Заняття з логіко-математичного розвитку для дітей старшої групи
Тема: Лісові мешканці в гості завітали
Мета: вправляти в умінні обстежувати площинні та об’ємні геометричні фігури; визначити та порівнювати кількість сторін, кутів вершин у знайомих фігурах; ознайомлення з 10 рахунок, додавання та віднімання; розвивати увагу пам'ять; виховувати самостійність.
Матеріали та обладнання: цифри до 10, геометричні фігури 11 прямокутників та 11 трикутників, стрічка червона та синя.
Хід заняття
Сьогодні до нас приїхав в садочок потяг із гостями. Давайте поглянемо хто ж до нас завітав.
Ставайте півколом зараз ми будемо їх рахувати (1-9 рахують)
Скільки білочок 9. Ой діти 1 білочка спізнилася на потяг.
Скільки білочок було (9)?
Скільки стало(10)?
Подивіться як виглядає цифра 10. Вона складається із 1 та 0 (викладання цифри 10).
А зараз сідайте за столи.
Яку цифру ми вивчили на попередньому занятті? (9)
А які сусіди 9. Виконайте роботу самостійно (викликання до дошки декількох дітей, для виконання завдання. Перевірка всіх дітей, щоб вони виконали вірно завдання).
Наступне завдання: викладіть на червоній лінії 10 прямокутників на синій 9 трикутників.
Скільки потрібно добавити, щоб було порівну? Викладіть відповідну цифру.
Загадаю я вам загадку, а загадка не звичайна вона математична. Слухайте уважно.
1.Задача на столі лежало 3 червоних яблука і 2 жовтих. Скільки всього яблук лежало на столі?
2. На ялині висіло 10 яблук Даринка зірвала 1 яблуко. Скільки яблук залишилося на ялині?
Спробуйте самі скласти задачку. Допомога при потребі. (3-4 дитини).
Ви напевно стомилися зараз ми розімнемося.
Фізхвилинка
1. Станьте справа від мене.
2. Зліва від мене.
3. Попереду мене.
4. Позаду мене.
5. Станьте зліва від мене.
Трішки відпочили? Починаємо знов працювати. Пограємося з вами в цікаву гру, будьте уважні.
Знайдіть в кімнаті предмети круглої форми.
Скільки кутів, скільки сторін в колі?
Трикутної форми.Скільки кутів, скільки сторін?
Прямокутної форми. Скільки кутів, скільки сторін? Чи всі сторони рівні?
Що знаходиться над столом, під столом?
Які ці фігури об’ємні чи плоскі?
Яку цифру ми сьогодні вивчали?
Давайте ми заштрихуємо її в зошиті(штрихують полосами).
Підсумок:
Ой знов заїхав поїзд до нас. Давайте знов порахуймо скільки в цей раз завітало гостів(10).
Яку цифру ми сьогодні вивчали?
Які завдання виконували?
Яке завдання найбільше сподобалося?
Що вам було важко виконати?
посібники