Інтегроване пізнавальне заняття (математика + малювання)
в середній групі «Ромашка»:
« Математична подорож - гра»
Вихователь: Заболотня О.В.
Стаж роботи: 30 років.
11 –й тарифний розряд.
Мета: активізувати пізнавальну активність дошкільників в логіко - математичній діяльності.
Освітні завдання:
1) розширювати знання та навички орієнтування дитини у навколишній дійсності;
2)продовжувати формувати уявлення дітей про кількість, множину, величину, геометричні фігури;
3)ознайомлення з формою, величиною предметів;
4)вчити орієнтуватися в просторі;
5)познайомити із утворенням числа 5, вчити рахувати дітей до 5.
Розвиваючі завдання:
1) розвивати мислення, пізнавальний інтерес під час логіко – математичної діяльності дітей;
2)розвивати зорову пам'ять, операції мислення, уміння зосереджуватись;
3)розвивати мовлення, збагачувати словник (слова: купинки, квиток,насінина);
4) формувати вміння виявляти, порівнювати, знаходити різницю.
5) розвиток навичок орієнтування у просторі(зліва, справа, посередині, на, біля, за).
6)розвивати вміння упізнавати і називати геометричні фігури, їх властивості;
7) розвивати сприйняття, творчу уяву, увагу, логічне мислення.
Виховні завдання:
1) виховувати бережливе ставлення до природи;
2) виховувати шанобливе ставлення до співрозмовника, формувати навички колективної роботи.
3) виховувати у дітей бажання займатися математикою через гру.
Корекційно - профілактичні завдання:
1) формувати потребу в руховій активності;
2) формування навичок соціалізації;
3) формування творчої уяви.
Попередня робота:
- розгляд демонстраційного матеріалу;
- бесіда на тему «геометричні фігури», рахунок в межах 5 і назад;
- розучування фізкультхвилинки;
- виготовлення наочного матеріалу.
Обладнання та матеріали:
- цифри від одного до п’яти;
- квіти, ялинки, геометричні фігури;
- предмети, позначають геометричні фігури;
- обручі для гри;
- куб з цифрами;
- груші з тканини з насінинами в середині;
- танграм для кожної дитини;
- відео та аудіо супровід.
Хід заняття:
І. Вступна частина.
Вихователь:
- Діти, ви любите грати в ігри?
- Зараз ми з вами пограємо.
- Ми відправимося в математичну подорож.
- А їхати ми будемо на автобусі.
- Я вам роздала білети на автобус, а ви діти будите сідати на місця (стільчики з номерами) згідно номеру білета. (Одному хлопчику білету не вистачило - він буде водієм).
Перевіряю дітей чи вірно вони зайняли свої місця (лічба в межах 5).
- Вірно,діти, поїхали.(Звучить музика).
Даю команду: поворот праворуч (діти показують правою рукою); поворот ліворуч (показують лівою рукою); ідемо прямо.
Водій показує команди рулем.
ІІ. Основна частина.
Вихователь:
- Приїхали, виходимо з автобусу. Діти,покладіть білети, вони нам ще знадобляться. Подивіться. Що ви бачите?
Дидактична гра «Склади квітку» (Діти складають з пелюстків квіти).
- Якого кольору?
- Скільки квітів всього?
- Покажіть цифру, яка позначає число 5.
-
Ігрова вправа «Орієнтування в просторі»
Вихователь: Йдемо далі.
- Що ви бачите?
- Скільки їх?
- Покажіть відповідну цифру?
- Порахуйте, скільки пташок на ялинці?
- Покажіть відповідну цифру?
- Яка пташка сидить найвище?
- Яка найнижче?
- Які пташки сидять на гілках справа?
- А які зліва?
-
Вихов атель:
- Що ви бачите на другій ялинці?
- Порахуйте їх.
- Покажіть відповідну цифру.
- Чого більше пташок чи метеликів?
- На скільки?
- А що треба зробити, щоб пташок та метеликів стало порівну.
Вихователь:
- А зараз я хочу перетворити вас, а в кого здогадайтесь (загадка про зайчика).
Гра - фізкультхвилинка «Розумні зайченята». Пояснення правил гри. Грають 2 рази.
Дида ктична гра «Чарівний кубик» (відгадування цифер).
Дидактична гра «Знайди мене» (закріплення цифер в межах 5).
Одним дітям роздаю карточки з цифрами, а другим дітям – з кружечками. Знайшли пару - взялися за руки.
Вихователь:
Діти, станьте по порядку: зліва – кружечки; а справа – цифри. Дитина – вчитель перевіряє та називає цифру. Карточки кладіть в корзинку.
Вихователь:
Діти, в мене є груші. Але вони не звичайні. В них в середині є насіння. Порахуйте, скільки насіння всередині груші, а потім гості порахують.
Гра «Не замочи ніг».
Після гри діти сідають за столи.
Творча гра «На що схоже?»
Вихователь:
- Геометричні фігури – це наші нові іграшки. Давайте з ними пограємо.
- На що схожа фігура, яка знаходиться перед вами?
На одному мольберті геометричні фігури, на другому предмети.
- Що не вистачає щоб було зрозуміло, що це?
Діти за вказівкою вихователя називають геометричні фігури, а потім ці фігури перетворюють на предмети на іншому мольберті.
Гра «Загадковий ящик» (геометричні фігури).
Малювання «Домалюй предмет»
Вихователь:
Настав час повертатись до дитячого садка. Беремо квитки, займаємо місця в автобусі. Водій перевіряє квитки. Діти називають номер білета. (Звучить музика)
ІІІ Заключна частина.
Рефлексія:
Що сподобалось?
В яку гру ще хотіли б пограти?
Що не сподобалось?