Конспект заняття
з логіко-математичного розвитку
для дітей середньої групи
«Подорож до лісу»
Мета: узагальнити пройдений матеріал:геометричні фігури – площинні та об’ємні , рахунок в межах трьох в прямому та зворотньому порядку , співвідношення кількості предметів з наочним зображенням числа; закріпити рахунок в межах 3 , розвивати логічне мислення, кмітливість і творчу уяву, мовлення дітей, розвивати інтерес до математичних знань, виховувати дружні стосунки між малятами під час заняття та взаємодопомогу.
Матеріал: схема літака, площинні геометричні фігури , об’ємні геометричні фігури , іграшковий літак, маршрут польоту (карта),паперові гриби у лісі, паперове зображення озера , паперові жабки , фішки , картки із зображенням цифр від 1 до 3, блоки Дьєниша .
Хід заняття
Вихователь:
У нас сьогодні – ніби свято.
Гостей зібралося багато.
Ану ж на мене подивіться,
І весело всі посміхніться !
Гостей ми радо привітаєм -
Гарного дня всім побажаєм
Діти, давайте привітаємося з гостями!
Діти: Добрий день!
Вихователь: Любі малята, у мене для вас є новина – сьогодні ми з вами вирушимо у цікаву подорож. Я пропоную здійснити її на літакові .А літак побудувати самому .
На деякий час ми станемо конструкторами і побудуємо літак.
Конструювання ( з площинних геометричних фігур за схемою)
( Вихователь викликає двох дітей. Діти розповідають які площинні фігури вони використали )
Вихователь: Дуже гарний вийшов літак ( з’являєтья іграшковий літак) А ще у мене є маршрут польоту .
Нам необхідно його розглянути (Діти розглядають разом з вихователем)
Вихователь: Летимо до лісу , нас там чекає багато цікавого. Вирушаємо в дорогу
Три , два , один --- полетіли! ( діти імітують голосом --р-р-р-р)
Вихователь: Ось і перша зупинка Як ви гадаєте, яка пора року зараз в лісі?
Діти: Осінь.
Вихователь: Як ви здогадалися?
Діти: Листя на деревах-жовте, червоне. Дуже багато грибів. Не чути, як співають пташки.
Вихователь: А де ж поділася більша частина птахів?
Діти: Полетіли у теплі краї.
Вихователь: Вірно. А чи знаєте ви як поводити себе в лісі? Що не можна робити (: не палити вогонь, не ламати дерева, не топтати гриби, не руйнувати мурашники)
Вихователь: Молодці. Все вірно .
А які є гриби ?(отруйні і їстівні0
Ми з вами зупинились на грибній галявині. Які гриби ви тут бачите ?( Мухомори та білі.
Чи є тут отруйні ? Порахуйте скільки мухоморів і скільки білих грибів.
Яких грибів більше ?
На скільки більше?
Відповіді дітей
Вихователь: А тепер, вирушаємо далі . Що у нас за маршрутом ? ( лісове озеро)
Три , два, один--- полетіли !
Вихователь:Ось і лісове озеро . Придивіться , на березі сидять жабки . Ми їх зараз порахуємо .
(Діти сідають за столи .На столах картки та фішки зеленого кольору,)
Вихователь :Порахуйте скільки жабок сидить на березі та позначте їх кількість відповідною цифрою.(три).
Одна жабка злякалась і стрибнула у воду .
Скільки жабок залишилось ? (діти позначають відповідними цифрами ).
Потім і вони стрибнули в озеро . Скільки їх опинилось в воді ?(три). Позначте відповідною цифрою .
Вихователь : Молодці , гарно справились з завданням. Продовжуємо нашу подорож . Яка наступна зупинка за маршрутом ?(Лісова школа ) Три , два , один – полетіли !
Завдання в лісовій школі – визначити задані фігури за вказівками вихователя (Блоки Дьєниша)
Вихователь :Зорієнтуйтеся за маршрутом куди летимо ? ( Окраїна лісу . Хатинка Бобра )
Три, два , один – полетіли!
Вихователь : Ось ми дістались до окраїни . Тут на березі річки бобер будує теплу хатку , адже скоро зима .
Допоможемо йому . З чого він будує хатку?(об’ємні геометричні фігури. Діти по черзі іх називають та будують хатку ).
Вихователь : Ось і закінчилась наша подорож .
Де ми сьогодні побували ?
Що бачили ? Що вам сподобалось найбільше ? Вже час повертатися в садочок .
Три , два , один –полетіли !
посібники