- Перегляньте фільм! Про що в ньому розповідається?

- Як ви гадаєте, про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?

- Так! Молодці! Ви уважні!
Слайд 1

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Всі сидіть тихенько, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно підіймати
Та знання мерщій хапати.

Робота над загадками Слайд 2

- А зараз попрацюємо над загадками!

Тягнеться нитка,
А в клубок не змотаєш. (Дорога)

На дорозі їх багато —
Іде на колісах хата.
Двері спершу ти відчиниш,
На дивані відпочинеш,
А вона в єдину мить
Хоч куди тебе домчить. (Автомобіль)

Я правдиво вам скажу, 
Всім це місце я вкажу. 
Друзі, слово честі, - 
Де схрестилися дороги, 
Рух порядок має строгий – 
Там і .. 
(Перехрестя) 

На дорозі звір лежить: 
Весь у смужку, ніби спить. 
У степу він народився, 
А у місті нам згодився. 
Цього звіра звати «зебра», 
В нього є смугасті ребра. 
Знає кожний пішохід – 
Це безпечний … 
(Перехід) 

Різні скельця є у мене: 
Червоне, жовте і зелене. 
Можу ними я сказати: 
«Йти», «Стояти», «Зачекати». 
(Світлофор) 

Тротуаром йдуть малята, 
Жваві хлопчики й дівчата. 
Не кричать і не пустують – 
Дуже ввічливо крокують. 
Симпатичні всі на вроду 
Наші дітки - … 
(Пішоходи) 

Він на вулиці щораз 
Оком блимає на нас. 
- Зупинися! Підожди! 
Терпеливо стій-но! 
А тепер, будь ласка, йди 
Впевнено й спокійно! 
(Світлофор) 

Всім перехожим я моргаю, 
Щоб пильно глянули на мене. 
Очей же я аж троє маю: 
Червоне, жовте і зелене! 
(Світлофор) 

- Ви у мене такі розумники! Молодці! Так тримати!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про правила пішохідного руху з метою запобігання небезпеки на дорозі.

Слайд 3

IV. Вивчення нового матеріалу Слайд 4
— По дорогах постійно рухається транспорт. Щоб не потрапити під автомобіль і не спричинити аварію, всі мають дотримуватися правил дорожнього руху. Ці правила мають знати водії автомобілів і автобусів, мотоциклісти і велосипедисти. Ці правила добре мають знати і всі пішоходи: дорослі й діти. У правилах зазначено, що для машин відведена проїжджа частина дороги, а для пішоходів — тротуари, що вулицю можна переходити там, де є лінії розмітки чи покажчики переходу.
Слайд 5

Коли вулиці перетинаються одна з одною утворюються перехрестя.

Слайд 6

— Запам’ятайте, що переходити вулицю можна там, де є лінії — покажчики переходу. Такий перехід називається «зебра». Цей перехід зроблено так, щоб усі пішоходи бачили, де переходити вулицю, щоб водії транспорту також його бачили і помічали, заздалегідь знижаючи швидкість. У місцях переходів часто встановлюють знак «Пішохідний перехід». Він показує, де можна переходити вулицю.

Слайд 7

— Вулицю потрібно переходити спокійно, кроком. У жодному разі не перебігати її, бо можна спіткнутися і впасти. якщо вулиця з двостороннім рухом, то, перш ніж зійти з тротуару, треба подивитися ліворуч і переконатися, що вулиця вільна — немає транспорту, потім дійти до середини вулиці, подивитися праворуч — чи немає машин. Тільки після цього можна переходити на іншу сторону.

Слайд 8

1. Робота за підручником (с. 77-79)
Читання статі підготовленими учнями.

Слайд 9
— Доведіть, що дорога є місцем підвищеної небезпеки.
(Щороку автомобільні аварії завдають великих збитків, у них калічаться і гинуть люди. )
— Що треба робити, щоб на вулицях і дорогах нашої країни було безпечно? (Дотримуватись правил дорожнього руху)
— Розгляньте малюнок на с. 77. Для чого призначені тротуари? Для чого призначена проїжджа частина? ( Тротуари призначені для пішоходів, а проїзжа частина - для автомобілів)
— Як перекладається слово тротуар (с. 78)? Як по ньому треба йти?
(Перекладається, як «дорога для пішоходів», по ньому потрібно йти спокійно дотримуючись правого боку)
— Де треба ходити, якщо відсутні пішохідна і велосипедна доріжки? ( Потрібно йти узбіччям або по краю проїзної частини на зустріч транспорту)
2. Словникова скарбничка Слайд 14 ,
Пішохід — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними
засобами. Пішоходами є також люди, які рухаються в інвалідних колясках без
двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.
Учасники дорожнього руху — це особи, які беруть участь у русі на дорозі:
пішоходи, водії транспорту, пасажири, погоничі тварин.

3. Фізкультхвилинка Слайд 15

Гра «Світлофор»

А тепер за парту
Всі сідайте рівно.
І до роботи
Візьмемось сумлінно.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота у групах Слайд 16
— Від чого залежить безпека на дорогах.
— Де повинні рухатися пішоходи?
— Чому, йдучи узбіччям, треба рухатися назустріч транспорту?

2. Робота в зошиті Слайд 17,18
1. Познач малюнки, на яких діти дотримуються правил руху пішоходів.
2. Як називаються ці знаки? Розкажи, де і для чого їх установлюють.
Отже, безпека — це стан при якому ніщо кому — небудь або чому -небудь не загрожує!!!
3. Гра «Пішохід» Слайд
Ведучий кидає м’яч одному з гравців. Той, хто зловив м ’яч, розказує одне з правил дорожнього руху і повертає м’яч ведучому. Наступний гравець називає інше правило і т. д. Повторювати вже названі правила не можна. Той, хто не знає правила або відповів неправильно, вибуває з гри.

VІ. Виготовлення світлофора Слайд 20
1. Правила техніки безпеки
2. Практична робота
3. Демонстрація готового виробу

VІІ. Підсумок уроку

— Які правила пішоходів ви запам’ ятали?

- Які знаки дорожнього руху ви знаєте?

- Що сподобалось на уроці? Що запам’яталось?

Автор: 

Еберле Марія Анатоліївна
вчитель початкових класів
Макарівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
Ширяївської районної ради Одеської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі