Користувацький вхід

"Математична подорож" (старша група)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з математики « Математична подорож»
(Старша група)
Мета: закріпити знання чисел від 1 до 10; кількісну та порядкову лічбу в межах 10 ; пряму та зворотну лічбу в межах 10; склад числа з двох менших; суміжні числа;закріпити знання геометричних фігур; закріпити вміння розв'язувати задачі на віднімання і додавання; вміння орієнтуватися на аркуші; розвивати логічне мислення; виховувати у дітей прагнення старанно виконувати ігрові математичні завдання.

Хід заняття:

1. Психогімнастика «Привітання»
Треба разом привітатись:
Дружно й весело сказати:
Добрий день. Добрий день.
Вправо, вліво повернутись.
Один одному всміхнутись.
2. Вих. – Діти, сьогодні я запрошую вас у подорож до чарівної країни, яка називається – Математика. Як ви вважаєте, що ми можемо побачити у цій країні? (відповіді дітей). Готові? Вирушаємо?
«Один, два, три – обернись
І у чарівній країні опинись!»
3. Вих. – Подивіться, як багато гарних будиночків у цій країні. Ось і перший будиночок. У ньому живуть Цифри, вони так довго готувалися до зустрічі з вами, що переплутали свої місця. Допоможемо їм? (діти викладають цифровий ряд)
Вправа «Порахуй» (лічба в прямому та зворотньому напрямку)
Вправа « Назви сусідів»
- Діти, Цифри також підготували завдання.
Гра «Відповідай – цифру відгадай»
- Яка цифра не позначає жодного числа? (0)
- Яка цифра позначає найменше число? (1)
- Яке число утворюють цифри 1 та 0?(10)
- Які цифри схожі між собою, як близнюки, тільки полюбляють перекидатись? (6 та 9)
- Яка цифра схожа на два кілечки, що стоять одне на одному? (8)
- Яка цифра живе в нас на долоньках? (5)
4. Вихователь звертає увагу дітей на другий будиночок. Тут живуть геометричні фігури. Вони дуже люблять гратися в хованки.
Вправа « Хованки» (зоровий диктант) (за столами)
Вихователь розміщує на дошці геометричні фігури в певній послідовності. Діти роздивляються декілька секунд. Потім картинка закривається і діти викладають геометричні фігури на столах.
5. Фізкультхвилинка
6. У третьому будиночку живуть логічні задачки. - Давайте спробуємо їх вирішити.
Три веселі киці грались на травиці Було у Марини сім ягід малини
Рижик теж до них прибіг Шість ягідок з’їла,
Скільки кошенят усіх? А скільки лишила?

Їдуть два ведмеді на велосипеді Півень злетів на тин,
На машині кіт, їде їм услід, А там півник ще один.
Запитаємо малят: Скільки півників усіх?
«Скільки їхало звірят?» Полічіть швиденько їх.

Вправа «Знайди зайвий предмет»

7.Вих. – А ось багато цікавих будиночків. Цікаво, хто в них живе? (будиночки зі складом чисел)
(закріплення складу чисел).
8. Вих. – Малята, нам треба вертатися в дитячий садок. Але залишился останній будинок і останнє завдання. Треба засілити його мешканцями. (Орієнтування на аркуші, робота з таблицею)

1 2 3 4
А
У
О
И

9. Повернення в дитсадок
«Один, два, три – обернись
У садочку опинись!»
Підсумок заняття.
- Розкажіть, що сподобалось вам в країні Математиці? Які знання та вміння ми сьогодні закріпили?

Автор: 

Цевенко Тетяна Геннадіївна, вихователь, НВК "ДНЗ -ЗОШ І ст. №2"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі