Користувацький вхід

Останні публікації

«Витівки злого чаклуна» (заняття логіко-математичного гуртка «Веселка» в середній групі)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

«Витівки злого чаклуна»
(заняття логіко-математичного гуртка «Веселка» в середній групі)
Підготувала : вихователь середньої групи ДНЗ №13 "Гвоздичка" Деревйова Т.О.

Мета: закріплювати вміння дітей лічити в межах 10, розуміти та правильно вживати кількісні числівники;
співвідносити цифру й рахунок в межах 5;
закріпити знання про геометричні фігури; розвивати у дітей мислення, навички орієнтування, увагу, пам’ять; виховувати товариськість, дружбу, готовність приходити на допомогу.

Матеріал: 10 фігурок-білочок, 10 фігурок-грибочків; картки до гри «Яка цифра загубилася?»; картки до гри «Яка фігура зайва?»; картки для позначення цифрою кількості предметів; набір площинних предметів для гри «Виклади картинку»; настільний театр (казка «Теремок»).

Хід заняття

І. Організаційний момент
Привітання

Вихователь: Чи любите ви казочки? А як можна потрапити в казку? (В.Д.)
Пропоную відгадати загадку:
Вона на небі проживає,
На землю сльози проливає. (Хмарка)

-Я пропоную полетіти на хмаринках?
- Чи однакові вони за розміром?
- Хто полетить на маленьких хмаринках?
- Хто полетить на великій хмаринці? Чому?
(Пропоную дітям стати на хмаринки)

Вихователь: (Звертає увагу на теремок та звірят біля нього) Діти, коли сьогодні вранці я поспішала до вас, то зустріла мишку-шкряботушку, жабку-скрекотушку, зайчика-побігайчика, лисичку-сестричку, вовчика-братика, ведмедя. Пам’ятаєте, з якої вони казки?
Звірята дуже засмучені, бо вони знайшли теремок, але двері зачинені, і вони не можуть потрапити всередину. Злий чаклун їх зачаклував і залишив своє повідомлення (звучить голос «Хто в теремку хоче жити, той повинен довести, що він все знає та вміє. Тож я приготував вам завдання. Якщо ви впораєтесь, то мої чари розвіються і двері відчиняться»).

Вихователь: Діти, звірята просять вас допомогти. Вони хочуть, щоб ви всього, що знаєте навчили і їх. То що? Допоможемо звірятам? Хто першим прийшов до теремка?

Завдання 1. Для мишки. Розминка «Запитання – відповідь»
- Скільки пальців на руці? (5)
- Скільки кольорів у світлофора? (3)
- Скільки лапок у жука? (6)
- Скільки сонечків на небі? (1)
- Скільки лап у павука? (8)
- Скільки лап у черв’яка? (жодної)
- Скільки очей у сови? (2)

Завдання 2.
Для жабки: вам треба порахувати білочок.
(Робота на магнітній дошці – всього 10 білочок)

- А що білочки люблять їсти? Пригостимо їх грибочками.
- Чи всім білочкам вистачило грибочків?
- Кого ж більше? На скільки?
- А що ж треба зробити, щоб білочок і грибочків стало порівно?
(Діти рахують та відповідають)

Завдання 3
Наступним у теремок поспішає зайчик-побігайчик .
Д\гра «Яка цифра загубилася?» Вам потрібно знайти і вставити пропущені цифри. (Кожна дитина отримує індивідуальну картку з цифрами)

Вихователь: От молодці, і з цим завданням впоралися!

Завдання 4 для Лисички – сестрички, допомогти визначити
Д\г «Яка фігура зайва?»

А далі було завдання для Вовчика – братика.

Завдання 5. Позначити кількість предметів цифрою.
(Робота з індивідуальними картками)
Вихователь. От і Вовчику ми допомогли. Він теж вам дякує!
Але на нас чекає ще один казковий герой. Це … Ведмідь-набрід.

Завдання 6 Д\г «Виклади картинку»
Мета: закріплювати вміння орієнтуватися на площині (індивідуально).

Підсумок. Здається, ми всі завдання виконали. Погляньмо, чи відчинилися двері? Отже, ми розвіяли чари злого чаклуна й допомогли звірятам – навчили їх усього, що самі знали, а це - добра справа! Ви молодці!

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Деревйова Т.О.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі