Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття з логіко-математичного розвитку для дітей середньої групи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з логіко-математичного розвитку для дітей середньої групи

Тема. Математична рукавичка

Мета: закріпити знання дітей щодо утворення числа п’ять (додаванням одиниці до попереднього числа); продовжувати вчити порівнювати множини (більше на, менше на, порівну); повторити пряму та зворотню лічбу в межах 5, сусідів числа; продовжувати вчити порівнювати палички за довжиною; розвивати логічне мислення, кмітливість, дрібну моторику пальців рук; виховувати уважність, бажання займатися математикою.

Матеріали:
демонстраційний: цифри, карточки сусідів числа; смужки (палички Кюїзенера); театральні ляльки бі-ба-бо.
роздатковий: цифри від 1 до 5; зайчики та морквини по 5 на кожну дитину; палички Кюїзенера; картинка – розфарбовка цифри 5

Хід заняття

І. Організаційний момент. Мотивація.

Вихователь. Діти, я знаю, що ви дуже любите казки. Сьогодні я вам розповім казку, але не звичайну, а математичну.
Жила була в країні математики Рукавичка. Вона була велика і тепла.
Настала в країні математики зима. Холодно всім звірятам.
Ось біжить мишка. Побачила рукавичку і питає у неї: Хто в рукавичці живе?
Рукавичка відповіла: Ніхто не живе.
Мишка питає: Можна, я буду жити?
Рукавичка каже: Зробиш моє завдання, живи.

ІІ Виконання практичних завдань.

Вихователь. Діти, допоможемо Мишці?
Завдання від рукавички: викласти цифровий ряд від 1 до 5; порахувати прямою та зворотною лічбою.
Мишка виконала завдання і рукавичка її пустила.

Тут біжить жабка. Бачить рукавичку і до неї стрибає.
Жабка питає: Хто в рукавичці живе?
- Я мишка, а ти хто?
- Я жабка. Пусти мене до рукавички .
Рукавичка каже: зробиш моє завдання, заходь

Завдання від рукавички: вставити пропущену цифру.
Вихователь. Давайте жабці допоможемо
Жабка виконала завдання і рукавичка її пустила.

Тут біжить зайчик. Бачить рукавичку і до неї стрибає.
Зайчик питає: Хто в рукавичці живе.
- Я мишка,
- І я жабка. А ти хто?
- А я зайчик-пострибайчик. Пустіть мене до рукавички .
Рукавичка каже: зробиш моє завдання заходь

Завдання від рукавички: порівняння множин (викладання на смужках)
Вихователь. Викладіть на верхню смужку 5 зайчиків. А тепер викладіть на нижню смужку, під кожним зайчиком, 4 морквинки.
Вихователь. Скільки зайчиків? Скільки морквин? Чого більше? На скільки більше зайчиків ніж морквинок? (на 1) Чого менше? На скільки менше? (на 1) Чи всім зайчикам вистачить моркви? (Ні)

Вихователь. Зробіть так, щоб усім зайчикам вистачило морквинок. (деякі діти прибирають одного зайчика, а деякі діти докладають одну морквинку)
Вихователь. Молодці, ви виконали завдання від рукавички й допомогли зайчику. Рукавичка тепер пустить ого погрітись.

Вихователь. Погляньте, а це хто біжить лісом? (лисичка)
Лисичка бачить рукавичку і до неї підходить.
Лисичка питає: Хто в рукавичці живе?
-Я мишка.
- Я жабка.
- Я зайчик. А ти хто?
- Я лисича, пустіть мене в рукавичку.
Рукавичка каже: зробиш моє завдання заходь.

Завдання від рукавички: розвеселити звірят, придумати танок.
Вихователь. Допоможемо лисичці?

Фізхвилинка

Вихователь. Молодці, діти. Лисичка теж потрапила до рукавички.
Тут біжить вовк. Бачить рукавичку і до неї підходить.
Вовк питає: Хто в рукавичці живе?
- Я мишка.
- Я жабка.
- Я зайчик.
- Я лисичка. А ти хто?
- Я вовк-сірий бок, пустіть мене в рукавичку.
Рукавичка каже: зробиш моє завдання заходь.

Завдання від рукавички: гра з «чарівними паличками» - утвори числа.
Вихователь. Давайте допоможемо вовкові утворити числа.
- До білої палички додамо ще одну паличку. Яке утвориться число? (2)
- Число 2 якою паличкою ми позначаємо? ( оранжевою)
- Наша одиничка переміщається до палички, що позначає число 2. Яке число утвориться? (3)
- Наша одиничка знов мандрує і переміщається до палички, що позначає число три. Яке утвориться число? (4)
- Молодці. Мандруємо з одиничкою далі. До четвірки додаємо один. Яке чило утвориться? (5)
- Добре, діти. Ми з вами утворили число 5. На все, що ми можемо сказати п’ять – позначаємо цифрою 5.
- Ми допомогли вовчикові виконати завдання і рукавичка пустила його.

Вихователь. Тут біжить ведмідь. Бачить рукавичку і до неї підходить.
Ведмідь питає: Хто в рукавичці живе?
-Я мишка.
- Я жабка.
- Я зайчик.
- Я лисичка.
- Я вовчик. А ти хто?
- А я ведмідь, пустіть мене в рукавичку.
Рукавичка каже: виконаєш моє завдання, тоді впущу.

Завдання від рукавички: порівняти палички за довжиною.
Вихователь. Допоможемо ведмедикові? Розкажемо про довжину паличок?
Вихователь. Викладіть перед собою палички від найкоротшої до найдовшої.
- Якого кольору найкоротша паличка?
- Яка паличка найлдовша?
- Палички якого кольору довші за оранжеву?
- Яка паличка довша за зелену?
- Назвіть палички, що коротші за коричневу?
- Молодці. Ви допомогли ведмедику потрапити до рукавички. Всі звірі тепер живуть в рукавичці. Вони живуть там дружно, в злагоді та мирі. Рукавичці сподобалось, що вона стала хатинкою для звірів. А звірята дякують вам за допомогу.
За те, що ви були такі молодці і допомогли звірятам, рукавичка дарує вам ось таку 5 (розфарбовка).

ІІІ. Підсумок заняття.
- Де ми сьогодні побували?
- Кому допомагали?
- Які завдання вам легко було виконувати?
- Що потребувало допомоги?
- Що ва допомогло справитись з усіма завданнями? (знання, вміння, допомога один одному тощо)

Автор: 

Зільєва Н.М.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі