Заняття з логіко-математичного розвитку
для дітей старшого віку
Тема: «Скоро до школи»
Підготувала
вихователь старшої «Б» групи
Солтановська Н. О.
Березень. м. Первомайськ.
Мета: Вдосконалювати кількісну та порядкову лічбу в межах 10, продовжувати закріплювати навики складати та розв’язувати задачі, приклади та нерівності в межах 10, виконувати завдання з логіки, робити логічні висновки; вправляти дітей у розрізненні геометричних фігур – трикутник, прямокутник, коло, квадрат, овал ; вправляти вміння давати повну відповідь на запитання вихователя, активізувати активний словник за темою «Школа»;
Розвивати просторову орієнтацію, уважність, зорову пам'ять, логічне мислення, вміння застосовувати свої знання на практиці, дрібну моторику рук, творчу уяву, спритність;
Виховувати самостійність, вміння слухати, наполегливість до праці, акуратність, формувати позитивне ставлення до школи.
Матеріали: книга Буквар, математичні набори з цифрами і знаками, зображення потяга з геометричними фігурами, дидактичні карти із зображенням прикладів та нерівностей, набір рахівних паличок на кожну дитину, аркуш паперу в клітинку для виконання графічного диктанту, прості олівці.
Хід заняття.
Привітання:
Вих.: - Діти, у нас сьогодні, ніби свято
Гостей зібралося багато
Нумо, на них подивіться
І веселенько усміхніться!
Діти: Ви прийшли до нас
Раді бачити ми вас!
- Дорогі діти! Ви підросли, У вас зараз дуже відповідальна і цікава пора. На протязі року ви дуже багато навчилися всьому цікавому, навчилися старанно працювати, рахувати, писати і, навіть, трішки читати.
- Я вірю, що ви будите хорошими школяриками, дружніми, розумними, спритними. Але все це буде пізніше.
- А зараз ми з вами потрапимо в Країну Мудрості. Але спочатку нам потрібно дізнатися, де вона ця Країна Мудрості. Я знаю лише одне, що у цю країну свого часу потрапляли усі люди на Землі. Ви знаєте де ця країна?
- А щоб потрапити у цю країну, треба виконати шість завдань Букварика і за кожне завдання, якщо ми будемо уважними, нам Букварик подарує підказку.
- Але щоб отримати підказки, потрібно відгадати маленькі задачки!
1. Скільки вушок у двох кішок? (4). Чому?
2. Скільки днів у тижні? (7)
3. Скільки очей у світлофора? (3)
4. Скільки пальців на одній руці? (5)
5. Скільки сонечок на небі? (1)
6. Скільки лапок у двох собак? (8). Чому?
7. Скільки пальців на двох руках? (10)
8. Скільки тиждень має вихідних днів ? Назвіть їх.
9. Скільки сонечок на небі уночі? (0)
10. Яке число більше за 8, але менше за 10? (9)
11. Яке число я задумала, називаючи числа-сусіди: 5 і 7, 3 і 5, 2 і 4 ?
- Молодці! Прийшов час сісти за столи. Ось і перше завдання.
Завдання 1.
Щоб в Країну Мудрості потрапити
Треба приклади та нерівності розв’язати.
(Робота з картками)
- Молодці, всі справились із завданням, тому вам перша підказка від Букварика літера «Ш».
Завдання 2.
Треба мислення, увагу та пам'ять розвивати,
Щоб у цій країні побувати.
1. Ров'язування задач та викладання їх прикладами.
- На дереві сиділо 2 синички, прилетіла ще одна. Скільки синичок
стало?
- На болоті сиділо 3 жабенят, 1 жабка втекла. Скільки жабенят осталось на болоті?
- На поляні сиділо 2 жучка, прилетіло ще 2. Скільки всього жучків на полянці?
- На столі 4 чашки. Таня забрала 3 чашки. Скільки чашок зосталось на столі?
- Молодці, ви виконали ці завдання, тому підказка від Букварика – літера «К».
Фізкультхвилинка.
«Якщо ти радієш, що друзі з тобою,
Плесни в долоні тричі: 1-2-3.
Якщо ти радієш, що сонце світить ,
Хитни головою двічі: один-два.
Якщо ти радієш метелику в полі,
Двічі підстрибни високо: один - два.
Якщо ти радієш дощу дрібному,
Присядь на місці тричі: один-два-три.
Якщо ти радієш веселці у небі,
Тупни ногою двічі : один-два.
Плесніть в долоні всі: раз – два – три ( плескання в долоні)
І працювати знов почали.
Вихователь:
Щоб в Країну Мудрості дістатись
Треба з геометричними фігурами погратись.
Завдання 3.
Д/г «Де яка стоїть фігура?».
(На дошці знаходяться фігури: коло, чотирикутник, прямокутник, ромб, овал; діти говорять порядковий номер кожної ).
Вихователь: Молодці, і вам за це Букварик дарує підказку – літеру «О».
Завдання 4.
а) Утвори намисто з кружечків за кольором синій , жовтий, зелений.
Зроби так, щоб було 9 намистин
б) Утвори намисто круг, трикутник.(червоний, синій).
Щоб було 9 фігур.
Вихователь: Ось ви справились і з цим завданням і вам за це Букварик знову дарує підказку – літеру «Л».
Завдання 5. Робота з паличками.
- Візьміть 4 палички, побудуйте квадрат. Візьміть ще одну паличку; поставте її так, щоб вийшло два прямокутника, два трикутника.
- Побудуйте з паличок будиночок.
- Скільки поверхів у будиночку?
- Візьміть ще одну паличку, покладіть її так, щоб у будинку стало два поверхи.
- Скільки всього використали паличок? (сім)
Фізкультхвилинка.
Пропоную дітям показати за допомогою жестів: вітер, дощ, сонечко.
Один оплеск – показують вітер, на два – дощ, на три – сонечко, на чотири – присідають.
Завдання 6.
Графічний диктант напиши
Та дорогу в Країну Мудрості скороти.
Графічний диктант «Знайди дорогу до школи».
І остання підказка, яку дарує вам Букварик – це літера «А».
- Дітки, подивіться на підказки від Букварика, може ви вже здогадалися,
де знаходиться Країна Мудрості?
- Давайте разом прочитаємо це слово – «ШКОЛА»
- Так, там знаходиться ця країна , де побувають усі - це школа!
- Давайте з вами складемо речення зі словом «ШКОЛА».
(Діти весело йдуть до школи).
- Я бажаю вам, щоб ви Країну Мудрості полюбили, З великою охотою до неї ходили, добре навчалися, поважали людей та росли здоровими!
- Молодці, я бачу ви всі готові до школи.