Користувацький вхід

Останні публікації

Розробка уроку з фізики для 7 класу «Розв’язування задач на швидкість»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Розв’язування задач.
Мета.
Освітня. Відпрацювати навички розв’язування задач на розрахунок
швидкості, шляху та часу руху тіла на прикладі цікавих задач про тварин.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру мовлення та оформлення задач.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
План
1. Актуалізація опорних знань.(5 хв.)
2. Вчимося розв’язувати задачі.(10 хв.)
3. Навчальна гра.(10-15 хв.)
4.Підсумок.(5 хв.)
5. Домашнє завдання.(2-3 хв.)
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашніх задач за зразком:
Усне опитування:
1. Який рух називають рівномірним? Наведіть приклади рівномірного руху.
2. Який рух називають нерівномірним? Наведіть приклади нерівномірного
руху.
3. Дайте означення швидкості рівномірного руху тіла. Як позначають
швидкість? Назвіть основні та похідні одиниці вимірювання швидкості та
прилад для її вимірювання. Назвіть формулу визначення швидкості за
означенням.
4. Які величини називають векторними? Швидкість руху тіла є векторною
величиною. Що це означає?
5. Хлопчик, який пливе на плоту річкою, кидає у воду дерев’яну дощечку.
Випередить пліт чи відставатиме дощечка від плоту? Відповідь обґрунтуйте.

2. Вчимося розв’язувати задачі.
Задача 1. Акула може досягати максимальної швидкості до 8 м/█(с@). За скільки часу вона припливе до людини, яка знаходиться на відстані 500 метрів?
Дано:
υ=8м/█(с@) Розв’язування:
Ѕ=500м υ= Ѕ/t t=Ѕ/υ
t=(500 м)/(8 м/с)=62,5(с)
t-? Відповідь: через 62,5с акула допливе до людини.

Задача 2.Джміль за 2 год може подолати 35 км. Яка швидкість джмеля?
Дано:
t=2 год t=2*3600=7200 с Розв’язування:
Ѕ=35км Ѕ=35000 м υ= Ѕ/t υ=(35000 м)/(7200 с)=4,86м/с
υ-? Відповідь: швидкість джмеля 4,86м/с.

Задача 3.
Гепард може досягати швидкості 112 км/год, а дельфін -20м/с. Хто з них прудкіший?
Дано:
υ1=112 км/год υ1=(112*1000)/3600 =31,1 м/с Розв’язування:
υ2=20 м/с υ2=20 м/с υ1>υ2
υ1 чи υ2 Відповідь:прудкіший є гепард.

Задача 4.
Дорога має ширину 5 метрів. За скільки часу її подолає равлик , який рухається зі швидкістю 0,0014м/с?

Дано:
υ=0,0014м/█(с@) Розв’язування:
Ѕ=5м υ= Ѕ/t t=Ѕ/υ
t=(5 м)/(0,0014 м/с)= 3571(с) або за t=3571/60=59 хв
t-? Відповідь: через 3571 с равлик перейде дорогу.
3.Гра на команди:
(Вчитель ділить клас учнів на «Хижаків» та «Травоїдних» тварин. Роздає на картках кожній команді завдання. Хто швидше впорається той набирає бали, які оцінюються самими учнями своїми вкладами у роботі при розвязуванні задач).
Завдання для групи «Хижаків»
Виразіть у кілометрах за годину такі значення швидкості: 0,5 м/с, 10 м/с, 15 м/с, 1000 м/с.
Виразіть у метрах за секунду такі значення швид¬кості: 36 км/год, 18 км/год,
Яка швидкість є більшою: 10 м/с чи 10 км/год?
Потяг повільно їде вздовж перону. Як потрібно ру¬хатися пасажиру в потязі, щоб лишитися нерухо¬мим відносно перону?
По дорозі назустріч один одному їдуть велосипедист і автомобіль зі швидкостями 15 км/год і 65 км/год відповідно. З якою швидкістю вони зближуються?
Автобус проїхав 1,5 км за 1 хв. Який шлях подолає автобус за 1,5 год?
Швидкість надзвукового літака становить 400 м/с. За який час літак пролетить 100 км?
Завдання для групи «Травоїдних»
Виразіть у кілометрах за годину такі значення швидкості: 3 м/с, 20 м/с, 200 м/с, 3000 м/с.
Виразіть у метрах за секунду такі значення швид¬кості: 3,6 км/год, 54 км/год,
Яка швидкість є меншою: 72 км/год чи 24 м/с?
Потяг повільно їде вздовж перону. Для чого паса¬жир, який намагається вскочити на підніжку ваго¬на, перед стрибком рухається поряд з ним?
По дорозі в одному напрямі їдуть велосипедист та автомобіль зі швидкостями 15 км/год і 65 км/год відповідно. Автомобіль наздоганяє велосипедиста. З якою швидкістю вони зближуються?
Потяг іде зі швидкістю 180 км/год. Який шлях до¬лає потяг за 1 хв?
Під час змагань тенісний м'яч летить зі швидкістю 99 км/год. За який час м'яч пролетить 13,75 м?
4.Підсумок.
Оцінювання роботи груп.
5. Домашнє завдання.

Автор: 

Титиш Олена Миколаївна
вчитель фізики
комунального закладу Львівської обласної ради «Бориславська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І – ІІІ ст.»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі